Szczecinecki Konkurs Filmowy - "Szczecinek w Obiektywie"

Dyskusja o 700 leciu miasta, przygotowania oraz obchody w 2010 roku.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: Szczecinecki Konkurs Filmowy - "Szczecinek w Obiektywie"

Post by człowiek widmo »

robot humano wrote: bo jak słucham rozmów nastolatków (z bardzo różych domów) w zbiorkomie to ręce...
Nie każdy jest z Twoich okolic, więc nie cwaniakuj, tylko pisz po polsku, bo nie chce mi się szukać w google co to jest np. zbiorkom. Notabene, zajebiście wymyślone w stylu socjalistycznej nowomowy określenie. :)
Bahnhofstraße
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Szczecinecki Konkurs Filmowy - "Szczecinek w Obiektywie"

Post by bronx »

robot humano wrote:Ja mam nadzieję, że pisząc o poziomie miałeś na myśli stronę techniczną bo co do pomysłu to film od początku do końca opowiada o do bólu bezpłciowym zużywaniu (bo nie spędzaniu) czasu i tatowej kasy.
P.S. Co do strony technicznej to do kamery się PUDRUJE i to na maxa żeby się papa nie świeciła. Panie świecą się jak psu...
P.S.2 Bardzo się cieszę że w czasie tego zużywania dnia ktoś wpadł na pomysł żeby coś jednak zrobić. To jest naprawdę git bo jak słucham rozmów nastolatków (z bardzo różych domów) w zbiorkomie to ręce...
Oczywiście, że o poziomie technicznym nakręconego materiału. Film opowiada o tym, że ludzie lubią się bawić, szczególnie młodzi ludzie, i że Szczecinek może być doskonałym miejscem do zabawy. Co do tatowej kasy, rozumiem że na swoje kolonie z czasów FWP zarabiałeś sam?
Wielu ludzi chodzi do klubów zarabiając już samodzielnie na siebie, ale nie o tym tu mowa.

Przy okazji należy pamiętać, że film jest amatorskim i pewnie niskobudżetowym dziełem (może brak tatowej kasy) i nie robił go wypudrowany TVN tylko kilku znajomych z ciekawym pomysłem.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Szczecinecki Konkurs Filmowy - "Szczecinek w Obiektywie"

Post by Stach »

bronx wrote: Co do tatowej kasy, rozumiem że na swoje kolonie z czasów FWP zarabiałeś sam?
Bez urazy, ale to groch z kapustą. Kolonie i FWP to były mimo wszystko dwie różne rzeczy. O ile pamiętam, kolonie były w zasadzie bezpłatne (dopłacało się jakieś grosze). Wczasy z FWP trochę jednak kosztowały.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Szczecinecki Konkurs Filmowy - "Szczecinek w Obiektywie"

Post by bronx »

Stach wrote:
bronx wrote: Co do tatowej kasy, rozumiem że na swoje kolonie z czasów FWP zarabiałeś sam?
Bez urazy, ale to groch z kapustą. Kolonie i FWP to były mimo wszystko dwie różne rzeczy. O ile pamiętam, kolonie były w zasadzie bezpłatne (dopłacało się jakieś grosze). Wczasy z FWP trochę jednak kosztowały.
Skrót myślowy, równie dobrze mogłem napisać ... kolonie z czasów PRL.... ale przecież nie o to tu chodzi, tylko o to, że każdy ma taki etap z życiu że działa i żyje na koszt rodziców, a że jedni rodzice mogą dać więcej dzieciom a inni mniej to taki już urok naszego świata.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Szczecinecki Konkurs Filmowy - "Szczecinek w Obiektywie"

Post by robot humano »

bronx wrote:
Oczywiście, że o poziomie technicznym nakręconego materiału. Film opowiada o tym, że ludzie lubią się bawić, szczególnie młodzi ludzie, i że Szczecinek może być doskonałym miejscem do zabawy. Co do tatowej kasy, rozumiem że na swoje kolonie z czasów FWP zarabiałeś sam?
Wielu ludzi chodzi do klubów zarabiając już samodzielnie na siebie, ale nie o tym tu mowa.

Przy okazji należy pamiętać, że film jest amatorskim i pewnie niskobudżetowym dziełem (może brak tatowej kasy) i nie robił go wypudrowany TVN tylko kilku znajomych z ciekawym pomysłem.
Bardzo mi się podoba, że go zrobili bo to znaczy, że coś im się jeszcze chce (oprócz tatowej kasy)! Uwaga o pudrowaniu była życzliwą podpowiedzią bo twarze pań momentami błyszczą się jak twarz pana co w elektrowni kręci korbą robiąc prąd. Na kolonie wysłał mnie paskudny socjalizm, ale jak chciałem motor to socjalizm został zjedzony przez kapitalizm, a ten już taki miły nie był więc CZ 350 w wieku lat 16 musiałem kupić sam. Za swoje i do tego w tajemnicy przed mamą (u babci w drewutni trzymałem) bo by mnie z rodziny wypisała.
P.S. Można by też spróbować bardziej pokazać, że to Szczecinek bo gdyby nie pięć sekund sprzed ratusza to i część Szczecinecczan miałaby problem z umiejscowieniem. No chyba że film jest adresowany do młodych wyjeżdżających ze Szczecinka bo "lipa i nie ma klubu-pubu".
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Szczecinecki Konkurs Filmowy - "Szczecinek w Obiektywie"

Post by robot humano »

człowiek widmo wrote: Notabene, zajebiście wymyślone w stylu socjalistycznej nowomowy określenie. :)
Jak bym był złośliwy to bym napisał coś o resentymentach :)
człowiek widmo wrote:
nie chce mi się szukać w google co to jest np. zbiorkom.
nie jest to najszczęśliwsza zbitka ale i tak o niebo lepsza od poznańskiej KomKarty. To jest dopiero pierdolnięcie! Wchodzi kanar i mówi: "komkarte bitte!"
człowiek widmo wrote:
pisz po polsku
Bardzo bym chciał uczynić z tego pierwszy punkt regulaminu forum.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: Szczecinecki Konkurs Filmowy - "Szczecinek w Obiektywie"

Post by człowiek widmo »

robot humano wrote:
człowiek widmo wrote:
nie chce mi się szukać w google co to jest np. zbiorkom.
nie jest to najszczęśliwsza zbitka ale i tak o niebo lepsza od poznańskiej KomKarty. To jest dopiero pierdolnięcie! Wchodzi kanar i mówi: "komkarte bitte!"
Uwierz mi, że takie sytuacje mają miejsce. :wink: :)
Bahnhofstraße
RAMPER
Posts: 47
Joined: 26 Oct 2010, 21:53
Location: Karlino

Re: Szczecinecki Konkurs Filmowy - "Szczecinek w Obiektywie"

Post by RAMPER »

Jak dla mnie git o młodość chodzi przemiany itd.A panie nawet bez pudru super :D
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Szczecinecki Konkurs Filmowy - "Szczecinek w Obiektywie"

Post by bronx »

robot humano wrote:CZ 350 w wieku lat 16 musiałem kupić sam. Za swoje....
Ciekawe ile osób widząc Cie takiego młodego na CZ 350, pomyślało sobie "ten to dopiero zużywa czas i tatową kasę".
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: Szczecinecki Konkurs Filmowy - "Szczecinek w Obiektywie"

Post by ziom »

Film ma dla mnie walory poznawcze, bo zobaczylem jak wyglada hosso(chyba) w srodku ;)
User avatar
LUCEK
Posts: 332
Joined: 04 Mar 2005, 13:57
Contact:

Re: Szczecinecki Konkurs Filmowy - "Szczecinek w Obiektywie"

Post by LUCEK »

hmmmmmmmmmm no nie wim co napisać moim zdaniem ten film nie opowiada o niczym :) ot tak pare panien pojechało na dyskotekę i ... Mam pytanie kto prowadził, bo wygląda że wszyscy pili. Zresztą jestem w Szczecinku w środę i czwartek to popatrzę :)
https://www.facebook.com/neustettiner/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://dolny-slask.org.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Szczecinecki Konkurs Filmowy - "Szczecinek w Obiektywie"

Post by bronx »

LUCEK wrote:Mam pytanie kto prowadził, bo wygląda że wszyscy pili.
A to też mi się rzuciło w oczy, mało to wychowawcze.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Szczecinecki Konkurs Filmowy - "Szczecinek w Obiektywie"

Post by robot humano »

bronx wrote:
robot humano wrote:CZ 350 w wieku lat 16 musiałem kupić sam. Za swoje....
Ciekawe ile osób widząc Cie takiego młodego na CZ 350, pomyślało sobie "ten to dopiero zużywa czas i tatową kasę".
Nikt. W kasku nie widać:)
User avatar
Igor
Posts: 350
Joined: 29 Dec 2007, 14:47
Location: Szczecinek

Szczecinecki Konkurs Filmowy - "Szczecinek w Obiektywie"

Post by Igor »

ZAPRASZAMY!
zaproszenie szczecinecki konkurs filmowy.jpg
ZAPROSZENIE
(92.5 KiB) Downloaded 4478 times
Zapraszam na Szczecinecki Konkurs Filmowy "Szczecinek w obiektywie"

sobota 27.11.2010r. godz. 11:00 Kino "Wolność" lub sala nad kinem.

http://www.kokursfilmowy.szczecinek.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Projekcje konkursowe:

"700 lat miasta Szczecinka"- autor: Adam Butowicz

"Noc w muzeum" - autor: Adam Butowicz

"Puchar Burmistrza Miasta Szczecinek" - autor: Adam Butowicz

"Święto w Wateford" - autor: Adam Butowicz

"Toyo Drifting Cup 2007" -autor: Marcin Kubica

"Historia Akrobatyki w Szczecinku" - autor: Józefina Szubert-Zawada

"Szczecinek - w poszukiwaniu prawdziwej przygody" - autor: Krzysztof Przybyła

"Szczecinek 2010" - autor: Damian Grybowski

"Tower" - autor: Marek Grzegorski

"700-lecie" - autor: Grzegorz Fronczek

"Gala Karate" - autor: Zbigniew Cukrowski

"Jezioro Trzesiecko" - autor: Grzegorz Fronczek

"Zima - j. Wielimie" - autor: Grzegorz Fronczek

"Remedium" - autor: Grzegorz Bals
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Re: Szczecinecki Konkurs Filmowy - "Szczecinek w Obiektywie"

Post by ziom »

Igor, bedzie mozna po finale zobaczyc gdzies te filmy w necie? Nie bedzie mnie w tym czasie w Szczecinku, a kilka tytulow brzmi naprwde zachecajaco... :)
Post Reply