Tajemniczy obiekt nad jeziorem Ciemino.

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
Post Reply
Waldek

Tajemniczy obiekt nad jeziorem Ciemino.

Post by Waldek »

Oryginalny tytuł: Zagadka Waldka nr. 37.

Co to za obiekt?
Wysokość 4m.
Średnica wnęki 5,30 cm.
Grubość muru 40 cm.
Zwrócony ten obiekt w kierunku wschodnim, z przodu jest polna droga i jezioro, znajduje się w lini Wału Pomorskiego. :?:
Attachments
p3240043xx9.jpg
p3240043xx9.jpg (72.45 KiB) Viewed 2648 times
jacoch
Posts: 17
Joined: 12 Sep 2005, 10:56
Location: Bydgoszcz

Post by jacoch »

nie jest to jakas zapora?
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

podpowiedz czy ten obiekt jest w całości czy może czegos brakuje, to może toś w stylu okopu lub skrycia amunicji, nie wiem :(
Szczecinek
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Krzysztof II wrote:podpowiedz czy ten obiekt jest w całości czy może czegos brakuje, to może toś w stylu okopu lub skrycia amunicji, nie wiem :(
Według mnie to taki mały bunkier do osłaniania drogi...
Szczecinek
Waldek

Post by Waldek »

Ta budowla jest w całości jedynie brakuje jakiegoś obiektu przed tą ścianą.
Dotąd nic nie chciałem sugerować, według mnie mogła to być eksperymentalna czasza nasłuchowa, lub stanowisko startowe do rakiet, też do nauki. Zważywszy że nie daleko była szkółka artylerji.
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

A gdzie to sie mniej więcej znajduje ?
Mi to wygląda jak jakaś betonowa podpora na której można postawić np. most, mały wiadukt lub coś podobnego. Coś podobnego jest jak idziemy ul. Słupską koło cmentarza i za torami skręcamy w prawo i idziemy kilkaset metrów w stronę jez. Czarnobór. Na takich 2 podporach po dwóch stronach drogi można ustawić mały wiadukt a na rzece mostek.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
Waldek

Post by Waldek »

Nie może to być podpora, gdyż ściana w rzucie poziomym jest w kształcie 1/3, koła co widać na załączonym rysunku. Jak pisałem znajduje się nad samym brzegiem jeziora. A ta budowla jest nad jeziorem Ciemino koło Łączna.
Attachments
nowy1ik4.jpg
nowy1ik4.jpg (150.08 KiB) Viewed 2628 times
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Ja chyba wiem co to jest, to stanowisko dal moździerży, coś takiego byłó w centrum szkoilenia artylerii w Toruniu
Szczecinek
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Tak ostatnio myśleliśmy z Waldkiem i doszła jeszcze koncepcja, że tam stał jakiś zbiornik metalowy, lub coś w rodzaju zbiornika z betonu (jak szambo). Coś mogło być przechowywane. Do miejsca można dotrzeć od dołu jak i drogą od góry.
Może ta droga zgóry po to, aby np. samochód mógł dojechać wprost pod ten zbiornik

Stanowisko moździerza to raczej nie jest.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
Waldek

Post by Waldek »

Wcale nie zaprzeczam, że może to być budowla współczesna, choć jak ja pamiętam to na tę budowlę natknąłem się jakieś 30 lat temu.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Po przeczytaniu ostatniego numeru Odkrywcy stawiam na zaporę przeciwpancerną.W ostatnim numerze jest podobne nawet zdjęcie.A oto co jest napisane:
"Wszystkie drogi i linie kolejowe przecinające linie obrony,miały zostać zablokowane przez betonowe bloki umieszczone na specjalnym fundamencie.Dzięki odpowiedniej komorze,w której umieszczano ładunek wybuchowy,betonowy blok upadał w określonym kierunku,blokując drogę lub torowisko"

To tyle.Pozdro. 8)
Post Reply