Zagadka obiektu koło Trzesieki

Ogólna dyskusja historyczna, niezwiązana z miastem oraz ziemią szczecinecką.
andr45
Posts: 7
Joined: 02 Feb 2007, 21:20
Location: Bydgoszcz/Szczecinek

Zagadka obiektu koło Trzesieki

Post by andr45 »

Witam. Szczególnie pasjonatów bunkrów.
Mam ogólne pytanie do wszystkich. [Jakie to miało przeznaczenie??]
Trochę historii.
Jak zaczyna sie Trzesieka, (po lewej stronie dom Rybaka) Dokładnie na przeciwko jest bardzo ciekawa budowla.Słup betonowy 2x2 m ,głęboki na 4m. ponad 10 lat temu na 1/3 wysokości były drzwi pancerne (jak do łodzi podwodnej) Zadaliśmy sobie nie mało trudu by je otworzyć - właściwie brutalnie je odcieliśmy.Domysły były różne (boczne wejście do bunkra?) Po "otwarciu " drzwi ..... otwór 1x1 m -skrzynka elektryczna, dwie listwy połączone tzw "beemami"coś w rodzaju korków i od nich biegnące przewody w dwie rury . Adrenalina opadła ,zabraliśmy wszystko. Została pusta dziura. Nie do końca zakopaliśmy.Cztery lata temu pokazywałem to znawcą. Nie potrafili odpowiedzieć.
Może któryś z Kolegów wie?? Chętnie podziele sie domysłami naten temat.
Andr45
Waldek

Post by Waldek »

Image

Czy to było coś takiego.

W bunkrze był agregat prądotwórczy zasilający wszystkie schrony w okolicy, a także Sebrik, wartownię, oraz zaporę przeciw czołgową.
Mogła to być rozdzielka z przeżutnikami, bo od tej strony było zasilanie z sieci energetycznej.
Jak możesz to daj znać czy te drzwi i części jeszcze istnieją lub daj rysunek i opis to postaram się znaleźć bo te rzeczy były standartowe.
andr45
Posts: 7
Joined: 02 Feb 2007, 21:20
Location: Bydgoszcz/Szczecinek

Tajemnica bunkra - dokładne umiejscowienie.

Post by andr45 »

Waldku(Witam) To nie jest to. Wygląda całkiem inaczej.Jeżeli jesteś ze Szczecinka to popatrz.Jutro niedziela proponuję spacer.Pierwszy dom po lewej stronie w Trzesiece. Dokładnie na przeciwko kończy się las (jest zakrzaczenie -przynajmiej było) Nie sposób znaleźć.
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Moze to jakiś śmietniczek :lol: z zabudowań gospodarskich.
Szczecinek
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Mi to wygląda na jakąś starą stację/podstację trafo lub coś takiego.
Jak obejrzę to może da radę powiedzieć coś więcej.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Może to budka - łącznica telefoniczna. Ale prawdę mówiąc nie widziałem tej budowli tam wcześniej. Więc najpierw się tam udam a później będę mógł może coś powiedzieć. Z drugiej strony skoro wszystko wymieciono z wnętrza to też nie ułatwi sprawy. Ale z opisu stawiam na łącznicę telefoniczną.
Coś w rodzaju generatora/rozdzielnika prądu? Możliwe ale nie napotkałem w okolicy naszych bunkrów innych kabli niż kable łączności. Nie wiem czy miały kable z zewnętrznym zasilaniem wogóle na tym odcinku.
Bardziej prawdopodobne że nasze B-Werki miały jedynie autonomiczne zasiłanie z agregatów prądotwórczych.
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Byłem i nic takiego nie znalazłem. Albo tego już nie ma albo coś nie tak z namiarami.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Nie zabierałem w tej dyskusji słowa ,bo czekałem aż ktoś sam się przekona(na własnych nogach i skórze) na temat bzdetów opisywanych wyżej. :lol: Pozdrawiam naiwnych i wierzących. 8)
andr45
Posts: 7
Joined: 02 Feb 2007, 21:20
Location: Bydgoszcz/Szczecinek

Post by andr45 »

http://img45.imageshack.us/my.php?image=bunkierkk9.jpg
To jest dokładna lokalizacja tego obiektu
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Co się znów czepiasz Gizo ?
Nikt tu nie jest naiwny i nikt nie mówi ani myśli, że to jakiś bunkier, tylko budyneczek o innym przeznaczeniu (stara energetyka, telefonia, kanalizacja ?). To raczej próba wyjaśnienia koledze , że na 99,9% nie ma to nic wspólnego z bunkrem. Nikt się nie doszukuje tu żadnych sensacji.
Jak dla mnie nawet stara stacja trafo jest ciekawa (może jeszcze poniemiecka)

Ps. Wczoraj nic nie znalazłem a chodziłem nawet dalej niż 10m od drogi. Być może jeśli coś kiedyś było to już zburzone lub jest na czyjejś posesji. Szukałem 5-10min w okolicy pierwszego domu po prawej stronie w Trzesiece, jak kończy się las. Pytanko, kiedy kolega ostatni raz widział to coś ? 4 lata temu ?
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
andr45
Posts: 7
Joined: 02 Feb 2007, 21:20
Location: Bydgoszcz/Szczecinek

Post by andr45 »

http://img123.imageshack.us/my.php?image=obiektwz1.png
Ten obiekt napewno tam stoi.Nie da się rozwalić.Dokładne lokalizacji już sie chyba nie da.
W najbliższym czasie umieszczę zdjęcia
(GIZIO Ty "niedowiarku")
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Proszę pisac na temat, chyba jest jasny i czytelny.

zasada jest prosta, nie interesuje Cie temat - nie czytasz, nie piszesz.
Waldek

Post by Waldek »

Image

Tak teraz wygląda dom rybaka .

Image

Skarpa na przeciwko.

Image

Widok na rybakówkę z drugiej strony.

Image

Zaraz za skarpą po prawej stronie patrząc od strony Szczecinka.

Image

Droga odchodząca w prawo to ta którą zaznaczyłeś.

Image

A w tym miejscu gdzie zaznaczyłeś stoii to.


Image

Widok z tej drogi na szosę asfaltową.

Tak że teraz zostało nam (Pogdybać) :lol:
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Wygląda na to, że sam autor jest najmniej zainteresowany wyjaśnieniem swojej zagadki
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Zacznijmy od tego czy jest co zgadywać. :twisted: Pozdro. 8)
Post Reply