17 wrzesnia a stosunki polsko-żydowskie.

Ogólna dyskusja historyczna, niezwiązana z miastem oraz ziemią szczecinecką.
User avatar
lewy
Posts: 75
Joined: 07 Aug 2008, 12:31
Location: szczecinek

Re: 17 wrzesnia

Post by lewy »

...ha ha ha racja - można pisać o innych co się chce - ale napisz coś o żydach to juz antysemityzm lub trupie czaszki itp... A PRAWDA JEST PRAWDĄ ... mam już dość jak słysze lamenty nad ich losem i jacy to my( ? ) polacy byliśmy feeee tylko czemu 70% drzewek oliwnych za ratowanie żydów mają nasi rodacy ???
Walcz o ziemie Słowian - naszych Braci Pomorzan
GIZIO

Re: 17 wrzesnia

Post by GIZIO »

Lewy tak trzymać,popieram w 100%.W Polsce powstał kult żydowski męczeństwa. :mrgreen:
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: 17 wrzesnia

Post by bronx »

Może taka nazwa to przesada, ale na pewno ten problem nie dotyczy tylko Polski a całego tzw. zachodniego świata.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: 17 wrzesnia

Post by Stach »

lewy wrote:...ha ha ha racja - można pisać o innych co się chce - ale napisz coś o żydach to juz antysemityzm lub trupie czaszki itp... A PRAWDA JEST PRAWDĄ ... mam już dość jak słysze lamenty nad ich losem i jacy to my( ? ) polacy byliśmy feeee tylko czemu 70% drzewek oliwnych za ratowanie żydów mają nasi rodacy ???
Polacy ratujący Żydów podczas okupacji pewnie przewracają się w grobie, gdy po latach byle antysemita posługuje się ich bohaterstwem i poświęceniem, by zanegować ponure epizody w dziejach naszego narodu.

I żeby nie było wątpliwości: uważam, że nawet antysemici powinni mieć prawo do głoszenia swych poglądów. Łącznie z prawem do przeczytania, co inni o tym myślą.
GIZIO

Re: 17 wrzesnia

Post by GIZIO »

bronx wrote:Może taka nazwa to przesada, ale na pewno ten problem nie dotyczy tylko Polski a całego tzw. zachodniego świata.
Jaka przesada? Właśnie w Polsce jest to najbardziej widoczne.A tu masz przykład Żydowskiej wdzięczności. :twisted:

Rabin Szlomo Awiner wzywa: nie odwiedzajcie byłych obozów koncentracyjnych, bo finansujecie Polaków – „kolaborantów nazistów” - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Zdaniem Awinera, który jest liderem religijnych syjonistów w Izraelu, naziści nieprzypadkowo wybrali Polskę jako teren do budowy obozów. - Wiedzieli, że ci ludzie (Polacy) niczego nie zrobią. Jedna osoba wystarczyłaby do wysadzenia torów kolejowych. Czemu tego nie zrobiono? Bo oni wszyscy mówili "dobrze", uśmiechali się i czekali na to, co mieli zrobić naziści – twierdzi rabin, cytowany przez izraelski portal Ynetnews.

Co więcej, dowodzi rabin, wielu Żydów, którzy uciekli z obozów, zostało później zamordowanych przez polski ruch oporu. Gdy Żydzi wracali do swoich miast, ich domy były zamieszkane, a ich samych oczekiwał pogrom. Skoro tak, nie należy jeździć do Polski i odwiedzać obozów.

A tu coś dla Stacha.. :mrgreen:


Rabin Zalman Melamed wezwał izraelskich studentów, aby zrezygnowali z podróży do Polski, gdyż jest to "nieczysty, antysemicki kraj". Wypowiedź rabina zacytował dziennik "Yediot Ahronoth" na swojej stronie internetowej.

Rabin Zalman Melamed powiedział, że Polska to nieczyste państwo przepełnione antysemityzmem, dlatego Żydzi powinni rezygnować z podróży
Rabin Zalman MelamedPolska to "nieczyste państwo przepełnione antysemityzmem, dlatego Żydzi powinni rezygnować z podróży". Zdaniem rabina udział młodzieży w wycieczkach do Polski jest "niepożądany".

Kilka miesięcy temu inny jerozolimski rabin wypowiedział się w podobnym tonie. Szlomo Aviner stwierdził, że Polska nie jest miejscem dla Żydów, gdyż Polacy to antysemici. Dlatego - jego zdaniem - naziści wybrali Polaków na kolaborantów. Krótko po tej wypowiedzi Szlomo Aviner wezwał izraelskie szkoły do anulowania wycieczek do obozów koncentracycjnych, gdyż "zarabiają na nich mordercy.
Wypowiedzi Szlomo Avinera natychmiast skomentowali rabini w Izraelu i Polsce. Israel Meir Lau zapewnił, że "żydowska społeczność i jej rabini żyją i mają się dobrze w Warszawie". Naczelny rabin Krakowa Boaz Pash powiedział z kolei, że Szlomo Aviner poprzez takie stwierdzenia nie pomaga Żydom w Polsce, a tylko wzmacnia antysemickie tendencje, z którymi walczą.


http://wiadomosci.wp.pl/k...,wiadomosc.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Jak czytam takie bzdety to jestem kur.... Wielki Antysemita. :twisted:
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: 17 wrzesnia

Post by Stach »

Poszukaj, może znajdziesz głupkowatą wypowiedź jeszcze trzeciego rabina.
GIZIO

Re: 17 wrzesnia

Post by GIZIO »

Po co? Jest ich full.Dałem Ci tylko przykłady abyś pomyślał zanim zaczniesz pisać pierdoły w stylu trupich główek i takie tam. 8)
leśny kosiarz
Posts: 277
Joined: 28 Jun 2009, 19:10
Location: Szczecinek

Re: 17 wrzesnia

Post by leśny kosiarz »

Gizzio wpełni cie rozumiem i popieram.Żydzi ciągle zasłaniają sie holokaustem i nikt im nie podskoczy,a my to tylko byle antysemići jesteśmy.
Ja to wogule jestem zacofany i nie modny bo jestem antysemitą a wdodatku o zgrozo homofobem. :lol:
leśny kosiarz
Posts: 277
Joined: 28 Jun 2009, 19:10
Location: Szczecinek

Re: 17 wrzesnia

Post by leśny kosiarz »

Ps. A te wypowiedzi rabina to nic to sie nie liczy byle antysemito. :wink:
ziomek
Posts: 16
Joined: 28 Mar 2008, 20:02

Re: 17 wrzesnia

Post by ziomek »

Ksiądz profesor Kłoczowski mawiał, że każdy katolicki filozof ma swojego ulubionego żydowskiego filozofa. Widzę, że w Polsce jest to zasada o szerszym działaniu i u nas np. każdy antysemita ma swojego ulubionego Żyda. Gizio np. za wielki autorytet żydowski uznaje rabina Szlomo Awinera. Wzrusza wręcz ilość jego wypowiedzi o Polsce. Dorzucę jeszcze jedną o tym rabinie zaczerpniętą z Forum Żydów Polskich, gdzie chyba o antysemitów trudno: „ Niestety przy okazji tego radosnego wydarzenia (uroczystość pierwsza po wojnie nadania ordynacji rabinackich) padły również słowa zupełnie nie do przyjęcia. Rabin Szlomo Awiner, rosz jesziwa Ateret Jeruszalaim, poproszony o komentarz przez redakcję Jerusalem Post dał wyraz swojej ignoracji. "Nasze miejsce nie jest w Polsce", stwierdził. "Polacy są antysemitami. To dlatego naziści wybrali ich jako pomocników". Co można odpowiedzieć na takie słowa? Oczywiście pojawiły się już różne reakcje i komentarze, niektóre przynoszące wstyd ich autorom. Ja najchętniej wzruszyłabym ramionami: głupich nie sieją, nie orzą, sami wschodzą. Wszędzie, niestety. Wzruszyłabym ramionami, gdyby nie to, że tego rodzaju wypowiedzi, szczególnie gdy padają z ust rabina, zasługują na natychmiastowe i jednoznaczne potępienie. Wypowiedź rabina Awinera jest po prostu głupia i świadczy dobitnie o tym, że zamknięty w świecie swojej jesziwy nigdy nie znalazł czasu na zapoznanie się z podstawowymi pracami historyków na temat Zagłady.
Obawiam się, że musimy pogodzić się z faktem, że niezależnie od wszelkich wysiłków edukacyjnych, takie wypowiedzi będą się powtarzać. Ignorancja jest jedną z dolegliwości, które wyleczyć najtrudniej. W wielu przypadkach zaś pełne usunięcie jej symptomów (nie mówiąc już o przyczynach) jest po prostu niemożliwe”. (Barbara Krawcowicz)
Oczywiściei Awiner i Gizio mają prawo do głoszenia tego, co głoszą. Dobrze by było, gdyby udało się nam bez emocji porozmawiać o problemie. Lewy ma dosyć słuchania lamentów nad losem Żydów (nie wiem czemu Lewy pisze z małej litery) i narzekań na Polaków. Ja zimą mam dosyć zimy, ale to nie zmienia faktu, że zima trwa. Bardzo mądrze napisał Stach: Polacy ratujący Żydów podczas okupacji pewnie przewracają się w grobie, gdy po latach byle antysemita posługuje się ich bohaterstwem i poświęceniem, by zanegować ponure epizody w dziejach naszego narodu. Przerzucanie się liczbami drzewek jest niesmaczne i donikąd nie prowadzi. Każde z nich jest śladem heroizmu i dowodem, że rabin Awiner głupoty gada. Złośliwi powiedzą, że w stosunku do liczby Polaków i Żydów mieszkających w Polsce, jest to wyjątkowo rzadki las. Duńczycy np. zrzekli się drzew pojedynczych i mają jedno drzewo a uratowali prawie wszystkich duńskich Żydów. Problemem jest to na co zwrócił uwagę Gross. Wszędzie na świecie bohaterów się hołubi i czci a w Polsce ci najsprawiedliwsi ze sprawiedliwych musieli ukrywać często fakt, że pomagali Żydom.
Nie wymagam od innych bohaterstwa siedząc wygodnie w fotelu wiele lat po wojnie. Sam przecież nie wiem jak bym się wtedy zachował. Mam jednak prawo nazwać łajdactwo łajdactwem a bohaterstwo bohaterstwem. Z uwielbieniem współcześni polscy antysemici opisują polskie krzywdy i niewdzięczność żydowską. Zapominają o drugiej stronie. O tym, że znaczna część naszego społeczeństwa nie tylko nie pomogła (to można wybaczyć, bo nie każdy jest bohaterem), ale wręcz uczestniczyła w zbrodni na ich sąsiadach, obywatelach Rzeczypospolitej. Namawiam do lektury nie tylko Grossa i Bikont (już widzę komentarze), ale do wydanej dosyć dawno książki Jana Błońskiego „Biedni Polacy patrzą na getto”. Napisał pięknie: „kraj ojczysty nie jest hotelem, w którym dość sprzątnąć brudy po przypadkowych gościach. Zbudowany jest przede wszystkim z pamięci; inaczej mówiąc, jesteśmy sobą tylko dzięki pamięci o przeszłości”. Mnóstwo lektur przychodzi mi na myśl, ale tekst już jest zbyt długi. Boję się świata, który wzrusza ramionami na myśl o tamtych zbrodniach i irytuje się „kultem męczeństwa”. Zygmunt Baumann, i nie tylko on, przekonująco wykazali, że nie możemy spać spokojnie, ponieważ sposób myślenia człowieka i funkcjonowania nowoczesnego świata nie zmienił się…
Gdy rozum śpi, budzą się potwory dlatego trzeba krzyczeć…dla dobra nas wszystkich, także antysemitów. Skończę słowami J.P. Sartre`a, które choć przeznaczone dla jego rodaków są aktualne wszędzie: „…należy uświadomić każdego, że los Żydów jest jego własnym losem (…). Żaden Francuz nie będzie prawdziwie wolny i bezpieczny (…)dopóki choć jeden Żyd (…) będzie musiał drżeć o swoje życie”.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: 17 wrzesnia

Post by bronx »

Dobra to tylko w sprawie formalnej, dla Wittmanna (jeżeli jest taka potrzeba) zakładamy nowy wątek bo tu nie o tym mowa. Temat chyba zmienię, bo jest 17 września to miało być o stosunkach polsko-rosyjskich a jest o stosunkach polsko-żydowskich.

I kapke merytorycznie.

Nie tak dawny artykuł Ziemkiewicza w temacie niezdrowej poprawności politycznej w stosunkach polsko-żydowskich.

http://www.rp.pl/artykul/269468.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ciekawa "blogonotka" właściwie o stosunkach polsko-niemieckich, które mnie osobiście bardziej interesują niż te poruszane tutaj, ale jest też tam trochę o zafałszowywaniu wizerunku Polaków przez publicystów żydowskiego pochodzenia, w powojennych publikacjach. Dla wytrwałych polecam dam komentarze poniżej, ciekawa dyskusja.

http://www.kontrowersje.net/node/1976" onclick="window.open(this.href);return false;
GIZIO

Re: 17 wrzesnia a stosunki polsko-żydowskie.

Post by GIZIO »

Tak żeby było wszystko jasne.Ziomek żaden rabin żydowski nie był i nie będzie dla mnie autorytetem.Dałem tylko przykład jaka jest wdzięczność żydowska odnośnie poświęcenia Polaków w czasie II wś za ratowanie ich. 8)
ziomek
Posts: 16
Joined: 28 Mar 2008, 20:02

Re: 17 wrzesnia a stosunki polsko-żydowskie.

Post by ziomek »

Nie chcę nikomu narzucać autorytetów, ale sam Gizio tak to przedstawiasz pisząc, że pokazujesz żydowską wdzięczność za poświęcenie Polaków. A jak myślisz? Kto zasadził owe słynne drzewka w Yad Vashem, które mają symbolizować wdzięczność za uratowanie życia? Rzymianie? Może zagubieni Szwedzi? Nie - drzewka posadzili Żydzi - jak symboliczny wyraz wdzięczności!!! Nie dostrzegasz tego i przytaczasz słowa Awinera jako przykład "wdzięczności", więc sam podkreślasz, że jest dla Ciebie autorytetem w tej sprawie. Pozdrawiam
GIZIO

Re: 17 wrzesnia a stosunki polsko-żydowskie.

Post by GIZIO »

Nic dodać i nic ująć. :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
lewy
Posts: 75
Joined: 07 Aug 2008, 12:31
Location: szczecinek

Re: 17 wrzesnia a stosunki polsko-żydowskie.

Post by lewy »

...tak na marginesie i jako ciekawostka w rocznice 17.09.2009 - wymowna data i zwrot w stosunkach z amerykanami - TARCZY nie będzie :mrgreen: - dzieki polityce Rosji i ( o zgrozo :oops: ) Izraela - pozostwiając na boku czy tarcza jest ok czy nie - data decyzji i polityka tych trzech państ bardzo wymowna !
Walcz o ziemie Słowian - naszych Braci Pomorzan
Post Reply