Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
erba
Posts: 1
Joined: 28 Sep 2011, 07:34

Re: Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Post by erba »

Szukam kogoś kto ma nagranie "Lubię mówić z tobą" w wykonaniu Jeża w Marchewce.
Wiem, że istniało, bo dostałam je kiedyś na płycie, która się zniszczyła.
To był koncert 25. stycznia 2006 roku w starym SzOKu, miałam wtedy 13 lat i chętnie bym sobie powspominała :)
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Post by człowiek widmo »

Uchowała się komuś ich kaseta?

Bahnhofstraße
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Post by Stach »

@człowiek w.
Kto to? Kompozycja, wykonanie, jakiś rok?
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Post by człowiek widmo »

To zespół Czwarta nad Ranem, którego założycielem był Grzegorz Pawelski (?).
Kojarzę, że wydali jedną kasetę, gdzieś w połowie lat dziewięćdziesiątych (?)
Bahnhofstraße
tomecki74
Posts: 12
Joined: 28 Jan 2008, 18:48
Contact:

Re: Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Post by tomecki74 »

http://www.facebook.com/muzyczny.szczecinek" onclick="window.open(this.href);return false;
Zyga-ŁYSY
Posts: 1
Joined: 02 Sep 2013, 18:57

Re: Ci co grali przed Armią

Post by Zyga-ŁYSY »

bajbus9 wrote:Jestem nowym użytkownikiem tego forum, więc witam wszystkich!

Sorki za odgrzanie tematu :lol:

Moje zainteresowania szczecinecką muzyką śięgają lat 90 i o tym mogę nieco popisać...

Abisynia - kapela reggae ze Szczecinka po reaktywacji. Pierwsza Abisynia wywodziła się większości z Bobolic. Losy członków tej pierwszej potoczyły się różnie i zakończyli działalność. Po upływie pewnego czau lider utworzył na nowo kapelę, już w naszym mieście.
Liderem, frontmanem oraz autorem tekstów (w większości) był nie kto inny jak nasz zdolny, wartościowy jegomość Jacek "Szczupak".
Miał chłopak głowę do tworzenia tej muzy. Sam się na Abisyni wychowałem i do dziś mam wielki sentyment do tego bandu (ps. poszukuję jakichkolwiek nagrań Abisynii...).
W pewnym etapie kariery pojawiali się w mediach nie tylkjo lokalnych (WOŚP w Koszalinie - hala Gwardii i fragment ich występu w TVP2, Radio Koszalin itp. ).

Lotyń - band co prawda z Lotynia, ale przez kilkanaście lat działalności przez skład przewinęło się kilku muzyków ze Szczecinka. Bardzo częsty kontakt z naszym miastem. Do dziś tworzą bardzo interesującą świeżą muzykę. Mało tego - lider Robert Kałuża zajął się promowaniem młodych kapel - http://www.lotyn.pl" onclick="window.open(this.href);return false;


You - kapela rockowa, powstała za czasów wielkiego boomu na kapele z dziweczyną na wokalu. Lata swojej świetności przechodził w tamtym okresie szczeciński Hey, więc i w You śpiewała dziewczyna - Monika Górniak (później inna drobna czarna dziewczyna - nie pamiętam imienia...).

Fuck - kapela punk, z Dunajem na wokalu. Pamiętam ich z koncertów WOŚP - covery The Clash itp.

Gepard Chester (czy jakoś tak?) - punkowcy nietypowi. Chyba tylko jeden występ na Muszli Koncertowej - na wokalu Ciapek - na basie Tomek Kotys, bębny chyba Lipa. Ciapk śpiewał z kartki, ciągle myląc tekst (zaczynali jeden kawałek grać chyba z 5 razy). Tekst typu "Gepard Chester gra na basie - Gepard Chester wali Kasię" :lol:

Cwancykator - Adam Wieczorek maniak bluesa - takową muzykę grali. Pamiętny, bardzo dobry koncert w Szkole Podst. Nr 7 - dla dzieciaków. Fajna kapela...


Burnn

- o nich już była mowa - pamiętam ich występ w Polsacie oraz na Przeglądzie Młodych Zespołów Rockowych w Drawsku Pom - wygrali.
4 miejsce zajęła tam inna młoda kapela ze Szczecinka - Lorens. Duże plany, entuzjaści ale losy potoczyły się różnie... :P

Pamiętam jeszcze kapelę rockową (niestety nie pamiętam nazwy) - grali przed Armią w Hali Społecznej. Muza grunge - rock czy jakieś takie klimaty. Teraz jeden z muzyków tej kapeli jest jednym z kierowników jakiegoś banku w naszym mieście

Poza tym wielu uzdolnionych muzyków naszego miasta tworzyło różne mieszane formacje. Pamiętam takich : najlepszy bębniarz Artur "Lipa" Dzidziuś" Lipiński, Lambada, Tomek Kotys, Agaszko itp itd.

Czy ktoś pamięta te klimaty?


Pamiętam jeszcze takich obywateli :

Kaja Kaźmierczyk - zwyciężczyni wielu ogólnopolskich festiwali piosenki, wystąpiła w programie "Droga do gwiazd" znalazła się w grupie 12 najlepszych wykonawców jednej z edycji IDOLA. Około miesiąca temu zagrała akustyczny koncert w Warszawie wspólnie z Jankiem Pęczakiem - koncert muzyki Boba Marleya. Janek Pęczak - obecnie nowy gitarzysta najlepszej kapeli świata - T.LOVE

Kalwi&Remi - Światowa gwiazda muzyki klubowej, jeden z nich - Krzysiek Kalwat pochodzi ze Szczecinka (nie chwaląc się - mój sąsiad i kolega :lol: )

"FAUST" zespół ze Szczecinka, wiele sukcesów ogólnopolskich w latach 80., między innymi występ na festiwalu w Jarocinie w roku 1985.
Dobrze pamiętasz oj dobrze!!! Ci co grali przed Armią o Outshined swego czasu często goszczący w radiu Reja u Adasia Wieczorka i nieźle dający sobie radę na liście przebojów . Po zdobyciu wyróżnienia w Koszalinie chyba w 1991 lub 1992 graliśmy właśnie przed Armią. Graliśmy koncerty poza Szczecinkiem a to błąd bo powinniśmy grać w Szczecinku. 1994 r. to schyłek kapeli ponieważ członkowie się porozjeżdżali Perkusista OLO czyli Paweł W. wyemigrował do Poznania, gitarzysta Zyga zwany Łysym czyli Arek Sz. do Chodzieży na miejscu pozostał tylko Marian alias Boss czyli Mariusz P. (bas i wokal).
Zico
Posts: 85
Joined: 11 Mar 2014, 10:11
Location: Stetinek

Re: Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Post by Zico »

Witam.
Od siebie dodam, że Jacek "Szczupak" wcześniej grał w punkowym Zakazie Wjazdu w MDK. Potem kolega z bloku Marek zabrał Szczupaka na festiwal reggae (nie pamiętam gdzie to było) i Szczupak zafascynował się tym rodzajem muzyki. Wtedy złapał kontakt z chłopakami z Abisynii i dalej to już wiadomo jak było.

Kolejna kapela dosyć aktywna to był Danger. W pierwszym składzie bodaj Gany tam działał. Później była reaktywacja z młody Szbałem na vocalu.

W Thrower Hate naparzali Kurzyki, Bienio, Winiar, a Cholek był menago :wink:

Na początku lat 90 na fali metalu była też kapela Hardening Arteries kolesi z Mechana (Maniek, Trelec, Pringiel) ściganych przez ś.p. Gładzia z hairy :wink:

Pozdro
Zico
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Post by bronx »

Ostatni koncert w Hi-Hat
tomecki74
Posts: 12
Joined: 28 Jan 2008, 18:48
Contact:

Re: Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Post by tomecki74 »

SKONFRONTUJCIE!!!
Muzyczny Szczecinek
https://www.facebook.com/muzyczny.szczecinek" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/pages/Muzyczny ... 98?fref=ts" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Post by człowiek widmo »

Stach wrote:@człowiek w.
Kto to? Kompozycja, wykonanie, jakiś rok?
I wykonanie po latach:

Bahnhofstraße
User avatar
Igor
Posts: 350
Joined: 29 Dec 2007, 14:47
Location: Szczecinek

Re: Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Post by Igor »

DZIKU - Realia ZSZ - piosenka na czasie
fire
Posts: 7
Joined: 08 May 2013, 07:40

Re: Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Post by fire »

po 1 Faust nie był zespołem popowym_ wiedzą to ci którzy znają kapelę z koncertów ( np z zespołem Turbo)
po 2 Gany nigdy nie grał w zespole Danger
po 3 Gizio nie grał na perkusji tylko w nią nap....ł bardzo kiepsko (czytaj fatalnie )
po 4 z całym szacunkiem dla Jacka Szpieca którego znałem osobiście Zegar grał i gra w ekstraklasie choć ma wąską
specjalizację, a Jacek był ok - jak na tamte czasy
po 5 "ewolucja prostytucji" to utwór zespołu Zakład K - wiem bo też grałem i brałem udział w kompozycji i ma nagranie

po 6 - Najlepsze zespoły w mieście do około 1985r. to :

Zespoły których nie pamiętam nazwy, ale grali w nich Edek Budkiewicz i Adam Kubicki - niedoścignieni mistrzowie( nie tylko tamtych czasów -lata 70) instrumentów klawiszowych i aranżu - zdaje się że jedna z nazw to "Sympozjum".
Zespół "Kram" który dawno dawno temu nagrał czarną płytę długogrającą - marzenie w tamtym czasie każdego muzyka - rzecz niemożliwa niegdyś do osiągnięcia, a później "Strefa Ciszy" Krzysia Kurka, Mietasa Romaniuka ( niestety więcej nazwisk nie pamiętam) "Szok" - Krzysztof Kolęda, Witek Kaleczyc, Artur Czajka, Grzesiek Ludwiczak, Krzysztof Leśniewski i wcześniej Wiktor Wiśniowiecki.
Konkubinat Jarka Dowlaszewicza, Adama Smugi, Tadka Kulickiego. "Faust" - skład się zmieniał, ale grali w nim Mariusz i Jacek Juriewicz, Andrzej Zegar, Sławek Ganiec, Mariusz Szyćko, Piotrek Surzyn, Zenek Szelągowski, Krzysztof Leśniewski, Jacek Barzycki (później "Gdziecikwiaty" Koszalin ) grało też kilku perkusistów których niestety nie pamiętam. Było też wiele innych zespołów jednak odstawały one ogromnie od wymienionych - sory ale taka jest prawda.

Mukasa czyli Krzyśka Smugę oczywiście bardzo ceniłem jednak nie grał on w żadnym dobrym składzie - miał duszę artysty.
Był jeszcze bardzo dobry zespół jazzowy Andrzeja Walczaka, niestety nie pamiętam nazwy :-(

Później to już pisaliście, ale chyba nikt nie wymienił kapeli "Jimi Delta" bardzo solidna formacja !!!

Co do Fausta ktoś pytał o nagrania- mam chyba wszystkie nagrania jednak te prawdziwie metalowe które są esencja tego zespołu z racji czasów w których były nagrane i możliwości technicznych w owych czasach w naszym mieście są na poziomie pralki Frani więc praktycznie nie do słuchania -sam się boję słuchać!!!!
fire
Posts: 7
Joined: 08 May 2013, 07:40

Re: Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Post by fire »

i oczywiście zapomniałem o Zakładzie K gdzie sam grałem:-) inni muzycy w historii tej kapeli to Mariusz Szyćko, Sławek Ganiec, Andrzej Zegar, Piotr Szabski, Mariusz Ćwikła i Aneta Leśniewska
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Post by bronx »

Cross - Live in Szczecinek. Najprawdopodobniej chodzi tu o wroclawski projekt Krzysztofa Cugowskiego, który grał w kinie Przyjaźń w Szczecinku w 1982. Pozostało po tym wydarzeniu nagranie.

info za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Cross_%28z ... uzyczny%29" onclick="window.open(this.href);return false;
http://musicblog-piotrk.blogspot.com/20 ... -live.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Czy ktoś coś więcej może powiedzieć?

Aktualnie kaseta z tym nagraniem pojawiła się na allegro, jakby ktoś był zainteresowany.
http://allegro.pl/kaseta-cross-live-in- ... 32373.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Cross.jpg
Cross.jpg (114.8 KiB) Viewed 11493 times
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Zespoły muzyczne ze Szczecinka

Post by Mario »

byłem na tym koncercie, ostro i głośno było w kinie Kadr :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Post Reply