Gorzelnia w Drawieniu. Czy ktoś wie??

Ogólna dyskusja historyczna, niezwiązana z miastem oraz ziemią szczecinecką.
Post Reply
User avatar
Rasputin
Posts: 142
Joined: 24 Feb 2007, 10:16

Gorzelnia w Drawieniu. Czy ktoś wie??

Post by Rasputin »

Jak powyżej. Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie coś może o gorzelni w Drawieniu ?? Kiedy ją wybudowano, czy faktycznie stoi na fundamentach dawnego pałacu ?? Czy wcześniej stał tam browar ?? Jak prosperowała ?? itd.
the press
Posts: 215
Joined: 05 May 2008, 16:20

Re: Gorzelnia w Drawieniu. Czy ktoś wie??

Post by the press »

Rasputin wrote:Jak powyżej. Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie coś może o gorzelni w Drawieniu ?? Kiedy ją wybudowano, czy faktycznie stoi na fundamentach dawnego pałacu ?? Czy wcześniej stał tam browar ?? Jak prosperowała ?? itd.
Tego to nie wiem, zapewne właściciel wie, ostatnio widziałem, że sprzedawał całą nieruchomość, niestety kilka lat temu złodzieje ukradli mosiężne i miedziane wyposażenie gorzelni wyciągając wszystko przez wybitą ścianę :(
User avatar
mswilk
Posts: 3
Joined: 10 Apr 2014, 11:09
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Gorzelnia w Drawieniu. Czy ktoś wie??

Post by mswilk »

a 4 lata temu było to jeszcze całkiem urokliwe miejsce - http://marcinwilk.blogspot.com/2010/06/ ... 2010r.html :)
SWT
Posts: 25
Joined: 18 Nov 2012, 09:04

Re: Gorzelnia w Drawieniu. Czy ktoś wie??

Post by SWT »

Czerwiec 2008
Attachments
P1050250.JPG
(578.21 KiB) Downloaded 383 times
P1050228.JPG
(636.89 KiB) Downloaded 345 times
User avatar
Rasputin
Posts: 142
Joined: 24 Feb 2007, 10:16

Re: Gorzelnia w Drawieniu. Czy ktoś wie??

Post by Rasputin »

Hm z tą historia to tak bywa. Właśnie chodzi o to że skontaktowałem się z właścicielem i on sam chciał by coś na ten temat wiedzieć. Teraz pod koniec kwietnia przyjeżdża do Szczecinka Heimatreise z Radaczem na czele na 5 dni. Moze przyjedzie ten Niemiec co uczęszczał tam do szkoły w czasach przedwojennych i powie coś więcej. Ja sam mam pare artykułów na temat samej wsi generalnie z Mein Neustettinre Land ale o gorzelni ani słowa.
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: Gorzelnia w Drawieniu. Czy ktoś wie??

Post by Waldek »

Byłem tam przed wieloma laty jak to jeszcze wszystko działało.
To co pamiętam to fundamenty pałacu były widoczne ale bliżej drogi, browar był powyżej na górce.
User avatar
NASA
Posts: 186
Joined: 25 Jun 2006, 19:08

Re: Gorzelnia w Drawieniu. Czy ktoś wie??

Post by NASA »

Tak jak napisał Waldek,pałac znajdował się w na skraju parku,pozostały fundamenty i schody.Jeśli dobrze pamiętam to gdzieś na forum widziałem fotki.
Post Reply