bronx zagadka 147 - ogórdek jordanowski

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

bronx zagadka 147 - ogórdek jordanowski

Post by bronx »

Gdzie zrobiono to zdjęcie.
mini_DSCN8746.JPG
mini_DSCN8746.JPG (263.2 KiB) Viewed 9172 times
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: bronx zagadka 149

Post by Stach »

Obecny parking koło Urzędu Skarbowego na Mickiewicza (z tyłu domy na pierwszej części Matejki). Wtedy tam był bardzo fajny plac zabaw. Odbywało się sporo imprez dla maluchów. Zlikwidowano jako komunistyczny przeżytek.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: bronx zagadka 149

Post by Drahim »

Stach wrote:Obecny parking koło Urzędu Skarbowego na Mickiewicza (z tyłu domy na pierwszej części Matejki). Wtedy tam był bardzo fajny plac zabaw. Odbywało się sporo imprez dla maluchów. Zlikwidowano jako komunistyczny przeżytek.
Potwierdzam. To jest ten placyk
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: bronx zagadka 149

Post by bronx »

Dokładnie, to jest to miejsce, na dokładkę jeszcze jedno z tego miejsca.
mini_DSCN8744.JPG
mini_DSCN8744.JPG (290.47 KiB) Viewed 9132 times
the press
Posts: 215
Joined: 05 May 2008, 16:20

Re: bronx zagadka 149

Post by the press »

Huśtawka a raczej huśtawa przypomina bardziej szafot, zresztą to naprawdę były śmiercionośnie zabawki, stal bujająca się na placu zabaw wśród dzieci... Mój kolega stracił niemal wszystkie zęby, gdy dostał tym w twarz, a jakoś w połowie lat 90. w tym ogródku koło skarbówki zginęła dziewczynka z SP3 bodajże po uderzeniu w głowę.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: bronx zagadka 149

Post by Stach »

Kilka lat temu przez Polskę przetoczyła się akcja sprawdzania stanu bezpieczeństwa w takich ogródkach, właśnie po podobnym wydarzeniu. Media elektroniczne raportowały niemal na bieżąco. Od tego czasu cisza, typowa jednorazowa akcja.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: bronx zagadka 149

Post by bronx »

Ale ogólnie trzeba zauważyć, że większość teraz jest na łańcuchach z lekkim plastikowym siedziskiem, nawet dzieciom wspominałem z rozrzewnieniem na ogródku jordanowskim przy zamku w Szczecinku, że teraz nie są w stanie np. kręcić się w kółko dookoła osi huśtawki (zrobienie pełnego kółka, co my robiliśmy), bo i sposób mocowania tego łańcucha jest taki, że to uniemożliwia.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: bronx zagadka 149

Post by Stach »

Teraz dzieci jest mniej, więc trzeba bardziej uważać.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: bronx zagadka 149

Post by bronx »

I podatki wysokie, więc każdy kilogram obywatela cenniejszy.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: bronx zagadka 149

Post by Drahim »

bronx wrote:Ale ogólnie trzeba zauważyć, że większość teraz jest na łańcuchach z lekkim plastikowym siedziskiem, nawet dzieciom wspominałem z rozrzewnieniem na ogródku jordanowskim przy zamku w Szczecinku, że teraz nie są w stanie np. kręcić się w kółko dookoła osi huśtawki (zrobienie pełnego kółka, co my robiliśmy), bo i sposób mocowania tego łańcucha jest taki, że to uniemożliwia.
Zaczęto pilnować przestrzegania norm UE na place zabaw. Są bardzo szczegółowe.
Zico
Posts: 85
Joined: 11 Mar 2014, 10:11
Location: Stetinek

Re: bronx zagadka 149

Post by Zico »

A i czy nie poszliśmy w złym kierunku, że ten plac zabaw to napewno koło Skarbowego? Podobne zabawki były na placu zabaw na Zielonej. Ale sprawdziłem - budynki na Zielonej są całkiem inne. A przy okazji znalazłem siebie w samochodzie na Google Street View hehe
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: bronx zagadka 149

Post by Stach »

Zico wrote:A i czy nie poszliśmy w złym kierunku, że ten plac zabaw to napewno koło Skarbowego?
Zico, ja tam spędziłem w dzieciństwie wiele dni. To jest obok ówczesnego Komitetu PZPR. Zdjęcia wskazują na 1. połowę epoki edwardiańskiej.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: bronx zagadka 149

Post by bronx »

Ogródek jordanowski przy US, nie podlega tu żadnym wątpliwościom. Fotki te nie są w jakiejś serii (klatki obok siebie na filmie) tak że wiązanie ich ze sobą może być mylące.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Wątek przykładowy.Jak nie należy prowadzić dyskusji na forum

Post by Drahim »

ostatni off top: proszę zagadki tytułować, a nie numerować. Będzie mniej zamieszania
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Wątek przykładowy.Jak nie należy prowadzić dyskusji na forum

Post by bronx »

No ale jak zatytułować zagadkę póki jest ona zagadką. Trudno napisać, zagadka 123 - ul. Koszalińska, kiedy pytanie właśnie na jakiej ulicy się znajdujemy :)
Post Reply