Jak nazywać mieszkańców Szczecinka?

Ogólna dyskusja historyczna, niezwiązana z miastem oraz ziemią szczecinecką.
pioter
Posts: 65
Joined: 08 Oct 2007, 18:51

Post by pioter »

Makesz, teraz "fajny" też nie jest uznawany, teraz jest "zajebisty". A jeszcze niedawno nie było to najładniejsze słowo.
pioter
Posts: 65
Joined: 08 Oct 2007, 18:51

Post by pioter »

Jaskółko, piękna kobieta potrafi wiele wmówić facetowi, ale choćbym był po małym conieco, nie dasz rady mnie przekonać, że jestem Szczecinczaninem. To po prostu razi ucho i oko.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Zgadza się. Ale forma Szczecinczanin jest hiperpoprawna. W tym rzecz. :)
Ta forma jest bardzo słuszna! Podobnie jak wieża św. Przemysława. I obie siebie warte . Czasem ściśle trzymając się reguł prawa (czy językowego czy karnego czy innego) można dojść do absurdalnych wyników. I takim jest właśnie Szczecinczanin, który nikomu poza znawcami tematu i hiperpoprawności językowej nie skojarzy się z mieszkańcem Szczecinka. Ale my , Jego mieszkańcy, nie takie Nizice pomijaliśmy litościwie milczeniem.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

O!

Robot na Bürgermeistera !
User avatar
Jaskółka
Posts: 55
Joined: 17 Nov 2007, 14:24
Location: Szczecinek/Poznań/Wrocław
Contact:

Post by Jaskółka »

Panowie, jak dla mnie. to możecie być nawet samą Matką Teresą, skoro macie taką fantazję.

Przecież nie wmówię człowiekowi, że nie jest lamą, skoro on swoją lamowatość czuje w każdym centymetrze sześciennym skóry.

Co zaś to przykładów iście zajebistych i fajnych - to nie te same prawa rządzą tymi formami a formą mieszkańca miasta nad Niezdobną. No ale przecież na armaty przez to nie pójdziemy. Lepiej na kawę. :wink:

Pozdrawiam. 8)
- Nie uznajesz żadnych wartości, całe twoje życie to nihilizm, cynizm, sarkazm i orgazm.
- We Francji mógłbyś zrobić z tego hasło wyborcze i wygrać.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Już kupuję wiatrówkę na takowae ptaszki i będę zajebijst.....Bez pozdrocha. :lol: 8)
User avatar
Jaskółka
Posts: 55
Joined: 17 Nov 2007, 14:24
Location: Szczecinek/Poznań/Wrocław
Contact:

Post by Jaskółka »

Powodzenia Gizio.
Już kupuję wiatrówkę na takowae ptaszki i będę zajebijst...
Jakby to powiedział minister Beck... Wiatrówce przemówią armaty. 8)
- Nie uznajesz żadnych wartości, całe twoje życie to nihilizm, cynizm, sarkazm i orgazm.
- We Francji mógłbyś zrobić z tego hasło wyborcze i wygrać.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Już mam MG-42,ale co tam jaskółki mają kartę blanko. :lol: :lol: Pozdro. 8)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Dlaczego minister Beck?
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Powiedzmy sobie szczerze, tego nie mozna ostatecznie wyjaścić i każdy będzie nazywał siebie/nas tak jak będzie chciał...
Szczecinek
User avatar
Jaskółka
Posts: 55
Joined: 17 Nov 2007, 14:24
Location: Szczecinek/Poznań/Wrocław
Contact:

Post by Jaskółka »

Stach

Pozwoliłam sobie cudnie sparafrazować.

Jeżeli jakieś państwo, samo lub w towarzystwie innych, zechce pokusić się chociażby o jeden metr kwadratowy naszego terytorium, przemówią armaty.

No więc jeżeli Gizio z wiatrówką na mnie, to... to przemówię. :wink: ( ale oczywiście póki co - karta blanco, racja panie Gizio? :wink: )
- Nie uznajesz żadnych wartości, całe twoje życie to nihilizm, cynizm, sarkazm i orgazm.
- We Francji mógłbyś zrobić z tego hasło wyborcze i wygrać.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

@J
Zdumiewasz mnie...
User avatar
Jaskółka
Posts: 55
Joined: 17 Nov 2007, 14:24
Location: Szczecinek/Poznań/Wrocław
Contact:

Post by Jaskółka »

Nie jestem pewna - czy to był komplement.
- Nie uznajesz żadnych wartości, całe twoje życie to nihilizm, cynizm, sarkazm i orgazm.
- We Francji mógłbyś zrobić z tego hasło wyborcze i wygrać.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

No jasne!
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Chyba czas na małe podsumowanie dyskusji. Różnice są spore, więc może jakieś propozycje kompromisowe. Ja swoją mam.

Przypominam temat wątku:

JAK NAZYWAĆ MIESZKAŃCÓW SZCZECINKA?

Ponieważ jubileusz 700-lecia miasta zostanie prawdopodobnie uczczony dobudowaniem do XVI-wiecznej wieży św. Mikołaja wielkiego centrum handlowego, proponuję, by od 2010 r. nazywać przynajmniej niektórych mieszkańców Szczecinka po prostu burakami.
Post Reply