Zagadka GIZIO 32

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
GIZIO

Zagadka GIZIO 32

Post by GIZIO »

Gdzie w 1945r.w Szczecinku znajdował się Państwowy Urząd Repatriacyjny ?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

w dużym czerwonym budynku przy Gustaw Adolf Platz.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

To znaczy? No niewiem czy w 1945 w maju był jeszcze Gustaw Adolf Platz. :twisted: :wink: Pozdro. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

no pewnie już nie było, no może w pierwszych miesiącach. moja odpowiedź była bardziej podpowiedzią dla innych, nie chciałbym być jedynym "odpowiadaczem" :)
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

No dobra,więc czekamy. :wink: Pozdro. 8)
Waldek

Post by Waldek »

W tym czasie stosowano przedwojenne nazwy jak i pieczątek, o czym świadczą dokumenty.
Attachments
nowy2wl9.jpg
nowy2wl9.jpg (91.22 KiB) Viewed 2559 times
nowy1ep0.jpg
nowy1ep0.jpg (84.43 KiB) Viewed 2543 times
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Nie wiem co mają pieczątki do zadanej przezemnie zagadki.Proszę nie rozmydlać.Było pytanie,więc oczekuję odpowiedzi a nie wykładu.Pozdro. 8)
User avatar
fravashi
Posts: 396
Joined: 20 Mar 2007, 18:33

Post by fravashi »

"Państwowy Urząd Repatriacyjny mieścił się w budynku szkolnym przy placu Wazów." Może od razu wkleję cały artykuł?
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

No i o to mi chodziło.Pozdro. 8)
User avatar
fravashi
Posts: 396
Joined: 20 Mar 2007, 18:33

Post by fravashi »

GIZIO wrote:Serwo

No i o to mi chodziło.Pozdro. 8)
Jej, ale jestem mondra
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

No to mamy rodzynka w towarzystwie facetów. Wreście jakaś odmiana. :wink: Pozdro. 8)
User avatar
fravashi
Posts: 396
Joined: 20 Mar 2007, 18:33

Post by fravashi »

GIZIO wrote:Serwo

No to mamy rodzynka w towarzystwie facetów. Wreście jakaś odmiana. :wink: Pozdro. 8)
I w końcu można używać emotki :* Fajnie, nie?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

W najnowszym Temacie wg pana Sławomira Miara kierownika szczecineckiego archiwum pierwszy PUR został zorganizowany na dworcu kolejowym.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Czuję się wywołany do tablicy Bronx,więc odpowiadam. :wink: Zagadka była oparta na"Wspomnieniach pierwszych mieszkańców Szczecinka".Jest to książeczka wydana w 1996r.na zlecenie i z dotacji Zarządu Miasta Szczecinka.Pozdro. 8)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Nie no wszystko się zgadza Giziu też zawsze byłem przekonany, właśnie na podstawie tej książki, że tam była pierwsza siedziba. W artykule tym jest opisany ciężki los pierwszych urzedów polskiej administracji, dlatego tez i lokalizacje się czesto zmieniały, dany urząd mógł w jednym miesiącu być w jednym miejscu w następnym w innym. Widocznie na dworcu ten urząd długo miejsca nie zagrzał, i jak już do Szczecinka przyjechała osoba wspominajaca w przytoczonej przez Ciebie książce, to urząd został przeniesiony i dla niej to była pierwsza lokalizacja, i stąd te rozbieżności.
Post Reply