Powrót do starych szczegółów, czy twórczość współczesna.

Dyskusje na temat najnowszej, powojennej historii Szczecinka.
Post Reply
Waldek

Powrót do starych szczegółów, czy twórczość współczesna.

Post by Waldek »

Nowe elementy na fasadzie sądu.
sd2el2.jpg
sd2el2.jpg (39.29 KiB) Viewed 3720 times
sd3ay1.jpg
sd3ay1.jpg (99.52 KiB) Viewed 3721 times
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

I ankieta: Czy osoba , która wybrała złote cyfry gdy cała reszta to czarny mat jest:

1. Ślepa.
2. Daltonistą.
3. Żoną ich producenta.


Niestety nagród za udział nie przewiduję.
Waldek

Post by Waldek »

Wiem że Masz poetyckie uniesienia, ale ja nie kumam albo jestem idiota ?? :lol:
User avatar
Brochwicz
Posts: 52
Joined: 23 Oct 2007, 14:26
Location: Szczecinek

Post by Brochwicz »

robot humano wrote:I ankieta: Czy osoba , która wybrała złote cyfry gdy cała reszta to czarny mat jest:

1. Ślepa.
2. Daltonistą.
3. Żoną ich producenta.


Niestety nagród za udział nie przewiduję.
oj nie jest tak źle... mogło być dużo gorzej np. mogli pomalować sąd jak budynek na rogu Parkowej i Ordona na (jak to określił mój znajomy) "toaletowo-seledynowy"- usprawiedliwienie takiego koloru to jest dopiero ciekawe :shock: :D
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Masz na myśli obecne Archiwum Państwowe?
IMG_47eed82a5b1e07816.jpg
IMG_47eed82a5b1e07816.jpg (66.63 KiB) Viewed 3694 times
User avatar
Brochwicz
Posts: 52
Joined: 23 Oct 2007, 14:26
Location: Szczecinek

Post by Brochwicz »

zgadza się
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

W fabryce budyniu przeterminował się barwnik , więc w hurtowni chemicznej po sąsiedzku pojawiły się farby w promocji. a na poważnie w najładniejszym bucie uwiera najmniejszy nawet kamień. Ktoś zadał sobie trud dobrania stylowych detali , a potem zniszczył cały efekt ładując na froncie złote cyfry z cygańskiego nagrobka rodem. Zupełnie jak z kobietą , która pół dnia robi się na bóstwo , a potem ładuje w dziób papierosa. Szkoda, po prostu szkoda...
Waldek

Post by Waldek »

Jak widzę muszę Ciebie uczulić, teraz naj modniejszy jest KICZ a szczególnie w Polsce dosłownie i w przenośni. W budownictwie, na drogach, w polityce, w medycynie. Gdzie byś nie przyłożył pasuje.
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Post by izywec »

Waldek wrote: teraz najmodniejszy jest KICZ a szczególnie w Polsce dosłownie i w przenośni. W budownictwie, na drogach, w polityce, w medycynie. Gdzie byś nie przyłożył pasuje.
To nie bylejakość ale promocja braku kultury w każdej dziedzinie życia społecznego.
Trzeba się temu ze wszech sił przeciwstawiać!
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
User avatar
Brochwicz
Posts: 52
Joined: 23 Oct 2007, 14:26
Location: Szczecinek

Post by Brochwicz »

robot humano wrote:W fabryce budyniu przeterminował się barwnik , więc w hurtowni chemicznej po sąsiedzku pojawiły się farby w promocji.
no chyba :P
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

W tym archiwum (skądinąd piękny budynek ) ileś lat straszył front od Ordona - odpadające tynki i rozpieprzony w drobny mak ganek z kupą cegieł w charakterze schodów. Żal było patrzeć, a i powaga urzędu cierpiała. Szczęśliwy byłem kiedy pojawiła się ekipa i zaczęło się coś wokół dziać. Ganek poprawili, elewację odnowili ale ten kolor...no jaki jest każdy widzi. W słoneczne południe w oczy razi z drugiej strony jeziora.
Waldek

Post by Waldek »

Dziwnym trafem znam ten budynek od piwnicy po dach.
Post Reply