To nie jest znak topograficzny, więc co to jest?

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
Post Reply
Waldek

To nie jest znak topograficzny, więc co to jest?

Post by Waldek »

to
Attachments
supek3ws1.jpg
supek3ws1.jpg (132.76 KiB) Viewed 4734 times
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

topograficzny nie, ale geodezyjny

chyba już zadawałem zgadkę z tym przedmiotem.
Waldek

Post by Waldek »

To nie to, lecz czop odwiertu głebinowego geologicznego, a nie geodezyjnego bo nie ma krzyża kalibrującego.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

hmm nie wiem, a skąd takie info?

zawsze myślałem że to reper gruntowy.
ciekawe kiedy ten "niby" odwiert mógł byc robiony, bo mam mape odwiertów z lat 60tych robiona dla Archiwum Wierceń i nie widac zeby w parku cos wiercili, na terenie Szczecinka wiercenia były w okolicach dworca pkp, ul Lipowej dzisiaj to wlasciwie Wodociagowej, dworca pkp Chyże, oraz okolice dawnego PGR Bugno.

ponadto masz tam na słupku symbol PIHM czyli Państwowego Instytutu Hydrologiczno-Meteorologicznego który powstał w 1945 roku i istniał do mniej więcej 1973 kiedy to połaczono go z Instytutem Gospodarki Wodnej i w ten sposób powstał znany dzisiaj Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMiGW) - ci od pogodyw tvp1 :)

to chyba jednak z geologami nie nic wspolnego.
Waldek

Post by Waldek »

.Tak mi przekazał pewien bardzo poważny i mądry pan mianujący się inż. mag. i czort wie jeszcze jakieś tytuły. Jak mi zrobił wykład to wyszłam na debila choć geologię przerabiałem w szkole z racji kierunku górniczego.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

spokojnie nie oceniaj siebie tak krytycznie, w sumie ja tez nie mam jakichś 100% dowodów a jedynie opieram się na dedukcji i kojarzenia faktów. Myślę jednak że trzeba by iśc tropem tego Państwowego Instytutu Hydrologiczno-Meteorologicznego napisze zaraz maila do IMiGW może będą wiedzieć coś więcej.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Dostałem dzisiaj maila z IMGW.

-----------------------------------------------------------------

Uprzejmij informuję, że załączony na przesłanych przez Pana zdjęciach "słupek" jest tzw. reprem wodowskazowym.
Służy on do kontrolowania położenia wysokoci "punktu zerowego" wodowskazu w miejscowoci Szczecinek rzeka Nizica.
Wodowskaz znajduje się na lewym brzegu rzeki Nizicy (przy mostku) około 100m poniżej wypływu z Jez.Trzesiecko.
Jest to reper żelazny, wkręcany w dolnej części w kształcie świdra.
1949 - oznancza rok propdukcji reperu, natomiast PIHM 662 - oznacza kolejny numer reperu.
Jeżeli chodzi o ten reper wg naszych informacji został on zamontowany w dniu 10.11.1966 roku.
Oczywicie takich reperów jest w Polsce wiele, tak wiele jak duża jest sieć pomiarowa Państwowej Służby Hydrologiczno-Meteorologicznej,
którą w Polsce pełni IMGW. Oczywiście nie wszystkie z założonych dawniej reperów przetrwały do dzisiaj, jak również nie wszystkie
punkty pomiarowe jeszcze istnieją. Dzisiaj zamiast takich reperów stosujemy repery ścienne, najcześciej zlokalizowane w ścianch budynków.

Serdecznie pozdrawiam

Grzegorz Krauze
Z-ca Kierownika
Dział Służby Pomiarowo-Obserwacyjnej
IMGW Oddział Poznań

----------------------------------------------------------------------


Jak zwykle prawda leży bardziej po środku.

PS. Z tą Nizicą mnie tylko denerwują, przecież każde dziecko wie że w Szczecinku mamy Niezdobną a nie jakieś tam coś tam.
Last edited by bronx on 12 Jun 2007, 22:04, edited 1 time in total.
Waldek

Post by Waldek »

O teraz nic dodać, nic ująć. :oops:
User avatar
fravashi
Posts: 396
Joined: 20 Mar 2007, 18:33

Post by fravashi »

Że też komuś chciało sie odpowiedzieć na mail, jestem pełna podziwu i zdumienia. Albo nudza się tam jak mopsy i takie pytanie ubarwia szary roboczy dzień
Waldek

Post by Waldek »

Fravashi
To dla Ciebie za wytrwałość, bo nas zrozunieć ,a tym bardziej znieść, to trzeba wiele samozaparcia.


Image
User avatar
fravashi
Posts: 396
Joined: 20 Mar 2007, 18:33

Post by fravashi »

Dziekuję :* Tyle, że ja jestem po tej samej stronie i mnie też interesują takie słupki
Post Reply