Zagadka jeździecka

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
Post Reply
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Zagadka jeździecka

Post by ziom »

Zagadko-pytanie.
Gdzie ten koński targ się odbywał?
Attachments
konie.jpg
konie.jpg (102.92 KiB) Viewed 3263 times
User avatar
zbycho52
Posts: 13
Joined: 15 Feb 2009, 21:36

Re: Zagadka jeździecka

Post by zbycho52 »

Pewnie na swinskim rynku-
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Zagadka jeździecka

Post by Drahim »

Raczej nie jest to targ koński, a pokaz koni na Wystawie Rolniczej. Dzieje się to w okolicach 'Ślusarni' - widać po prawej stronie, a w głębi widoczna jest wieża Bismarka.
User avatar
Stachu
Posts: 506
Joined: 14 Dec 2010, 11:26

Re: Zagadka jeździecka

Post by Stachu »

Drahim wrote:Raczej nie jest to targ koński, a pokaz koni na Wystawie Rolniczej. Dzieje się to w okolicach 'Ślusarni' - widać po prawej stronie, a w głębi widoczna jest wieża Bismarka.
Też tak uważam. Na Wystawę Rolniczą chodziłem z rodzicami.
Przed poddaniem się operacji chirurgicznej zatroszcz się o bieżące sprawy.Możesz przeżyć.
Ambrose Bierce
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Zagadka jeździecka

Post by bronx »

Koledzy mają rację, w tle wyraźnie widoczna ślusarnia i wieża Bismarcka, jednoznacznie wskazuje że to teren dzisiejszego OSiRu.
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: Zagadka jeździecka

Post by izywec »

Z tego co pamiętam to w latach 1955 - 60 końmi w Szczecinku handlowano na Miejskim Targowisku przy ul Żukowa w lewo od Budek z świńską rąbanką /ubój gospodarczy/ i za nimi. Bywali tam także Cyganie z końmi do sprzedaży. Było na co popatrzeć! :wink:
Np. sprawdzania zdolności /siły/ konia do ciągnięcia. Przy tym był cały cyrk z "naganiaczami" , którym odpowiednio sprzedający czy kupujący płacili /z reguły wódką/ za to aby albo dobrze trzymali koła i wóz wykazując, że koń jest słaby albo silny trzymając słabo. O tych różnych "sztuczkach" dowiedziałem się od Gospodarza ŚP. Pana Józefa Iwanusa, który był przedwojennym handlarzem końmi z okolic Stryja i radził sobie w handlu końmi nawet z Cyganami a u którego mieszkałem. Gospodarz miał ksywę : "Juśku ze Lwowa".
P.S. Mam nadzieję, że Jego Syn wybaczy mi te wspominki, które napisałem bez uzgodnienia z Nim.
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
Post Reply