fanty ziemi Fromborskiej

Ogólna dyskusja historyczna, niezwiązana z miastem oraz ziemią szczecinecką.
Post Reply
krzysiek nita
Posts: 3
Joined: 29 Dec 2010, 10:06

fanty ziemi Fromborskiej

Post by krzysiek nita »

witam kolegow; jesienia wykonywalem usluge we Fromborku znalazlem troche fantow wsrod nich lyzke z grawerka chyba jednostki W.J.S.40 z gapa i sfastyka i klamra od pasa aluminiowa z napisem GOTT MIT UNS na dole liscie debu w srodku gapa trzyma sfastyke oraz pierscien z czaszka lwa mosiezny lub miedziany dalem znajomemu zlotnikowi aby sprawdzil stop za pomoc w identyfikacki fantow bede dozgonnie wdzieczny pozdrawiam
Attachments
Zdjęcie0368.jpg
(373.73 KiB) Downloaded 460 times
albinos
Posts: 28
Joined: 28 Dec 2009, 04:54

Re: fanty ziemi Fromborskiej

Post by albinos »

uwaga ... identyfikuję

w środkowej części fotografii rozpoznaję dwie łyżki do zupy . Jedna jest z dziurką

:D
krzysiek nita
Posts: 3
Joined: 29 Dec 2010, 10:06

Re: fanty ziemi Fromborskiej

Post by krzysiek nita »

no no z szacunkiem dla kolegi i jego znajomosci tematu ,wypowiedz powalila mnie na kolana ha ha serio klamra to podoficera wermachtu tyle juz wiem gozej z grawerka na lyzce pozdrawiam(ps a kolega zawsze taki dowcipny)
leśny kosiarz
Posts: 277
Joined: 28 Jun 2009, 19:10
Location: Szczecinek

Re: fanty ziemi Fromborskiej

Post by leśny kosiarz »

Daj lepsze foty :idea:
Z tego co widzę to:

Zamek od mosina,klamra od pasa wermachtu,bagnet Mauser K98, i łyżki do zupy.
W.J.S. to kod producenta a 40 to data produkcji 1940r.
Fajne fanty :wink:
krzysiek nita
Posts: 3
Joined: 29 Dec 2010, 10:06

Re: fanty ziemi Fromborskiej

Post by krzysiek nita »

dziekuje koledze za wskazowki oto fanty ktore smotni panowie powinni zaakceptować mam tego jeszcze kolo 40 szt czyszcza sie z tego samego weekendu inne fanty aczkolwiek ciekawsze musza zostac w kuferku :D
Zdjęcie0382.jpg
(215.88 KiB) Downloaded 380 times
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: fanty ziemi Fromborskiej

Post by izywec »

Wprawdzie to nie moja działka /fanty/ ale fotki to tak. Jak chcesz aby ktokolwiek odpowiedzialnie Ci pomógł to naucz się fotografii makro. Przy dzisiejszych cyfrówkach fotografujących praktycznie od 5 cm /a lepsze od 2cm/ to naprawdę nie trudne. Wystarczy w miarę dokładnie przeczytać instrukcję aparatu, przemyśleć to co napisane i popraktykować albo znaleźć w rodzinie lub wśród przyjaciół takiego co to potrafi. Najlepiej zrobić do tego coś w rodzaju stolika optycznego i po kłopocie. A stolik to przypomnij sobie zajęcia z Fizyki - Optyka i na fotkach nie będzie "durnych" odblasków. Hej! :lol:
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
Post Reply