Mogiła lotników amerykańskich (Katastrofa Wilcze Laski)

Tematy o okolicach Szczecinka oraz innych pomorskich miastach.
GIZIO

Post by GIZIO »

A niby jaka jest? 8)
qwerty1
Posts: 3
Joined: 11 Nov 2008, 22:36

Post by qwerty1 »

a czy 1 listopada na pomniku nie było informacji z nazwiskiem i zdjęciem jednego z lotników????nie jestem pewien ale gdy dzis rozmawiałem z babcia na temat tego pomnika i tego co tu piszecie to powiedziała ze coś takiego było ja nie wiem bo jestem spoza szczecinka wiec nie pojadę i nie sprawdzę tego na cmentarzu....czy ktos w ostatnim czasie byl przy pomniku i możne to potwierdzić lub zaprzeczyć???
Waldek

Post by Waldek »

Będę w sobotę w Szczecinku to zerknę i dam znać bo dla mnie to ciekawostka nie z tej ziemi.
Waldek

Post by Waldek »

A tu są fotki z ostatnich Wszystkich Świętych i gdzie jest jakaś fotka i coś więcej?

Image Image
qwerty1
Posts: 3
Joined: 11 Nov 2008, 22:36

Post by qwerty1 »

nie gwarantowałem ze cos tam bedzie ale babcia dalej sie upiera ze byla tam kartka ze zdjęciem nazwiskiem i jakims tekstem....ja nie moge potwierdzić ani zaprzeczyć bo ostatni raz w Szczecinku na cmentarzu bylem...dawno temu:)ale moze ktos byl wczesniej na cmentarzu i cos widzial....czy moze tez slyszal tak jak ja
User avatar
gruntos
Posts: 101
Joined: 29 Dec 2006, 22:04

Post by gruntos »

Harcerze z Czarnego Szczepu pełnili warty przy pomniku od godz.1000 do 1500 i żadnej karteczki przynajmniej od 0945 nie było tam.
"Wytrwałym Zwycięstwo"
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Byłem 1 listopada przy mogile lotników i potwierdzam na 100% - kartka była. Było to zdjęcie pilota i do tego jakiś tekst - format A4. Więc mozesz być spokojny o swoją babcie - nie zmyśla :) A harcerze też pełnili wówczas wartę jak byłem (było to ok. 12) więc pewnie po prostu nie zwrócili uwagi na to, chociaz była dość widoczna :D
Waldek

Post by Waldek »

To mamy dylemat, a teraz bojowe zadanie co to było. Uruchamiamy wszystkie kontakty i prowadzimy śledztwo, bardzo jestem ciekaw wyników.
User avatar
gruntos
Posts: 101
Joined: 29 Dec 2006, 22:04

Post by gruntos »

Ok być może nie zauważyłem. w takim razie popytam tych co stali co się z nią stało i dam znać. pozdrawiam
"Wytrwałym Zwycięstwo"
User avatar
gruntos
Posts: 101
Joined: 29 Dec 2006, 22:04

Post by gruntos »

ok. Okazuje się że kartka była, ale nie na pomniku ale na ziemi, przykryta dwoma zniczami. było na niej tylko zdjęcie amerykańskiego( chłopak twierdzi że mundur wyglądał na amerykański) pilota i nazwisko. po wartach zostawili kartke tak jak leżała, czyli do godz 1500 była. pozdrawiam.
"Wytrwałym Zwycięstwo"
qwerty1
Posts: 3
Joined: 11 Nov 2008, 22:36

Post by qwerty1 »

przyznam ze temat mnie zaciekawił:)
cale dzieciństwo stawiałem znicz amerykańskim lotnikom kilka dni temu przeczytałem ze mogli to byc Rosjanie(nie chodzi o to ze jak bym wiedział ze to ruscy to bym nie stawial bo tak jak nie każdy Niemiec byl nazista tak nie każdy Rosjanin byl komunista nie wszyscy grabili,gwałcili,palili...)teraz znów ktos pisze ze byl to mundur amerykański....hmmmmmm z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy:)
aibar
Posts: 17
Joined: 07 Mar 2008, 15:04

Post by aibar »

Kartka była: Nicolas C.Kirven. i daty: 31.01.1984 - 08.05.2008


zginał w Afganistanie.

Mam fotkę, trochę niewyraźną. Mam Internet Expolorer. Jak wysłac foto na serwer?
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

przez fotosika itp. musisz podlinkowac albo poslac mailem, to sie wklei
User avatar
gruntos
Posts: 101
Joined: 29 Dec 2006, 22:04

Post by gruntos »

to zagadka kartki rozwiązana. szkoda że nie dotyczyła sprawy samolotu...
"Wytrwałym Zwycięstwo"
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

http://www.arlingtoncemetery.net/nckirven.htm

tu jest wiecej o tym żołnierzu, zastanawiam się tylko dlaczego akurat jego ktoś chciał wspomnieć na naszym cmentarzu
Post Reply