CZY ZNACIE JAKIEŚ LEGENDY ZWIĄZANE Z LIPNICĄ ?

Tematy o okolicach Szczecinka oraz innych pomorskich miastach.
arkadiusz

CZY ZNACIE JAKIEŚ LEGENDY ZWIĄZANE Z LIPNICĄ ?

Post by arkadiusz »

CZY ZNACIE JAKIEŚ LEGENDY ZWIĄZANE Z LIPNICĄ ALBO JEZIOREM LIPNEM ? ALBO Z KWIECISZEWEM ?
GIZIO

Post by GIZIO »

Odnoiśnie legend,to pare kawałków sprzedałem. 8)
arkadiusz

Post by arkadiusz »

na wysokości lipna jest ciekawy zameczek;; kiedyś myślałem że to dom ale on stoi tam sporo czasu;; dobrze go widać z górki za ekonomem a można dojść ścieżką polną.
GIZIO

Post by GIZIO »

Prędzej folwark.Zameczki,to raczej na palcach można policzyć cw okolicach Szczecinka.Napewno w Lipnicy takiego nie było. 8)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

To co z tymi legendami, Gizio?
Waldek

Post by Waldek »

Arkadio zerknij sobie do przewodników, a nie czekasz na gotową papkę nic od siebie nie dająć.
GIZIO

Post by GIZIO »

Stachu jak znajdę legendę z Lipnicy,to dam Ci znać. :wink:
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Żarty żartami, ale obawiam się, że - w związku z tym, że obecna ludność Lipnicy mieszka tam ledwie kilkadziesiąt lat - można liczyć najwyżej na legendy typu "A Zdzisiek to miał prawie 6 promili we krwi, jak go milicja na drodze zatrzymała"...
arkadiusz

Post by arkadiusz »

co do tego zameczka" to rzeczywiście jest to folwark. Następnym razem jak tam będę zrobię parę fotek ciekawych obiektów i prześlę.
justynqa
Posts: 10
Joined: 06 Apr 2008, 10:32

Post by justynqa »

witam na forum ;)
mieszkam w szczecinku, ale lipnicę i kwieciszewo widzę z okna swego pokoju ;)
mniej więcej 30 lat temu w Lipnicy, koło stodoły i takiej wieży (jedno z nich to teraz hydrofornia, a na wieży jest nadajnik internetu, o ile się nie mylę) był zameczek, ale nie ten, o którym mówicie. za dużo nie mogę o nimpowiedzieć, bo zamku już nie ma. popadł w ruinę, a następnie go rozebrali.

jeśli ktoś ma aktualne zdjęcia lipnicy, to bardzo proszę, bo posiadam jedynie z 2001 roku. :P
arkadiusz

Post by arkadiusz »

Witaj justynqa. Możesz rzucić te fotki z 2001 r.''' :wink:
arkadiusz

Post by arkadiusz »

P.S hmmm jestem ciekawy gdzie jest taki dobry widok na lipnicę przez okno ?'' :? podejrzewam, że to chyba te domki za tą "słynną" hodowlą lisów.
justynqa
Posts: 10
Joined: 06 Apr 2008, 10:32

Post by justynqa »

nie. mieszkam na samym końcu ulicy Bocznej. Właściwie mój dom powinien należeć do ulicy obrońców Westerplatte, ale dziwnym trafem nadal jest adresowany jako Boczna. ;)
mam również dosłownie 100m do rowu melioracyjnego, który płynie z Trzesiecka.

wrzucam fotki Lipnicy z 2001 roku (nie mojego autorstwa):
Image
urocze jeziorko Lipno ;)
Image
Image
Image
hm. to ujęcie nie jest mi znane...

legend o lipnicy nie znam, chyba że ten zamek (a raczej folwark), o którym wcześniej napisałam, ale mam kilka drobnych ciekawostek.

ludność Lipnicy można policzyć dosłownie na palcach, bo według serwisów internetowych mieszkańców jest 10. wśród nich emerytowany już nauczyciel z rolniczaka w świątkach.
kilka lat temu również chodziły plotki, że w Lipnicy chcieli zrobić nowy szczecinecki cmentarz.
ale zatruwać takie ładne jeziorko i mieć widok z okna na cmentarz? :[
arkadiusz

Post by arkadiusz »

dziękuję za fotki tego pięknego terenu;;; :wink: :wink: :wink: postaram się wybrać w najbliższym czasie w te okolice i zrobić inne ciekawe wg. mnie ujęcia ;'' Pozdrowienia;;;
arkadiusz

Post by arkadiusz »

z tego co udało mi się dowiedzieć wynika, że kiedyś ulica Miła była połączona z Lipnicą, a zresztą do tej pory można dojść od Miłej polną ścieżką do samej Lipnicy;;; P.S już wiem nawet w którym domku mieszkasz;;; pozdrawiam;;
Post Reply