waldek zagadka nr 6

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
Post Reply
Waldek

waldek zagadka nr 6

Post by Waldek »

Oj znajomość Naszego miasta to WIELKI znak zapytania ziomale wstyd, wiem że szczecineckie dziewczyny są ładne ale nasze miasto wcale im nie ustępuje.

Odp. Jak idzie się na dworzec autobusowy to po prawej stronie, można nawet ręką dotknąć.
nowy13nb.jpg
nowy13nb.jpg (33.19 KiB) Viewed 1879 times
Może z tym Dacie sobie radę.
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Miejsce znane - skansen sprzętu rolniczego w Świątkach. Ale co to jest za typ traktora to nie mam pojęcia.
Waldek

Post by Waldek »

Witam
A ( buldoga ) pamiętasz może tak je nazywano potocznie aprawidłowo to Ursus numeru nie pamiętam.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Nazywano je tak ponieważ pierwsze ciagniki były właśnie marki Lanz-Buldog, i chyba pierwsze Ursusy były na ich licencji.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

bardzo fajna zagadka, znam ten element, wiem ze znam ale nie moge go zlokalizować w pamięci, ciekawe czy komus się uda...
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Post by izywec »

Pierwsze: nie musi się nic udawać bo to sprzęt mojej młodości. Miał symbol: URSUS C - 45. Zwaliśmy też go złośliwie "Warszawa z kominem". Jak ktoś chce więcej wieści to niech wpisze w Google: ursus c-45 i zobaczy tam mnóstwo informacji łącznie z filmikami w Tube.
LANZ -BULDOG to podobny poniemiecki traktor na wzór jego skonstruowano C-45 o produkowano w Ursusie /dzielnica Warszawy/.
Jest też Ursus c-45 bohaterem plakatu "Dziewczyny /może kobiety nie pamiętam dokładnie / na traktory" Kompletna komunistyczna bzdura za którą młode Zetempówki zapłaciły bezpłodnością bo przez drgania tego silnika /jeden cylinder/ nie wytrzymywały więzadła utrzymujące macicę we właściwej pozycji i nie mogły donosić płodu do końca.
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
Post Reply