Mogiła lotników amerykańskich (Katastrofa Wilcze Laski)

Tematy o okolicach Szczecinka oraz innych pomorskich miastach.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

Rychu - daj do mnie, ja dam do szefa :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Waldek

Post by Waldek »

Image

To był ten samolot średniego zasięgu B-25 Mitchell, właśnie wczoraj oglądałem dokumenty.

W dokumentach lotów Angielskich i Amerykańskich nie ma wzmianki o trasach przelotów nad Szczecinkiem ani zestrzelenia. Tak samo nie ma takiego wpisu w Niemieckich dokumentach ( a to co mi wiadomo Niemcy byli bardzo skrupulatni na temat dokumentacji). Jest natomiast opis oraz świadkowie mówiący że samolot Amerykański ale z oznakowaniem Radzieckim. Nie udało się jeszcze dotrzeć do dokumentów Radzieckich, na ten temat. Prawdopodobnie ten samolot wyleciał z ładunkiem przygotowanym do zrzutu z Mielca. To co mi wiadomo Ciała po ekshumacji z miejsca katastrofy przez jakiś czas lażały zaraz obok grobów Radzieckich dopiero potem przeniesiono w miejsce teraźniejsze, i dorobiono historję.
A sprawie toczącej się w Koszalinie jak i w Szczecinie ukręcono łep.

Joty samolotów Angielskich były w okolice Białego Boru a zrzutowisko było między Drzonowem a Białym Borem. Zrzutów było pięć i wszystkie zakończyły się pomyślnie co jest udokumentowane jak i opisane w książce,, Kryptonim Odra"
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Waldek wrote: opisane w książce,, Kryptonim Odra"
Kto jest autorem, gdzie ta książka wyszła i kiedy?
Waldek

Post by Waldek »

Litości akurat książkę pożyczyłam Markowi.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Waldek

Post by Waldek »

Ooooo to właśnie taka jak moja, tylko moja ma na dole róg zagięty :lol:
GIZIO

Post by GIZIO »

Nie wiem co to są joty samolotów,ale to jeszcze mały pikuś.Odnośnie mogiły na cmentarzu,to fachowiec i znawca nie popisał się.Czemu?Bo nie ma dżemu.Historycy i znawcy....W śierpniu 1944 były przeprowadzane loty na Konigsberg i jakoś można było dolecieć. :twisted: Jest tylko pytanie anglicy czy amerkanie?Ja stawiam na anglików.I przestancie pieprzyć głodne kawałki na temat rosjan.To tyle dla znawców tematu. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: mogiła lotników amerykańskich

Post by bronx »

aibar wrote:Kartka była: Nicolas C.Kirven. i daty: 31.01.1984 - 08.05.2008


zginał w Afganistanie.

Mam fotkę, trochę niewyraźną. Mam Internet Expolorer. Jak wysłac foto na serwer?
W tym roku kartka również jest pod pomnikiem:
PB010036.JPG
PB010036.JPG (172.02 KiB) Viewed 6881 times
RAMPER
Posts: 47
Joined: 26 Oct 2010, 21:53
Location: Karlino

Re: mogiła lotników amerykańskich

Post by RAMPER »

prosto i na temat najwiekrzy obóz lotników alianckich to stalag luft 4 pod Białogardem ale juz to podałem I ich marsz śmierci a tu tylko mogiły podałem mapy i dane :D prawda czasem boli

Nie tylko amerykanie ale i anglicy polacy i kanadyjczycy oni to w stalagu luft 4 przezyli sporo

czasem rozumiem ze to nie było pod szczecinkem dlatego sie nie liczy ale to było sporo ludzi a dla mnie to jest historia naszego regionu pewo nigdy tam nie byliscie i nie widzieliscie basenów w lesie ani nic z tego co pisze do was nie do ciera bo szczecinek i jego okolice to dla was cały region ale nasz region i jego historia to nie szczecinek bo szczecinek to młode miasto w Histori naszego regionu

Bede upierdliwy bo znam historie dosć dokładnie naszego województwa a szczecinek jest ciekawy ale nie kosztem innych miejscowosci duze miasto nie znaczy duza historia tyle na temat bo widze ze czasem sie zakłamuje historie regionu na zecz szczecinka nieładnie
Last edited by bronx on 01 Nov 2010, 22:20, edited 1 time in total.
Reason: proszę nie dublować postów
User avatar
gruntos
Posts: 101
Joined: 29 Dec 2006, 22:04

Re: mogiła lotników amerykańskich

Post by gruntos »

1. Ramper, to jest forum szczecineckie i niby dlaczego mamy zajmować się tylko i wyłącznie historią regionu?

2. czy ktoś ma nowe info w sprawie samolotu, bo chyba temat zamarł?
Zastanawiałem się ostatnio skąd wystartowali polscy i radzieccy spadochroniarze zrzuceni w 1944 nad puszczą notecką. Orientuje się ktoś skąd lecieli i na czym?


pozdrowienia gr.
"Wytrwałym Zwycięstwo"
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: mogiła lotników amerykańskich

Post by bronx »

@Ramper - na forum można się zajmować historią regionu (Pomorza) jak również historią Szczecinka, są do jednego i drugiego tematu odpowiednie działy, ale forum jest szczecineckie i stąd tematy wiodące i najbardziej popularne są szczecineckie, także nie wiem czemu tu się dziwić.
Oczywiście szczerze zachęcam abyś jak najsilniej rozwijał regionalną stronę portalu. Życzę wytrwałości w działaniu.
RAMPER
Posts: 47
Joined: 26 Oct 2010, 21:53
Location: Karlino

Re: mogiła lotników amerykańskich

Post by RAMPER »

koszalin Kołobrzeg Białogard to nie region ? to kim jestesmy ? jest tylk0o szczecinek Veto!!!!!!
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: mogiła lotników amerykańskich

Post by bronx »

To ja już nie wiem o co chodzi i jak mogę Ci pomóc, myślałem że wyraziłem się czytelnie.
RAMPER
Posts: 47
Joined: 26 Oct 2010, 21:53
Location: Karlino

Re: mogiła lotników amerykańskich

Post by RAMPER »

Rozumiem lubie historie całego naszego byłego województwa to jestem be .
RAMPER
Posts: 47
Joined: 26 Oct 2010, 21:53
Location: Karlino

Re: mogiła lotników amerykańskich

Post by RAMPER »

Dzięki bronx bede wytrwały gwarantuje czasem upirdliwy jak mnie zniesiesz to ok jak nie to przykro :D
Post Reply