bronx - zagadka 12

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

bronx - zagadka 12

Post by bronx »

Co to za budynek, proszę podac jego przeznaczenie przed 1945 i obecnie, oraz gdzie sie znajduje. Dla ułatwienia dodam że instnieje do dziś.
zagadka1nz3.jpg
(52.39 KiB) Downloaded 1266 times
User avatar
NASA
Posts: 186
Joined: 25 Jun 2006, 19:08

Post by NASA »

Ten budynek spełniał przed 1945 r role hotelu dworcowego,teraz jest tylko budynkiem mieszkalnym.Mieści sie przy zbiegu ulic Sikorskiego i 28 Lutego.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

oczywiście nic dodać, nic ująć; oryginalna nazwa to Bahnhofshotel, hotel dawał do dyspozycji swoich gości 18 łóżek i 8 ogrzewanych garaży.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

uzupełnienie do odpowiedzi, dzisiaj budynek wygląda tak
p6050097ht6.jpg
p6050097ht6.jpg (84.65 KiB) Viewed 3460 times
tam gdzie obecnie mamy to okno na parterze było kiedyś wejscie do hotelu.
p6050098cm9.jpg
(99.75 KiB) Downloaded 1253 times
Jak widać ostatnie pietro zostało dobudowanei strych zamieniono na mieszkania, zminiejszyła się stromizna dachu.
Waldek

Post by Waldek »

He he ja pamiętam jak tam była knajpa :lol:
Popularnie zwana po schodkach.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

No właśnie, historia Szczecinka to nie tylko Neustettin, miasto zmienia się bardzo szybko, piszcie gdzie były knajpy których juz nie ma, może jakieś historie z nimi związane, gdzie były sklepy których już nie ma, jak pamiętacie wydazenia historyczne w Szczecinku, stan wojenny itp. piszcie co pamiętacie ciekawego, swoje wspomnienia.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Odnośnie tego budynku ,jak Waldek zauważył była tam knajpa .Knajpa i cholernieeeeeee strome i wysokie schody(nie jeden lądował boleśnie z tych schodów).Pamiętam dwóch węglarzy przezywanych Żwirek i Muchomorek,którzy mieli konia ,a który po piwku(wcześniej oczywiście były zakłady)potrafił wtoczyć się po tych schodach do góry.Była też knajpa na Świerkach,dla niewtajemniczonych podpowiem na Świerczewskiego gdzie klijent za pare browarów zjadał szklanke lub kufel.Sam straciłem w takim zakładzie połowę mojej krwawicy(czyt.wypłaty).Pozdrocho 8)
User avatar
Courtenay
Posts: 84
Joined: 26 Nov 2006, 21:44
Location: urodzony w Szczecinku

Post by Courtenay »

Gizio,a knajpe na Tajwanie pamietasz?..... he he he ja jeszcze wtedy nie pilem,ale za to wspominam rzewnie Kolorowa,,Gryfa,Pomorska,Jubilatka i "U Pedala"......tylko wymienic niektóre
pozdrowionka
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

No to żeśmy przebywali w tych samych knajpach(czasy były ciężkie,ale też wspominam je z łezką w oku).Knajpę na tajwanie pamiętam tylko z opowiadań,podobno dziki zachód(boleśnie odczuwali to sowiecy sołdaci).Pozdro 8)
Last edited by GIZIO on 06 Dec 2006, 08:08, edited 1 time in total.
User avatar
Courtenay
Posts: 84
Joined: 26 Nov 2006, 21:44
Location: urodzony w Szczecinku

Post by Courtenay »

no to ladnie Gizio, moze sie kiedys znalismy,lub mamy wspolnych przyjaciol........ ????
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Całkiem ,możliwe.Ja swego czasu pogrywałem w kapelach na garach(perkusji) i cholernie lubiłem pomykać na MZ-250TS.Na takim wechikule swego czasu zabił się Żary.Mówi Ci to coś?Pozdrocho 8)
User avatar
Courtenay
Posts: 84
Joined: 26 Nov 2006, 21:44
Location: urodzony w Szczecinku

Post by Courtenay »

sorrki Gizio,nie pamietam Zarego,............. moim przyjacielem z tamtych czasow byl Zbychu Zglobis...........czy ktos go zna ?
nie widzielismy sie juz jakie 30 lat.
Czy grales na garach w PDK-u na "five"- ach ,z Baska Ostrowska i jej grupa?(z Baska bylem w tym samym przedszkolu,na Wojska Polskiego) 8)
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

No to jednak mieliśmy innych znajomków,ale chodziliśmy do tych samych lokali gastronomicznych :lol: :wink: .Niestety ja nie znam tych ludków o których pytałeś,ale może ktoś z forumowiczów da Ci znać.Pozdrocho :wink:

Ps.Widzę,że przedszkole zaliczaliśmy to samo. :lol:
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

To przedszkole to i ja zaliczyłem, ale chyba dobre kilkanaście lat po Was bo dopiero w latach 80-tych :)
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

No to zakładamy KLUB PRZEDSZKOLAKA. :P :lol: :wink: Pozdrocho
Post Reply