Zagadka 47 GIZIO

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
Post Reply
GIZIO

Zagadka 47 GIZIO

Post by GIZIO »

W którym roku został zbudowa szkoła tysiąc lecia w Szczecinku? 8)
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Post by izywec »

Hasło - slogan rzucił w 1958 -mym Gomułka. W którym roku wybudowano w Szczecinku? Najlepiej szukać w kronice szkoły /było popularne ich robienie/. Zdaje mi się, że gdy kończyłem studia w 1964 to już była ale nie dam za to nawet kawałka paznokcia. Budowano je nad wyraz szybko bo z jednej strony wyż demograficzny a z drugiej wymyślono, że będą przewidziane na szpitale na wypadek wojny i pod tym kątem je też zaprojektowano.
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Pierwszą w 1958, drugą w 1961.
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

tysiąclatka

Post by izywec »

Nie do wiary! Musiałby to być rekord szybkości w PRL-owskim budownictwie! W roku 1957/58 pracowałem w WPHS-ie na Żukowa przed pójściem na studia i jakoś tego sobie nie przypominam a przecież feta musiała by być niemożebna /Głos Koszaliński i Trybuna Ludu oraz VIP-y/ bo to chyba była by pierwsza tysiąclatka w PRL-u. Proszę sprawdźcie dokładnie! Jedyną możliwość jaką mogę dopuścić to ewentualne przemianowanie budowanej wcześniej szkoły na tysiąclatkę jeśli 1958-y. Tylko jeszcze jeden szkopuł: co z przystosowaniem do celów wojennych przecież miały nawet schrony przeciwlotnicze pod ziemią a przynajmniej specjalne piwnice?
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Post Reply