Inicjały na przedwojennej łyżce :)

Ogólna dyskusja historyczna, niezwiązana z miastem oraz ziemią szczecinecką.
Post Reply
skrzat
Posts: 2
Joined: 28 Apr 2008, 21:16

Inicjały na przedwojennej łyżce :)

Post by skrzat »

znalazłem takie oto cudo ze srebra (niedaleko Okonka), na 99% przedwojenna


Image Image
Image
wie ktoś może czyje to były inicjały? zapewne nie każdy mógł sobie pozwolić w tamtych czasach na takie sztućce, pytam z ciekawości
Waldek

Post by Waldek »

Napewno to były sztućce rodowe, ale tu musisz wziąść pod uwagę region jakie były rody w okolicy, a po drugie szukać w interku. Jest napewno ja kiedyś trafiłem na forum, może Gizio ma proszę jego zapytać.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

Waldek - co Ty biedrolisz ? przecież na pierwszy rzyu oka wiadomo, że to inicjały albo Jantarii (Pomorska), albo Konsumów albo Gryfa (PSS Społem)
Dla Skrzata "przed wojną" to przed 1989 rokiem :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Mario jaja sobie robi,ale tak na poważnie,to próba 800,bicia i inicjały mówią nam już jedno.Znalazłeś napewno rzecz,która jest stara i ma swoją historię.Waldek trochę przecenia moje możliwości w zakresie wiedzy o tego typu przedmiotach. :wink: Co innego armia niemiecka w czasach II wś.Wykonanie samych inicjałów(jak dobrze zauważyłeś) już mówi nam jedno,że właściciel musiał być zamożny.Dobrze byłoby abyś trochę się dowiedział więcej informacji na temat terenu gdzie to znalazłeś,bo dzięki temu może znajdziesz odpowiedź.Pozdro. 8)
skrzat
Posts: 2
Joined: 28 Apr 2008, 21:16

Post by skrzat »

na innym forum dostalem odpowiedz
Łyżeczka ta jest pochodzenia niemieckiego. Datować ją należy nie wcześniej niż na 1886 r.
coraz bardziej jestem ciekawy do kogo ona należała, może ta wskazówka pomorze przy identyfikcji? naszukałem się ładnych pare godzin ale nic nie znalazłem :(
Post Reply