Sputnik

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
User avatar
Stachu
Posts: 506
Joined: 14 Dec 2010, 11:26

Sputnik

Post by Stachu »

"Sputnik".czego dotyczyla ta nazwa (oczywiście pomińmy definicje naukowe sputnika) w Szczecinku?
Przed poddaniem się operacji chirurgicznej zatroszcz się o bieżące sprawy.Możesz przeżyć.
Ambrose Bierce
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Re: Sputnik

Post by LUCEK »

zakazu gry w karty...
https://www.facebook.com/neustettiner/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://dolny-slask.org.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Re: Sputnik

Post by CEZAR »

O kurcze moje ulubione tematy: osobliwości Szczecinka,ul.Słowiańska a teraz "Sputnik" :D
Bywałem tam może nie czesto ale jako podlotek się bywało :twisted: Osobliwe miejsce na pewno niedostepne dla każdego. Te literatki pełne wódy ten "zapach" i klientela :D
Ten lokal podzielony był na 2 części.W jednej takiej rzec by mozna "kulturalnej" jadało się nawet obiady abonamentowe!!!!
Kiedyś probówałem tam coś zjeść ale trafiłem na ozory albo płucka :mrgreen: fee
Druga częsć sali zapełniala raczej po południu.Wydaje mi się , że jakoś tak pilnowano by w porze abonamentow ta druga sala była pusta.
User avatar
Stachu
Posts: 506
Joined: 14 Dec 2010, 11:26

Re: Sputnik

Post by Stachu »

Brawo,strzał celny,dziś już takich lokali nie uświadczysz,ta atmosferka,ta ciągle napięta uwaga,żeby ci ktoś kufla z "chrzczonym" piwem nie gwizdnął, ten dymek sportowy (od słynnych "Sportów"),cudowny gwar i taka swojska atmosfera,przerywana od czasu do czasu,czyjąś pijacką czkawką.Jeszcze co tyczy lokalizacji,ten "wspaniały" lokal znajdował się na wysokości salonu "Ruch" z tyłu na ul.Ogrodowej.Była to budowla w stylu tzw socrealistycznym, czyli cholernie (mało powiedziane, cholernie)szpetna,kanciok o obskurnym wyglądzie.Ostatni raz byłem w "Sputniku"
dn.13.04.72,czyli w dniu wyjścia do cywila,byliśmy tam w kilkunastu chłopa,na czele z szefem kompanii,bylo wesoło i do tzw."obucha"."To se ne wrati",jak mawiają nasi pobratymcy Czesi.Tam ,przez pewien czas obowiązywała konsumpcja do piwa i nieraz dochodziło do takich np.dialogów;
-poproszę piwo
-co ,do kosumpcji?
-poproszę małą zupę
-jaką ?
-jak to jaką,wiadomo piwną
-a na drugie?
-może być duża zupa,oczywiście też piwna
Przed poddaniem się operacji chirurgicznej zatroszcz się o bieżące sprawy.Możesz przeżyć.
Ambrose Bierce
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Sputnik

Post by bronx »

Duży, wspominkowy temat dotyczący barów, knajp i spelunek Szczecinka, znajduje się tutaj:

http://www.szczecinek.org/forum/viewtopic.php?f=3&t=692" onclick="window.open(this.href);return false;

zapraszam.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Sputnik

Post by Stach »

Polecam dłuuuuuuuuugi wątek: http://www.szczecinek.org/forum/viewtop ... 92&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

doedytowano: bro był pierwszy - jak zwykle, gdy chodzi o piwo :-) Skasuj mój wpis.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Sputnik

Post by bronx »

:D
User avatar
Stachu
Posts: 506
Joined: 14 Dec 2010, 11:26

Re: Sputnik

Post by Stachu »

Przejrzalem wszystkie stare posty,dotyczące miejsc,gdzie spotykali się miłośnicy zawodowi i amatorscy , zupy piwnej,przekąszanej rybką,ale zdaje mi się,że nie znalazłem słynnego "Akwarium"-zdaje się,że była to nazwa potoczna,a może nawet faktycznie tak ten lokal się nazywał.Akwarium zlokalizowane było na maleńkim placyku na rogu Kamińskiego i Matejki.Przed powstaniem "Akwarium" był tam zieleniec ,ławki i bodaj piaskownica.
Przed poddaniem się operacji chirurgicznej zatroszcz się o bieżące sprawy.Możesz przeżyć.
Ambrose Bierce
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Sputnik

Post by Drahim »

Stachu! Dobrze kojarzysz "Akwarium" przy Matejki. Kiedyś mieszkałem przy Krasickiego, no to Akwarium było najbliżej.
User avatar
Stachu
Posts: 506
Joined: 14 Dec 2010, 11:26

Re: Sputnik

Post by Stachu »

Wcześniej,ktoś wspomniał o "Schodkach",ach co to byl za lokal,tam przechodzilem tzw pierwsze wtajemniczenie,czyli setka i ogórek kiszony,był wówczas rok 1969,pierwsza praca ,pierwsza wyplata i pierwsza seta,za własny grosz.Oczywiście wcześniej też się spróbowalo co nieco za zarobione na wykopkach (wówczas dużo ludzi jeździło na wykopki do PGRu)pieniądze,ale była to praca sporadyczna,więc to się mniej liczy,niż prawdziwa praca i prawdziwa dorosłość.
Przed poddaniem się operacji chirurgicznej zatroszcz się o bieżące sprawy.Możesz przeżyć.
Ambrose Bierce
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Re: Sputnik

Post by CEZAR »

a kto,pamieta zdajesię klub jazzowy "Akwarium" na deptaku.Schodziło się w dół po schodkach.Teraz jest tak sklep z ciuchami i dorabianie kluczy.
Niestety byłem za mały żeby tam zaglądać ale pamietam doskonale że tam było "Akwarium"
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Sputnik

Post by Mario »

sputnik miał tą zaletę, że był blisko..... Swego czasu jeden z szacownych nauczycieli I LO przepraszał klasę, wychodził na chwilę zostawiając nas samych. W tym czasie pokonywał krótką prostą na tzw sput :) i walił 2 setki (nie wiem czy z konsumpcją) i spokojnie wracał do przerwanych zajęć z klasą, to były czasy :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
Igor
Posts: 350
Joined: 29 Dec 2007, 14:47
Location: Szczecinek

Re: Sputnik

Post by Igor »

Same konkrety:

http://www.szczecinek.org/forum/viewtop ... &start=270" onclick="window.open(this.href);return false;

hehe

Image
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Sputnik

Post by Stach »

Mario wrote:jeden z szacownych nauczycieli
No nie wiem, czy był on taki szacowny. Niemniej pamiętam rozbrajający uśmiech na twarzy dyr. Feliksa "Felka" Kuchniaka, gdy zaglądał do klasy - pozbawionej nauczyciela - i na pytanie, gdzie się podział prof. Iksiński, słyszał od nas, że na chwilę musiał wyjść "właśnie do Pana, Panie Dyrektorze".

@ Igor

Chyba już to zdjęcie było u nas publikowane.
CEZAR
Posts: 264
Joined: 26 Jan 2008, 22:59
Location: od zawsze stąd

Re: Sputnik

Post by CEZAR »

ponawiam pytanie o ten klub czy knajpę "Akwarium" na deptaku w budynku dzisiejszego sklepu spożywczego.
Post Reply