bronx - zagadka 27

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

bronx - zagadka 27

Post by bronx »

widzimy kawałek panoramki miasta, pytanie brzmi: co to za budynek widać w czerwonym kółku oraz co się w nim znajdowało w latach 20 XX wieku?
zagad5dn4.jpg
zagad5dn4.jpg (31.88 KiB) Viewed 2083 times
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Czy to zdjęcie nie jest robione od strony wieży Bismarka?Pozdro. 8)
Waldek

Post by Waldek »

Z przodu fabryka rowerów a w kółku szkoła trójka , z tyłu koszarowce na Słowiańskiej, a po prawej widać budynek G-Data.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

z budenkiem w kółku zgoda, jest to "trójka" obecnie chyba gimnazjum. Pytanie jeszcze było co się w tym budynku znajdowało w latach 20tych, 30tych XX wieku?

co do koszarówców na Deutsche Str. również zgoda, ale po prawej moim zdaniem widać nie dzisiejsza siedzibe G-Daty ale budynek dzisiejszego Starostwa Powiatowego. No i ciekawi mnie o którym budynku twierdzisz że jest fabryką rowerów, bo na pierwszym planie z przodu widze kościół Św. Ducha wraz z dawną plebanią.
Waldek

Post by Waldek »

ja to widze tak
Attachments
beztytuuam3.jpg
(34.79 KiB) Downloaded 642 times
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

budynki, o których piszesz, dowodem niech będzie mapka, naniosłem na nią linie, które zmierzają z punktu obserwatora do punktów odniesień, które są zaznaczone na mapie (czarne kreski), czerwone kreski to mniej więcej zasięg kadru zdjęcia. Jak się temu przyjrzałem to nawet wycofuje to co twierdziłem wcześniej, dachy które widać obok trójki to budynki mieszkalne przy Armii Krajowej, a nie koszary, koszary właściwie się na łapią na tą fotografię. Podobnie jest z budynkiem który nazywasz fabryką rowerów, (ja wiem tylko że był tam warsztat samochodowy, ale może coś składali na boku) nie łapie się nawet w kadr, jego lokalizację zaznaczyłem na mapie czerwoną kropką. Czerwoną ramką zaznaczyłem na pocztówce fragmenty który wyciąłem do zagadki.
018if8.jpg
(500.95 KiB) Downloaded 35 times
neustplanfz6.jpg
neustplanfz6.jpg (97.59 KiB) Viewed 2084 times
Pytanie nadal otwarte co się znajdowało w budynku trojki przed 39 rokiem.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Była mała dyskusja na temat dachów z Waldem .Potwierdzasz tylko to,co wcześniej tłumaczyłem Waldowi,że nie mogą to być dachy jednostki wojskowej.Poprostu nie te ujęcie.Pozdro. 8)
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Waldek wrote:Image
Jak dla mnie to dawne wojskowe przedszkole a nie starostwo. A G-DATA to co jest?
Szczecinek
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

g-data to własnie dawne przedszkole wojskowe. Lepiej już wam tego nie udowodnie.
Post Reply