Bunkierek ale nie w Polsce

Ogólna dyskusja historyczna, niezwiązana z miastem oraz ziemią szczecinecką.
Waldek

Bunkierek ale nie w Polsce

Post by Waldek »

Image

Bunkier mający wgląd na port, z kopułą i stanowiskiem obserwacyjnym, w Hvide Sande.
User avatar
behemot
Posts: 80
Joined: 01 May 2007, 21:56
Location: szczecinek

Post by behemot »

Fajnie wygląda .Coś mi to wygląda na Danie
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

behemot wrote:Fajnie wygląda .Coś mi to wygląda na Danie
To na zachodnim wybrzezu Danii, Hvide Sande lezy miedzy mozem Polnocnym, a fiordem Ringkobing. Bylem tam kiedys na urlopie i bunkrow jest tam wiecej. Szczegolnie szokuja te na szerokich, piaszczystych plazach. Od razu szuka sie analogii z Normandia.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Żeby nie nadgorliwość naszych żołnierzy i władz do wschodniego brata,też i u nas byłyby co zwiedzać. :twisted: Pozdro. 8)
Waldek

Post by Waldek »

Image

Tutaj nie szabrują
GIZIO

Post by GIZIO »

Poszukaj dobrze,to może blaszkę dla mnie znajdziesz. 8)
Waldek

Post by Waldek »

Image Image Image Image

Image Image Image Image Image
Image
Image Image


Macie chociaż namiastkę.
Waldek

Post by Waldek »

Tu raczej wątpliwe aby coś znaleźć, choć wydmy na całym półwyspie są najeżone bunkrami. A aktualnie jest tu poligon wojskowy, jak kule są na dole to jest wstęp wolny. Tylko tu trzeba uzyskać pozwolenie z Komuny na latanie z wykrywką. Bez pozwolenia nie ma co bo zaraz ciebie namierzą, za dużo ludków się kręci na wydmach.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

No tak ciężkie jest życie piszczałkowców nie tylko w Danii.Kurde szkoda,że nie widziałeś fregaty"Jylland" w Ebeltoft naprawdę robi wrażenie.Pozdro. 8)
Waldek

Post by Waldek »

Jeszcze wszystko przede mną, ja dopiero zaczynam wypady po świecie, tym bardziej że idzie wiosna. :D
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Jakby ktoś był w Czechach i miał chwilę czasu polecam obejrzeć bunkry linii Masaryka (czy jakoś podobnie). Bardzo fajne i są w całości, nie zniszczone. Widać parę nawet przy drodze jadąc od byłego przejścia granicznego w Lubawce. Widziałem rok temu przejazdem, niestety nie było czasu, aby zwiedzić :(( ale nawet z zewnątrz się prezentują ładnie.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Łukasz wrote:... w Czechach ... bunkry linii Masaryka (czy jakoś podobnie)...
Linią Benesza (Edvard Benes) nazywali te umocnienia Niemcy. W Czechosłowacji posługiwano się czasem nazwą "czeska linia Maginota".
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

To tak na marginesie dla mniej zaufanych Stachu? :lol: :lol: Pozdro. 8)
Waldek

Troche o bunkrach na świecie.

Post by Waldek »

http://www.xs4all.nl/%7Egurth/afv/pdfs/ ... 01-502.pdf

Cała książeczka na ten temat, trochę się długo otwiera.
User avatar
człowiek widmo
Posts: 738
Joined: 04 May 2005, 22:00

Post by człowiek widmo »

Ad vocem bunkierków, ale tych szczecineckich.
Nie wiem czy p. Kucharski lub p. Otolski jest obecny na forum, ale mam małe pytanko.
Czy nie ma możliwości za ich pozwoleniem opublikować na stronie choć małe wycinki z ich publikacji? Ja wiem, każdy wydaje żeby chociaż się koszty zwróciły, ale na forum jest wielu emigrantów, którzy nie mają możliwości zakupu tej pozycji. Nie żeby od razu jechać po całości. Li tylko kilka wersów od czasu do czasu...
Houk.
Bahnhofstraße
Post Reply