Spichlerz ul. Przemysłowa.

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
User avatar
Hub
Posts: 10
Joined: 25 Aug 2009, 11:56
Location: Szczecinek

Spichlerz ul. Przemysłowa.

Post by Hub »

Witam.

Poszukuje zdjęć, bo nie mogę nigdzie znaleźć zrujnowanego spichlerza i ruin z ulicy Przemyslowej, obecnie jest tam biedronka, na miejscu parkingu stał duży spichlerz a dalej byly chyba ruiny domów.
Byłbym wdzieczny za zdjęcia tej okolicy za tych czasów.

Pozdrawiam ;-)
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Spichlerz ul. Przemysłowa.

Post by Drahim »

Zdjęcia znajdziesz tutaj: http://www.szczecinek.org/forum/viewtopic.php?f=3&t=214

Ale to był młyn, a nie spichlerz. W tym samym podwórku były biura "Ruchu" , tego od kiosków.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: Spichlerz ul. Przemysłowa.

Post by człowiek widmo »

1. W latach 90-tych mieścił tam m.in. się skup makulatury

2. Ta dobudówka fascynowała wówczas szkolną gawiedź, bo poszła fama, że rozbudowują to na potrzeby przyszłej dyskoteki. Pewnie kolejna urban legend. :wink:
Bahnhofstraße
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Spichlerz ul. Przemysłowa.

Post by Drahim »

nowy12iz.jpg
nowy12iz.jpg (59.86 KiB) Viewed 5524 times
W czasach funkcjonowania jako młyn, obiekt ten wyglądał inaczej niż na tym zdjęciu.

Wzdłuż budynku biegła rampa wysokości takiej jak ganek ze schodkami, przed budynkiem była waga do ważenia ładunku i zsyp na ziarno wysypywane z wywrotek.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Spichlerz ul. Przemysłowa.

Post by Stach »

Fajnie, ale ten wątek chyba znalazł się w złym dziale...
User avatar
Hub
Posts: 10
Joined: 25 Aug 2009, 11:56
Location: Szczecinek

Re: Spichlerz ul. Przemysłowa.

Post by Hub »

Fakt, przypadkiem zamiast Szczecinekckie ulice, nacisnąłem nie ten dział.

Nie chodzi mi o ten budynek, tylko o miejsce gdzie stoi biedronka. Na miejscu biedry były magazyny i warsztat samochodowy, a na miejscu parkingu (od strony tego młyna) stary ok 3 piętrowy budynek z czerwonej cegły. Pamiętam, że stropy pomiędzy kondygnacjami były rozebrane (drewno), był tylko strop piwnica/parter.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Spichlerz ul. Przemysłowa.

Post by Drahim »

Hub wrote:Fakt, przypadkiem zamiast Szczecinekckie ulice, nacisnąłem nie ten dział.

Nie chodzi mi o ten budynek, tylko o miejsce gdzie stoi biedronka. Na miejscu biedry były magazyny i warsztat samochodowy,
Poddaję się!
Nie wiem gdzie stoi Biedronka, nie kojarzę.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Spichlerz ul. Przemysłowa.

Post by bronx »

planik sytuacyjny dla rozjaśnienia sytuacji
Attachments
planik_przemyslowa.jpg
planik_przemyslowa.jpg (194.88 KiB) Viewed 5339 times
User avatar
Hub
Posts: 10
Joined: 25 Aug 2009, 11:56
Location: Szczecinek

Re: Spichlerz ul. Przemysłowa.

Post by Hub »

Jak dobrze pamiętam ten obiekt znajdował sie pomiędzy młynem a biedronką, na tym placyku. Bawiłem się tam za podstawówki z kumplami jakieś 10 lat temu.
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: Spichlerz ul. Przemysłowa.

Post by Waldek »

Pamiętam ten magazyn dochodził aż do ulicy, po lewej była taka zielona brama oraz dyżurka. Kiedyś to należało do POLAMU, przykro ale nie posiadam tego ujęcia.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Spichlerz ul. Przemysłowa.

Post by robot humano »

Hub wrote:Jak dobrze pamiętam ten obiekt znajdował sie pomiędzy młynem a biedronką, na tym placyku. Bawiłem się tam za podstawówki z kumplami jakieś 10 lat temu.
Na focie Broxa już go nie ma ale w okolicach 1995 kwitły tam usługi np. mieścił się tam jedyny w szczecinku warsztat ślusarski, który miał odpowiedni sprzęt i materiały by dorobić mi prowadnice zaworowe do remontowanego Junkersa (objaśnienie dla młodzieży - w 1995 coś czego nie było w Agromie nie istniało więc tacy fachmani byli na wagę złota). Z wielkim zdziwieniem zauważyłem, że nie zauważyłem kiedy ów zakład i budynki przestały istnieć.
Post Reply