Szczecinek w Google Street View - już jest! :)

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Szczecinek w Google Street View - już wkrótce :)

Post by bronx »

ooo nawet alejki parkowe uwiecznione, brawo
darba76
Posts: 117
Joined: 07 Dec 2011, 12:35

Re: Szczecinek w Google Street View - już wkrótce :)

Post by darba76 »

Szczecinek fotografowany był dobrych kilka dni. Swój samochód namierzyłem zarówno przy domu jak i przy pracy :) Czy deptak "wykonany" był w niedziele? Niekoniecznie. Zdjęcia cykano napewno w okresie wakacyjnym a w tym okresie deptak o godz. 7:00 jest pusty gdyż nie podąża nim młodzież do szczecineckich szkół. Wiem bo codziennie chodzę tamtędy do pracy.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Szczecinek w Google Street View - już wkrótce :)

Post by bronx »

W Złocieńcu googlowóz władował się na ścieżkę rowerową, tą co idzie dawnym nasypem kolejowym do Połczyna Zdroju. Jednak szybko został zatrzymany przez rowerowy patrol Straży Miejskiej. Uwiecznione zostało zatrzymanie :) warto pocykać do tyłu, widać dramatyczny pościg za googlowozem :) Swoją drogą to tam żadnego zakazu wjazdu ani znaku drogowego informującego o początku drogi dla rowerów nie widziałem.

http://goo.gl/maps/JMsB4" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Szczecinek w Google Street View - już wkrótce :)

Post by bronx »

darba76 wrote:Szczecinek fotografowany był dobrych kilka dni. Swój samochód namierzyłem zarówno przy domu jak i przy pracy :) Czy deptak "wykonany" był w niedziele? Niekoniecznie. Zdjęcia cykano napewno w okresie wakacyjnym a w tym okresie deptak o godz. 7:00 jest pusty gdyż nie podąża nim młodzież do szczecineckich szkół. Wiem bo codziennie chodzę tamtędy do pracy.

Masz rację, to był czwartek :)

http://goo.gl/maps/3srAF" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Szczecinek w Google Street View - już wkrótce :)

Post by bronx »

Jeżeli chodzi o drogi główne i miasta to wszystko ok, ale trochę rozczarowany jestem drogami bocznymi. Wszędzie tam gdzie wyrysowana droga wg mapy google nie pokrywa się z rzeczywistym przebiegiem drogi zdjęcia zostały pewnie automatycznie odrzucone przez system i nie zostały opublikowane. Za przykład niech posłuży droga ze Szczecinka do Sporego czy też drogi znajdujące się na dawnym poligonie Bornego Sulinowa, okolice Dalęcina ale takich miejsc jest dużo dużo więcej. Widać, że samochód wszystkie te miejsca odwiedził bo tam gdzie linia z mapy zbliża się, pokrywa się lub przecina rzeczywistą trasę, którą przejechał samochód zdjęcia się pojawiają. Szkoda bo ktoś wykonał porządną robotę wjeżdżając w każdą dziurę a system to odrzucił.
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Re: Szczecinek w Google Street View - już wkrótce :)

Post by britneykiller »

bronx wrote:Jeżeli chodzi o drogi główne i miasta to wszystko ok, ale trochę rozczarowany jestem drogami bocznymi. Wszędzie tam gdzie wyrysowana droga wg mapy google nie pokrywa się z rzeczywistym przebiegiem drogi zdjęcia zostały pewnie automatycznie odrzucone przez system i nie zostały opublikowane. Za przykład niech posłuży droga ze Szczecinka do Sporego czy też drogi znajdujące się na dawnym poligonie Bornego Sulinowa, okolice Dalęcina ale takich miejsc jest dużo dużo więcej. Widać, że samochód wszystkie te miejsca odwiedził bo tam gdzie linia z mapy zbliża się, pokrywa się lub przecina rzeczywistą trasę, którą przejechał samochód zdjęcia się pojawiają. Szkoda bo ktoś wykonał porządną robotę wjeżdżając w każdą dziurę a system to odrzucił.
Też mnie zastanawia, jakie było kryterium wyboru tras na dalekiej prowincji. Na przykład boczne, ale dość uczęszczane asfaltowe drogi na północ od Białego Boru stanowią białą plamę w GSV, sam Biały Bór jest słabo obfotografowany, a tymczasem na południe od Białego Boru googlowóz zapuścił się nawet w leśne ostępy w okolicach Międzyborza, Bielicy i Gwdy Wielkiej, gdzie drogi są bite lub gruntowe i wykorzystywane przede wszystkim przez leśników lub grzybiarzy.
Robak
Posts: 68
Joined: 03 Jul 2011, 20:55

Re: Szczecinek w Google Street View - już wkrótce :)

Post by Robak »

Na samym Szczecinku wyrzuca co najmniej cztery miesiące tj. maj, czerwiec, lipiec i sierpień, więc z tym czwartkiem to akurat nie byłbym taki pewny. :wink:
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Szczecinek w Google Street View - już wkrótce :)

Post by robot humano »

Chyba już czas na zmianę tytułu wątku.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Szczecinek w Google Street View - już wkrótce :)

Post by bronx »

Robak wrote:Na samym Szczecinku wyrzuca co najmniej cztery miesiące tj. maj, czerwiec, lipiec i sierpień, więc z tym czwartkiem to akurat nie byłbym taki pewny. :wink:
A no to pewnie, że w jeden dzień tego nie zrobili, ale ja akurat tam pisałem o tym kiedy jeździł po deptaku i pl. Wolności, na co dałem linka z dowodem że był to sierpniowy czwartek a nie niedziela jak wcześniej mi się wydawało.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Szczecinek w Google Street View - już wkrótce :)

Post by bronx »

robot humano wrote:Chyba już czas na zmianę tytułu wątku.
do usług :)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Szczecinek w Google Street View - już jest! :)

Post by bronx »

Googlowóz znowu w Szczecinku, może jest nadzieja, że kiedyś uzupełnią te braki z terenów wiejskich powiatu.

http://temat.net/aktualnosci/15615/Goog ... Szczecinku" onclick="window.open(this.href);return false;
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Szczecinek w Google Street View - już wkrótce :)

Post by Stach »

bronx wrote:
Masz rację, to był czwartek :)

http://goo.gl/maps/3srAF" onclick="window.open(this.href);return false;
Tak zupełnie na marginesie - to pochyłe drzewo przed ratuszem można by już chyba zastąpić nowym drzewkiem.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Szczecinek w Google Street View - już jest! :)

Post by bronx »

Było o nim całkiem niedawno w Temacie, póki co będzie dalej "zdobiło" ewentualna przebudowa rynku może coś zmieni.
http://temat.net/aktualnosci/15682/Co-d ... wym-klonem" onclick="window.open(this.href);return false;
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Szczecinek w Google Street View - już jest! :)

Post by Stach »

bronx wrote:Było o nim całkiem niedawno w Temacie, póki co będzie dalej "zdobiło" ewentualna przebudowa rynku może coś zmieni.
http://temat.net/aktualnosci/15682/Co-d ... wym-klonem" onclick="window.open(this.href);return false;
Ale jak następne drzewka tak ściśle obudują polbrukiem, to ciemno widzę ich przyszłość.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Szczecinek w Google Street View - już jest! :)

Post by bronx »

Tuż po świętach wielkanocnych była aktualizacja zdjęć ze Szczecinka. Nie wszystkie ulice, ale wiele zdjęć teraz jest z sierpnia 2013.
Post Reply