zagadka pocztówkowa

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
Post Reply
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

zagadka pocztówkowa

Post by Stach »

Proszę wymienić trzy szczecineckie pocztówki z czasów PRL z ewidentnymi błędami w opisie.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: zagadka pocztówkowa

Post by bronx »

wszystkie trzy z miasta, czy jedna z parku i dwie z miasta? bo tak z marszu chyba znam tylko tą drugą wersję, a jeżeli trzy z miasta to musiałbym posprawdzać. Ale może jeszcze ktoś będzie zgadywał to się póki co wstrzymam. :)
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: zagadka pocztówkowa

Post by Stach »

Dwie z miasta, a trzecia - nie tyle z parku, co z jeziora.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: zagadka pocztówkowa

Post by bronx »

to chyba są cztery bo ja znam z parku gdzie jeziora niewiele, tam co prawda chyba to jest literówka drukarska bo podpisane jest z tego co pamiętam "port w Szczecinku" a pewnie miało być "Park w Szczecinku". Opisy zdjęć pewnie ręcznie robili fotograficy i ktoś w produkcji się nie rozczytał :) Wszystko piszę z pamięci, jutro ew. przykłady, skany i inne wodotryski :)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: zagadka pocztówkowa

Post by bronx »

Błędy jakie ja znam, to takie:
kartka01.jpg
kartka01.jpg (134.29 KiB) Viewed 7066 times
kartka03.jpg
kartka03.jpg (112.01 KiB) Viewed 7094 times
kartka07.jpg
kartka07.jpg (111.26 KiB) Viewed 7094 times
i tu ciekawa sprawa może nie błąd, ale czy ktoś zna taką nazwę placu jako placu Zwycięstwa?
kartka05.jpg
kartka05.jpg (118.79 KiB) Viewed 7099 times
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: zagadka pocztówkowa

Post by Stach »

Nawet z bonusami (dwie ostatnie pocztówki).
Moje wydanie widokówki Chromińskiego nosi już poprawny opis - "fragment parku".
A pl. Zwycięstwa to Twoim zdaniem pomyłka? Nie nazywało się tak to skrzyżowanie koło "kamienia"?
Miałem na myśli jeszcze pocztówkę z lat pięćdziesiątych, przedstawiającą "widok na miasto i jezioro Przysiekę" - cytuję z pamięci, bo swojego egzemplarza nie mogę znaleźć, ale ta widokówka ostatnio była dwa razy wystawiana na allegro (stąd pomysł zagadki). Ten fragment miasta to głownie "ślusarnia".

Przeglądam teraz te pocztówki i przyszedł mi do głowy konkurs na NAJBRZYDSZĄ peerelowską widokówkę. Jest taka jedna, straszna wręcz, do tego idiotycznie opisana. B. rzadka - to jej jedyny atut.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: zagadka pocztówkowa

Post by Stach »

Wspomniane wyżej "jezioro Przysieka": http://allegro.pl/show_item.php?item=3473323086" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: zagadka pocztówkowa

Post by Drahim »

Co do nazwy Plac Zwycięstwa, to po zbudowaniu pomnika używano tej nazwy, ale takiej oficjalnej nazwy placu chyba nie było.
darba76
Posts: 117
Joined: 07 Dec 2011, 12:35

Re: zagadka pocztówkowa

Post by darba76 »

Zawsze jak patrzyłem na widokówkę przedstawiająca ul. 9 maja to nie mogłem zrozumieć bezsensowności ujęcia na nej przedstawionej. Mianowicie centralnym puktem zdjęcia są dwie mamy idące z wózkami i dziecko spacerujące obok. Jakby fotografowie nie mogli poczekać aż przejdą, ba jakby nie mogli wykonać tego zdjęcia wcześniej rano jak na ulicach nie było nikogo. Swoją drogą, ciekawe czy osoby te były świadome że znalazły się na jednej z bardziej znanych widokówek PRL-u. Owo dziecka ma dzisiaj lekko po pięćdziesiątece :)
Post Reply