Bunkierek ale nie w Polsce

Ogólna dyskusja historyczna, niezwiązana z miastem oraz ziemią szczecinecką.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

E tam, Simone, po kiego nam privy - jak forum, to forum Trochę rozrywki warto od czasu do czasu widowni dostarczyć.


W porządku, ale na listy, choćby elektroniczne w dobrym tonie jest odpowiedzieć przed takim postem jaki popełniłeś powyżej.
I wcale to nie jest - sorry Waldek - chwytanie się za gardła, lecz normalna (tak tak!) wymiana zdań. Ciut ostrzejsze starcia dobrze robią każdemu forum.
"Ostrzejsze starcie" jak dla mnie ok, ale są pewne granice. Jumanie- takiego słowa używasz w stosunku do moich zamierzeń, to na moje inaczej "złodziejstwo". Więc trochę hamuj bajerę Stasiu.
Ja widzę to w ten sposób. Simone najpierw zaczął "robić wieś", proponując wklejanie na forum fragmentów Kucharskiego i Otolskiego.
W Twoim wykonaniu taki argument mnie po prostu "zatkał" :D
Jeśli ktoś wydał coś drukiem to powinien się liczyć z tym, że go będą cytować. Z podaniem źródła oczywiście. I nie tylko nie cytuj proszę mojej wypowiedzi o "wklejaniu 10 stron jednocześnie". Obaj wiemy, że to było przewrotne stwierdzenie.
Obaj panowie włożyli w to kupę pracy, ponieśli jakieś koszty, a ich książka kosztuje raptem tyle, co kilka piw (trzy? cztery?) w knajpie. W tej sytuacji robienie oszczędności kosztem obu autorów to moim zdaniem żenada.


Od początku tylko pytałem o możliwość publikacji pewnych fragmentów. Przez chwilę postawiłem się na miejscu autorów podobnego periodyku. Nie wydawców bestsellerów, tylko pasjonatów i ludzi, którzy swoją pasją chcą zarazić innych. Nikt nie każe im uprawiać wolontariatu i fajnie żeby książka się ładnie sprzedała, ale myślę, iż już przed jej wydaniem było wiadomo, że trafi pod strzechy niewielu czytelników. To sie nazwya wąska specjalizacja czy jakoś tak... Nie do końca się orientuję, bo jak Stach słusznie zauważył zajmuję się jumaniem czyt. kradzieżą praw autorskich.
Idąc jednak tokiem myślenia rzeczonego autora książki najważniejszą sprawą obok zbliansowania byłoby dotarcie i zarażenie bakcylem historycznym gawiedzi dotąd nie mającej styczności z przeszłością regionu. Ale to też mój domysł, do którego doszedłem kserując podręcznik na studia- oczywiście w całości- gdyż jestem jmaczem praw autorskich jak to z bystrością czekisty zauważył jeden z przedstawicieli wyższego szczebla naukowego naszej uczelni.
Bahnhofstraße
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

simone wrote:mój domysł, do którego doszedłem kserując podręcznik na studia- oczywiście w całości
Kserujesz (w całości) podręczniki dostępne w księgarni? Naprawdę jumasz?

PS. Take it easy.
User avatar
urodzony_białym
Posts: 115
Joined: 17 Dec 2006, 10:24
Location: całe życie Szczecinek
Contact:

Post by urodzony_białym »

Mi zajumał gumę balonową...
W żłobku...
Ściąć go!!!
**************************************
Bóg mi powierzył honor Polaka...
Bogu go tylko oddam!
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

Kserujesz (w całości) podręczniki dostępne w księgarni? Naprawdę jumasz?
Ksero też lewe.

PS. Take it &%*#@ 8)
Bahnhofstraße
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

panowie idźcie na shoutboxa.... jak na priv się nie da i musi być publicznie
GIZIO

Post by GIZIO »

A podobno Giźio,to forumowy zadymiasz.Lubię te klimaty-Panowie za mordę i do bólu niech wygra prawda :lol: :lol: 8)
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

GIZIO wrote:A podobno Giźio,to forumowy zadymiasz.Lubię te klimaty-Panowie za mordę i do bólu niech wygra prawda :lol: :lol: 8)
Parafrazując słynnego trenera Williama "Billa" Shankly'a:

"Niektórzy myślą, że to forum to sprawa życia i śmieci.
Zapewniam, że to coś o wiele poważniejszego." :wink: 8)
Bahnhofstraße
GIZIO

Post by GIZIO »

Simone zapraszam na browca. :wink: Pozdro. 8)
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

GIZIO wrote:Simone zapraszam na browca. :wink: Pozdro. 8)
Nie wiem czy dotrzymam Ci kroku. :wink:
Bahnhofstraße
Waldek

Post by Waldek »

ImageImage ImageImage

ImageImage Image Image Image Image Image

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image



Następne jutro, jak widac tak wygląda to w Danii--a u nas ??? :twisted: :P
User avatar
sasio
Posts: 97
Joined: 28 May 2007, 13:46
Location: Szczecinek

Post by sasio »

A unas to wygląda tak:
Image

Nie widze różnicy więc po co do Danii płynąć xD

Foto z dzisiejszego wypadu w teren z N95 w ręku
Waldek

Post by Waldek »

Mnie szczególnie chodzi o pokazanie wyposażenia jakie było w takim bunkrze i gdzie ono było zamontowane. Bo często penetrując nasze gruzy zastanawiałem się jak wygląda takie coś co było w danej wnęce.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Panowie zapraszam do Wałcza lub dalej do Muzeum Wojska Polskiego w Kołobrzegu..I wcale nie trzeba jechać aż do Danii,jak pisał Sasio.Coś mi to przypomina"Cudze chwalicie swego nie znacie".Pozdro. 8)
Waldek

Post by Waldek »

Ja cudzego nie chwalę tylko proszę pokazać tego co wrzuca tu zdjęcia z takich muzeów. Jeśli moje zdjęcia tak bardzo negujecie nie ma sprawy następne zachowam dla siebie.
Waldek

Post by Waldek »

A właśnie dla ciebie Gizio miałem ciekawostkę, ale teraz jest już po wszystkim.
Post Reply