zagadka :)

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
Post Reply
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

zagadka :)

Post by ziom »

Gdzie i kiedy? :)
Attachments
20150405_144942 Kopie.jpg
(1.35 MiB) Downloaded 574 times
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: zagadka :)

Post by bronx »

Jak patrzę na prawą stronę i środek to wszystko jest dla mnie jasne, ale jakoś tej lewej strony nie potrafię z tym miejscem poskładać.

A kiedy, wygląda na powojenne 60te, chociaż kto wie może wcześniejsze :)
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: zagadka :)

Post by ziom »

Wczesniejsze nie :)
Polelum
Posts: 379
Joined: 09 Oct 2009, 17:55
Location: Appalachia

Re: zagadka :)

Post by Polelum »

Podejrzewam, że pan z dziećmi wchodzi na górkę cmentarną od południowej strony ..... i jest gdzieś w okolicach obecnego masztu.
Attachments
gorka.jpg
(99.98 KiB) Downloaded 4340 times
Polelum
Posts: 379
Joined: 09 Oct 2009, 17:55
Location: Appalachia

Re: zagadka :)

Post by Polelum »

Kulkę jednak chyba przesunąłbym w lewy dolny róg, ale co wtedy począć z tymi domkami na lewo od pana z dziećmi..? Mam nadzieję, że to zdjęcie to nie jest fotomontaż? 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: zagadka :)

Post by bronx »

Polelumie, a ja bym nic nie przesuwał ew. minimalnie w lewo. Doskonale umieściłeś tę kulkę. W tym układzie wszystko pasuje, ul. Słowiańska od skrzyżowania z Kopernika i Szymanowskiego idzie dość ostrym łukiem w prawo przez co obserwator z tego miejsca jest właściwie w jej osi na przedłużeniu linii prostej, ale budynki koszarowe wychodzą już właśnie pod takim mniej więcej kątem. Wtedy i domki się zgadzają bo są to zaplecza Szymanowskiego.

Fotka super bo widać jeszcze to słynne jeziorko, o którym słyszałem tylko opowieści. Ten staw znajdował się dokładnie z miejscu obecnej bazy Komunikacji Miejskiej / PKS.
zcmentarza.jpg
zcmentarza.jpg (51.1 KiB) Viewed 7251 times
PS. mnie też to jeziorko zmylało bo wyglądało mi na te co jest obecnie rewitalizowane przez co obserwator wychodził mi na górce Winnicznej/Rynkowej.
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: zagadka :)

Post by ziom »

No wlasnie kolega, od ktorego do dostalem skana byl pewny, ze staw jest "jeziorkiem" na Kopernika.
Kolega, rocznik 65, jest na zdjeciu z siostra i ojcem.
Wszystko jeszcze nietkniete, zero obwodnicy :)
User avatar
Igor
Posts: 350
Joined: 29 Dec 2007, 14:47
Location: Szczecinek

Re: zagadka :)

Post by Igor »

Podobno na terenie dzisiejszego osiedla Kopernika/Spółdzielcza też były stawy , bagna, tak? Stąd ten teren taki usypany tu gdzie SP 6, stara kotłownia, bloki przy Spółdzielczej. Obok bloku Spółdzielcza 10, prywatna posesja (gdzie chyba mieszkał niejaki "Łe Łe, Me Me? - kulawy Pan, którego wkurzały dzieci)znacznie niżej położona niż blok.
Polelum
Posts: 379
Joined: 09 Oct 2009, 17:55
Location: Appalachia

Re: zagadka :)

Post by Polelum »

bronx wrote:Polelumie, a ja bym nic nie przesuwał ew. minimalnie w lewo. Doskonale umieściłeś tę kulkę. W tym układzie wszystko pasuje, ul. Słowiańska od skrzyżowania z Kopernika i Szymanowskiego idzie dość ostrym łukiem w prawo przez co obserwator z tego miejsca jest właściwie w jej osi na przedłużeniu linii prostej, ale budynki koszarowe wychodzą już właśnie pod takim mniej więcej kątem. Wtedy i domki się zgadzają bo są to zaplecza Szymanowskiego.

Fotka super bo widać jeszcze to słynne jeziorko, o którym słyszałem tylko opowieści. Ten staw znajdował się dokładnie z miejscu obecnej bazy Komunikacji Miejskiej / PKS.
Na zakończenie dyskusji załączam zdjęcie zrobione z tego samego miejsca.
Attachments
aneks3.jpg
aneks3.jpg (119.14 KiB) Viewed 6195 times
Post Reply