Rosja o Zbrodni Katyńskiej , gest szacunku czy drwiny?

Ogólna dyskusja historyczna, niezwiązana z miastem oraz ziemią szczecinecką.
Immortal32
Posts: 62
Joined: 01 Dec 2007, 00:40

Rosja o Zbrodni Katyńskiej , gest szacunku czy drwiny?

Post by Immortal32 »

Witam , być może gdzieś na tym forum został poruszony podobny temat , ale nie omieszkam wrzucić przysłowiowy kij w mrowisko, gdyż zdaje sobie z tego sprawę że jest to temat rzeka , i jak tak się człowiek w to zagłębia i na bieżąco śledzi wiadomości w tym temacie , to dochodzi się do wniosku że nie tylko my ale następne pokolenia nie odkryją całej prawdy o Katyniu, powiem więcej źdźbło prawdy-bo i tak ,,Wielikaja Matuszka Rasija,,na więcej prawdy nie pozwoli , a dla czego nie pozwoli ?
Może ktoś na tym forum się w tym temacie wypowie , jakieś ciekawe spostrzeżenia , poglądy , opinie , etc etc.

w temacie: http://www.kresy.pl/wydarzenia?zobacz/n ... ie-katynia" onclick="window.open(this.href);return false;

a, jeszcze jedno , śmiało się wypowiadajcie i się nie bójcie , jak by co , to i tak nas ,,ruskie,, czapkami by nakryli :?
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: Rosja o Zbrodni Katyńskiej , gest szacunku czy drwiny?

Post by Waldek »

Po tylu latach i tylu oszukiwaniach, to teraz każda obcja okaże się nie prawdą. A znając mentalność Polaka to jak by nie zrobił to i tak będzie nie dobrze.
Jerry250
Posts: 71
Joined: 27 Apr 2010, 17:38

Re: Rosja o Zbrodni Katyńskiej , gest szacunku czy drwiny?

Post by Jerry250 »

I dodaje, że przyznanie się państwa rosyjskiego do odpowiedzialności za zbrodnie stalinowskie mogłoby doprowadzić do niewypłacalności państwa rosyjskiego.
I to jest prawda.
Prezydent Dmitrij Miedwiediew w ostatnich dniach podkreślał, że winę za śmierć polskich oficerów w Katyniu ponosi Józef Stalin i jego poplecznicy, co w ostatnich latach nie padało z ust rosyjskich władz.
I to jest ważne - ważne żeby to znalazło się w rosyjskich podręcznikach szkolnych ; aby było szeroko znaną i akceptowaną wykładnią historii.
User avatar
odpicuj mi miasto
Posts: 16
Joined: 16 Mar 2009, 16:21

Re: Rosja o Zbrodni Katyńskiej , gest szacunku czy drwiny?

Post by odpicuj mi miasto »

Niestety informacje o Katyniu nigdy nie znajda się w bolszewickich podręcznikach z powodu wielkoruskich zapędów obecnych władz rosyjskich, będących bezpośrednimi spadkobiercami oprawców polskich oficerów w 1940 roku. Przecież obecna Federalna Służba Bezpieczeństwa to nic innego jak NKWD tylko pod inną nazwą. Nie zapominajcie także, iż na jej czele prze wiele lat stał obecny premier Rosji - Putin, który doszedł do władzy m.in. dzięki zakulisowej działalności tychże służb. Poza tym jak pokazała defilada moskiewska z przed kilku dni, zorganizowana dla uczczenia zakończenia drugiej wojny światowej, nie są obce obecnym władzą rosyjskim sztandary z czerwoną gwiazdą i wesoły pan z przyjemnym wąsem na plakacie, będący nadal dla wielu Rosjan dobrym wujkiem z Kremla. TYLE.
User avatar
odpicuj mi miasto
Posts: 16
Joined: 16 Mar 2009, 16:21

Re: Rosja o Zbrodni Katyńskiej , gest szacunku czy drwiny?

Post by odpicuj mi miasto »

odpicuj mi miasto wrote:Niestety informacje o Katyniu nigdy nie znajda się w bolszewickich podręcznikach z powodu wielkoruskich zapędów obecnych władz rosyjskich, będących bezpośrednimi spadkobiercami oprawców polskich oficerów w 1940 roku. Przecież obecna Federalna Służba Bezpieczeństwa to nic innego jak NKWD tylko pod inną nazwą. Nie zapominajcie także, iż na jej czele prze wiele lat stał obecny premier Rosji - Putin, który doszedł do władzy m.in. dzięki zakulisowej działalności tychże służb. Poza tym jak pokazała defilada moskiewska z przed kilku dni, zorganizowana dla uczczenia zakończenia drugiej wojny światowej, nie są obce obecnym władzą rosyjskim sztandary z czerwoną gwiazdą i wesoły pan z przyjemnym wąsem na plakacie, będący nadal dla wielu Rosjan dobrym wujkiem z Kremla. TYLE.

Chciałem jeszcze dodać, że stanowisko władz rosyjskich na wiecach międzynarodowych to jedno, a dezinformacja prowadzone przez nich we własnym społeczeństwie to drugie.
Jerry250
Posts: 71
Joined: 27 Apr 2010, 17:38

Re: Rosja o Zbrodni Katyńskiej , gest szacunku czy drwiny?

Post by Jerry250 »

Miedwiediew: Katyń to przykład fałszowania historii
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że Katyń to przykład fałszowania historii. Opowiedział się też za przedstawieniem prawdy o zbrodni katyńskiej Rosjanom i zagranicznym obywatelom, którzy są tym zainteresowani.
http://www.naukawpolsce.pap.pl/palio/ht ... 1428985848" onclick="window.open(this.href);return false;

Prostolinijna antyrosyjska propaganda - to troche mało - jak na Forum Historyczne.
User avatar
odpicuj mi miasto
Posts: 16
Joined: 16 Mar 2009, 16:21

Re: Rosja o Zbrodni Katyńskiej , gest szacunku czy drwiny?

Post by odpicuj mi miasto »

Jerry250 wrote:
Miedwiediew: Katyń to przykład fałszowania historii
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że Katyń to przykład fałszowania historii. Opowiedział się też za przedstawieniem prawdy o zbrodni katyńskiej Rosjanom i zagranicznym obywatelom, którzy są tym zainteresowani.
http://www.naukawpolsce.pap.pl/palio/ht ... 1428985848" onclick="window.open(this.href);return false;

Naiwność kolegi Jerrego, aż ciśnie w oczy krokodyle łzy z powodu braku warsztatu szanownego kolegi.

Prostolinijna antyrosyjska propaganda - to troche mało - jak na Forum Historyczne.
A propagandą jest właśnie wypowiedź Miedwiediewa zacytowana przez Ciebie kilka wierszy wcześniej. Jeśli tego nie dostrzegasz wybacz, ale musisz poczytać jeszcze kilka książek, a nie siedzieć wiecznie w necie i dawać wiarę słowom łgarza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jerry250
Posts: 71
Joined: 27 Apr 2010, 17:38

Re: Rosja o Zbrodni Katyńskiej , gest szacunku czy drwiny?

Post by Jerry250 »

odpicuj mi miasto wrote:
Jerry250 wrote:
Miedwiediew: Katyń to przykład fałszowania historii
Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew oświadczył, że Katyń to przykład fałszowania historii. Opowiedział się też za przedstawieniem prawdy o zbrodni katyńskiej Rosjanom i zagranicznym obywatelom, którzy są tym zainteresowani.
http://www.naukawpolsce.pap.pl/palio/ht ... 1428985848" onclick="window.open(this.href);return false;

Naiwność kolegi Jerrego, aż ciśnie w oczy krokodyle łzy z powodu braku warsztatu szanownego kolegi.

Prostolinijna antyrosyjska propaganda - to troche mało - jak na Forum Historyczne.
A propagandą jest właśnie wypowiedź Miedwiediewa zacytowana przez Ciebie kilka wierszy wcześniej. Jeśli tego nie dostrzegasz wybacz, ale musisz poczytać jeszcze kilka książek, a nie siedzieć wiecznie w necie i dawać wiarę słowom łgarza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kilka książek - jakich ?
np. De Lazariego, Walickiego , Pomianowskiego ? Czy chodzi o Mackiewicza albo Sołżenicyna ?
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Rosja o Zbrodni Katyńskiej , gest szacunku czy drwiny?

Post by robot humano »

odpicuj mi miasto wrote:Poza tym jak pokazała defilada moskiewska z przed kilku dni, zorganizowana dla uczczenia zakończenia drugiej wojny światowej, nie są obce obecnym władzą rosyjskim sztandary z czerwoną gwiazdą i wesoły pan z przyjemnym wąsem na plakacie, będący nadal dla wielu Rosjan dobrym wujkiem z Kremla. TYLE.
Ja rozumiem że w necie można znaleźć nową płytę Kazika zamim będzie w sklepach ale żeby zobaczyć gdzieś "przed czasem" defiladę?
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Rosja o Zbrodni Katyńskiej , gest szacunku czy drwiny?

Post by Mario »

robot - Ty h.... z ust mi to wyjąłeś :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
odpicuj mi miasto
Posts: 16
Joined: 16 Mar 2009, 16:21

Re: Rosja o Zbrodni Katyńskiej , gest szacunku czy drwiny?

Post by odpicuj mi miasto »

robot humano wrote:
odpicuj mi miasto wrote:Poza tym jak pokazała defilada moskiewska z przed kilku dni, zorganizowana dla uczczenia zakończenia drugiej wojny światowej, nie są obce obecnym władzą rosyjskim sztandary z czerwoną gwiazdą i wesoły pan z przyjemnym wąsem na plakacie, będący nadal dla wielu Rosjan dobrym wujkiem z Kremla. TYLE.
Ja rozumiem że w necie można znaleźć nową płytę Kazika zamim będzie w sklepach ale żeby zobaczyć gdzieś "przed czasem" defiladę?
Przyznaję trochę się zagalopowałem, mam lekki uraz do ludzi kreujących Rosjan jako przyjaciół Polski, debatujących na temat tych stosunków w cieniu Katynia. Generalnie muszę przyznać, że przytyk z płytą Kazika Robota był genialny.
Jerry250
Posts: 71
Joined: 27 Apr 2010, 17:38

Re: Rosja o Zbrodni Katyńskiej , gest szacunku czy drwiny?

Post by Jerry250 »

odpicuj mi miasto wrote:
robot humano wrote:
odpicuj mi miasto wrote:Poza tym jak pokazała defilada moskiewska z przed kilku dni, zorganizowana dla uczczenia zakończenia drugiej wojny światowej, nie są obce obecnym władzą rosyjskim sztandary z czerwoną gwiazdą i wesoły pan z przyjemnym wąsem na plakacie, będący nadal dla wielu Rosjan dobrym wujkiem z Kremla. TYLE.
Ja rozumiem że w necie można znaleźć nową płytę Kazika zamim będzie w sklepach ale żeby zobaczyć gdzieś "przed czasem" defiladę?
Przyznaję trochę się zagalopowałem, mam lekki uraz do ludzi kreujących Rosjan jako przyjaciół Polski, debatujących na temat tych stosunków w cieniu Katynia. Generalnie muszę przyznać, że przytyk z płytą Kazika Robota był genialny.
A kto Rosjan kreuje na przyjaciół ?

Może jakiś cytacik.
Immortal32
Posts: 62
Joined: 01 Dec 2007, 00:40

Re: Rosja o Zbrodni Katyńskiej , gest szacunku czy drwiny?

Post by Immortal32 »

Witam , tutaj można przeczytać sobie jak to ,,nasi sąsiedzi,, są wspaniałomyślni ,
http://wyborcza.pl/1,75477,7903841,Zawi ... trofy.html" onclick="window.open(this.href);return false;

a oto warta prześledzenia dyskusja w sprawie Konferencji MAK, czyli tzw lizanie rosyjskich dup przez naszych niby najmądrzejszych Polaków:

http://blogpress.pl/node/4284" onclick="window.open(this.href);return false;

.....nasuwa się pytanie , czy np za 40 lat ktoś z Polskiej Delegacji poleci do Rosji by nadal próbować wyjaśnić zagadkę Katastrofy Rządowego Tupolewa?, tutaj wspomnę o nadal nie wyjaśnionych przez Rosjan okolicznościach Mordu Katyńskiego. Polska nie docenia Rosjan , którzy są wybitni w tworzeniu dezinformacji, fałszu , obłudy i wszechpotężnej propagandy .
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Re: Rosja o Zbrodni Katyńskiej , gest szacunku czy drwiny?

Post by Mario »

odnoszę wrażenie, że jesteś rusofobem, jak mozna powtarzać takie bzdury, gdzie żyjesz człeku ? Putin ladował 7 kwietnia i OK, tusk qrwa też (chociaż ksiondz z Przemyśla mysli, że może cofnąć czas), ile razy mozna powtarzać bzdury o zamachu ?
jaki cel miał Putin aby wyeliminować tow. kaczyńskiego ?
nie czepiaj się pierdół, idź do sklepu najbliżej i kup sobie browar
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Immortal32
Posts: 62
Joined: 01 Dec 2007, 00:40

Re: Rosja o Zbrodni Katyńskiej , gest szacunku czy drwiny?

Post by Immortal32 »

Hehe , dobrze to ująłeś ze odnosisz wrażenie :) , bo po prostu nie wczytałeś się w materiały które zamieściłem i najzwyczajniej w świecie nie zrozumiałeś problemu , ja nie posądzam Rosjan o zamach , a tym bardziej tu na publicznym forum , głównie chodzi tu o podejście ich do sprawy samej katastrofy-kto zawinił a kto nie, o podejście do Sprawy Katyńskiej a przede wszystkim do Nas Polaków , i żebyś znowu Kolego Mario po przeczytaniu tego postu nie wcisnął mi kitu o jakiejś rusofobii czy przejawie rasizmu ( zdawałem maturę z j.rosyjskiego a mój pies wabi się łajka ), generalnie wrzuciłem temat nie po to aby się spierać kto jest tu mądrzejszy, tylko poruszyć , przedyskutować i wyjaśnić problem.
Nie masz ochoty na dyskusje w tym temacie to poszukaj sobie innych ciekawszych, Jerry250 ma ich sporo :lol:
Post Reply