Grupa Warowna na Górze Śmiadowskiej- o co chodzi ?

Dyskusje o aktualnych wydarzeniach odnoszacych się do historii miasta oraz wydarzenia kulturalne. Bez politykowania.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Ale plany są w internecie dostępne. Szczecineckie centrum na przykład też.
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

OK. To podaj namiary na te szczecineckie to chętnie je sobie obejrzę. Te dotyczące działki Góra Śmiadowska wziąłem z dokumentu w formie pisanej.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Teraz nie dam rady, mam na jutro jeszcze trochę pracy. Poszukaj na www.szczecinek.pl.
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Teoretycznie te plasy i inne ogłoszenia o przetargach itd są w internecie ale w praktyce ich nie znalazłem. Najlepiej to szukać na stronie gminy Borne Sulinowo
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Ps. Może ktoś ma to niech wrzuci parę fotek Góry Śmiadowskiej sprzed tego wycinania, aby było widać "zmiany" Ja niestety nie mogę nic znaleźć prócz paru fotek sprzed paru lat na których raczej widać bunkry niż samą górę.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
Waldek

Post by Waldek »

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image

Image Image


Image Image


Image Image
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

O to chodziło :) tylko więcej fotek lasu itp
Ale i tak wyraźnie widać a wielu pamięta że to był gęsty las i chaszcze a nie pole.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Akurat że wycieli drzewa i krzaki co rosły w ruinach schronów i ich bezpośrednim otoczeniu (bezpośrednie to dla mnie max 5m) to bardzo dobrze. Ale bez przesady tam jest tylko kilka schronów a znikneła tak jak widać u Łukasza na zdjęciach prawie cała połać grubo ponad hektarowa lasu w dodatku ujęta w planie jako zieleń parkowa.
W każdym bądź razie pismo dzis do gminy z zapytaniem w tej sprawie pójdzie. Już jest gotowe tylko na pocztę trzeba się wybrać.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

dzisiaj słyszałem, że na ruinach bunkrów ma stanąć knajpa, może hotel, wiadomość od mieszkańca gminy BS
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
GIZIO

Post by GIZIO »

Dobrze że nie lotnisko. :lol: :lol:
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Mario wrote:dzisiaj słyszałem, że na ruinach bunkrów ma stanąć knajpa, może hotel, wiadomość od mieszkańca gminy BS
Problem w tym że nie może. Bo ten teren nie jest ku temu przeznaczony. Obok są tereny przeznaczone pod usługi turystyczne i tam jest to jak najbardziej mozliwe ale nie w miejscu które jest oznaczone jako zieleń parkowa. Może ludzie mówią o innej części działki lub sąsiedniej.
Dlatego też pismo do gminy z prośbą o wyjaśnienia (dodatkowo do wiadomości Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody).
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

nie wiem jaka jest prawda, ale nowy właściciel zachowuje się tak jak by miał to wszystko w dupie - sama wycinka drzew w takim stylu juz o czymś świadczy, albo ma dobre plecy, albo jest w papierach coś, czego nie wiemy
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Zdjecia z gory przed "przycieciem" drzew nadeslane przez GIZIA:

Image Image ImageImage Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Last edited by ziom on 25 Jul 2008, 17:39, edited 1 time in total.
GIZIO

Post by GIZIO »

Zdjęcia zrobione pare lat temu z wyprawy z kumplami na bunkry na Górze Śmiadowskiej i nie tylko. 8)
Post Reply