bronx zagadka 124 - kamień

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
Post Reply
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

bronx zagadka 124 - kamień

Post by bronx »

Od jednego z użytkowników (jak będzie chciał to się ujawni) dostałem takie zdjęcia z zagadką gdzie ten kamień leży. Powiem szczerze, że ja nie wiem gdzie ten kamień się znajduje, ale może ktoś z Was?

No więc pytanie brzmi, gdzie jest ten kamień oraz może ktoś wie kto się na nim podpisał.
1 imię.JPG
1 imię.JPG (89.02 KiB) Viewed 3791 times
2 nazwisko.JPG
2 nazwisko.JPG (90.05 KiB) Viewed 3769 times
3 nazwisko.JPG
3 nazwisko.JPG (93.77 KiB) Viewed 3774 times
4 imię.JPG
4 imię.JPG (70.18 KiB) Viewed 3758 times
5 nazwisko.JPG
5 nazwisko.JPG (80.31 KiB) Viewed 3739 times
obrobiony napis programem graifcznym
0 nazwisko.jpg
0 nazwisko.jpg (45.52 KiB) Viewed 3761 times
Najprawdopodobniej napis brzmi Otto Kügler.
Dislav
Posts: 171
Joined: 08 May 2011, 20:57

Re: bronx zagadka 124 - kamień

Post by Dislav »

Ujawniam się i opowiem moją historię z tym kamieniem związaną. Kiedyś całkiem przypadkowo, wędrując rowerem, zatrzymałem się przy dużym kamieniu aby poprawić wiązanie butów. Moja stopa oparła się o jakieś hieroglify. Gdy przyjrzałem się, okazało się że tam są litery. Powtórny przyjazd do tego miejsca miał jeden cel: napis odszyfrować i to, co odszyfrowałem jest na fotach i jest odwzorowane na papierze. Szacuję, że napis może mieć około 100 lat, krój znaków odbiega trochę od dzisiejszego i odczytanie poprawnego brzmienia imienia i nazwiska może być pewnym problemem. Ja to odczytałem jako Ollo Kügler, ale może to być także - jak pisze Bronx - Otto. Dodam jeszcze: przez nieuwagę, wysyłając do Broinxa foty, a więc inicjując zagadkę, nie wysłałem jemu odpowiedzi - co należało zrobić. Dzisiaj błąd naprawiłem i Bronx odpowiedź już zna. Pozdrawiam Wszystkich.
User avatar
behemot
Posts: 80
Joined: 01 May 2007, 21:56
Location: szczecinek

Re: bronx zagadka 124 - kamień

Post by behemot »

Kamień znajduje się przy ''delcie '' Mulistego Potoku kiedyś sam próbowałem odczytać napis
User avatar
NASA
Posts: 186
Joined: 25 Jun 2006, 19:08

Re: bronx zagadka 124 - kamień

Post by NASA »

Panowie to już było :)
Dislav
Posts: 171
Joined: 08 May 2011, 20:57

Re: bronx zagadka 124 - kamień

Post by Dislav »

NASA wrote:Panowie to już było :)
Czas wątek kończyć. Faktycznie w 2009 roku ten temat się przewinął. Fajnie byłoby jednak dowiedzieć się kim Otto lub Ollo, podpisany na tum kamieniu. Pozdrawiam Wszystkich.
Post Reply