Ciekawa inicjatywa (Wspomnienia mieszkańców)

Dyskusja o 700 leciu miasta, przygotowania oraz obchody w 2010 roku.
Post Reply
User avatar
dzaro
Posts: 74
Joined: 06 Apr 2008, 10:46
Location: Szczecinek/Szczecin

Ciekawa inicjatywa (Wspomnienia mieszkańców)

Post by dzaro »

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /906885939" onclick="window.open(this.href);return false;
gk24.pl wrote:Mieszkańcy Szczecinka spiszą wspomienia

(r)

3 tysiące złotych otrzyma autor wspomnień dotyczących życia w Szczecinku. To jedno z wielu przedsięwzięć szczecineckiego Muzeum Regionalnego z okazji tegorocznych obchodów 700-lecia miasta.


Organizatorzy czekają na wspomnienia mieszkańców Szczecinka z lat 1945-2010, szczere i osobiste, takie jak pisany dla siebie pamiętnik. Ma to być nie tylko sama kronika wydarzeń minionych dziesięcioleci, ale obraz miasta i jego mieszkańców widzianych ich oczyma, pełen własnych ocen i opinii. Mile widziane są stare zdjęcia z opisami i dokumenty dołączone do wspomnień. – Chcemy uchwycić interesujące spostrzeżenia otaczającej nas rzeczywistości – mówi Jerzy Dudź, dyrektor szczecineckiego muzeum.

Autorzy najlepszych wspomnień zostaną nie tylko nagrodzeni (1. nagroda wynosi 3 tys. zł, komisja może też inaczej podzielić nagrody), ale ich prace będą wydane drukiem. Muzealnicy czekają na nie do końca sierpnia. Prace nie powinny przekraczać 50 tysięcy znaków komputerowych, czyli około 30 stron wydruk wraz nośnikiem na płycie należy dostarczyć na adres muzeum (ul. Szkolna 1, 78-400 Szczecinek).

Bliższych informacji udziela organizator (tel. 94 37 409-77 e-mail: szczecinekmuz@pro.onet.pl).
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Re: Ciekawa inicjatywa

Post by człowiek widmo »

Jako naczelny krytyk polityki prowadzonej przez nasze muzeum z lubością przeczytałem o kolejnej "inicjatywie" naszego Pana Dyrektora.

Oczywiście, jak to Pan Dudź ma w zwyczaju, w tekście przewijają się tak ulubione przez niego sformułowania:

"Organizatorzy czekają", "mile widziane są", "muzealnicy czekają", "należy dostarczyć"

Forumowicze śledzący poprzednie wątki dot. muzeum regionalnego wiedzą do czego zmierzam... :wink:
Bahnhofstraße
User avatar
odpicuj mi miasto
Posts: 16
Joined: 16 Mar 2009, 16:21

Re: Ciekawa inicjatywa

Post by odpicuj mi miasto »

człowiek widmo wrote:Jako naczelny krytyk polityki prowadzonej przez nasze muzeum z lubością przeczytałem o kolejnej "inicjatywie" naszego Pana Dyrektora.

Oczywiście, jak to Pan Dudź ma w zwyczaju, w tekście przewijają się tak ulubione przez niego sformułowania:

"Organizatorzy czekają", "mile widziane są", "muzealnicy czekają", "należy dostarczyć"

Forumowicze śledzący poprzednie wątki dot. muzeum regionalnego wiedzą do czego zmierzam... :wink:

w tej sytuacji należy dodać, iż towarzysz Dudź jak zwykle wyczulony na potrzeby kulturalne narodu, chciałby powiesić czerwony sztandar na dachu swojego muzeum, ale już mu jakoś nie wypada. Komuno wróć!!!!! :lol:
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: Ciekawa inicjatywa (Wspomnienia mieszkańców)

Post by Waldek »

Według mnie jak by nie patrzeć inicjatywa ciekawa. I tak nie wiele wiemy o początkach naszego miasta patrząc w dwóch wymiarach czy średniowiecznych , czy po wojennych.
Last edited by Waldek on 04 Mar 2010, 20:00, edited 1 time in total.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Ciekawa inicjatywa (Wspomnienia mieszkańców)

Post by Stach »

Nie wiem, co może komuś przeszkadzać, że muzeum rozpisuje konkurs na wspomnienia mieszkańców.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Ciekawa inicjatywa (Wspomnienia mieszkańców)

Post by bronx »

Dla mnie Szczecinek w tych latach jest bardziej tajemniczy niż Neustettin lat 20tych czy 30tych także z chęcią takie wspomnienia przeczytam.

Kolego odpicuj mi miasto, prosił bym o merytoryczne wypowiedzi a nie jakieś takie dziwne pseudo humorystyczne nie wiadomo co.
User avatar
gdy
Posts: 50
Joined: 10 May 2009, 16:35

Re: Ciekawa inicjatywa (Wspomnienia mieszkańców)

Post by gdy »

Ciekawa inicjatywa, chetnie przeczytam takie wspomnienia, będzie można porównać jak Szczecinek sostrzegali różni jego mieszkańcy.Tym bardziej że takich osób jest niestety coraz mniej.A to że autorem pomysłu jest pan D. to mi nie przeszkadza .W końcu wymyślił coś ciekawego. :D
Jerry250
Posts: 71
Joined: 27 Apr 2010, 17:38

Re: Ciekawa inicjatywa (Wspomnienia mieszkańców)

Post by Jerry250 »

dzaro wrote:http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /906885939
gk24.pl wrote:Mieszkańcy Szczecinka spiszą wspomienia

(r)

3 tysiące złotych otrzyma autor wspomnień dotyczących życia w Szczecinku. To jedno z wielu przedsięwzięć szczecineckiego Muzeum Regionalnego z okazji tegorocznych obchodów 700-lecia miasta.


Organizatorzy czekają na wspomnienia mieszkańców Szczecinka z lat 1945-2010, szczere i osobiste, takie jak pisany dla siebie pamiętnik. Ma to być nie tylko sama kronika wydarzeń minionych dziesięcioleci, ale obraz miasta i jego mieszkańców widzianych ich oczyma, pełen własnych ocen i opinii. Mile widziane są stare zdjęcia z opisami i dokumenty dołączone do wspomnień. – Chcemy uchwycić interesujące spostrzeżenia otaczającej nas rzeczywistości – mówi Jerzy Dudź, dyrektor szczecineckiego muzeum.

Autorzy najlepszych wspomnień zostaną nie tylko nagrodzeni (1. nagroda wynosi 3 tys. zł, komisja może też inaczej podzielić nagrody), ale ich prace będą wydane drukiem. Muzealnicy czekają na nie do końca sierpnia. Prace nie powinny przekraczać 50 tysięcy znaków komputerowych, czyli około 30 stron wydruk wraz nośnikiem na płycie należy dostarczyć na adres muzeum (ul. Szkolna 1, 78-400 Szczecinek).

Bliższych informacji udziela organizator (tel. 94 37 409-77 e-mail: szczecinekmuz@pro.onet.pl).

Świetna inicjatywa -właśnie dopiero co pytałem o to na forum historycznym.

Przydałyby się takie "Pamiętniki przesiedleńców" - a może wyszły ?
Post Reply