bronx zagadka 123 - co to? gdzie to?

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: bronx zagadka 123 - co to? gdzie to?

Post by bronx »

No okey, miejsce to Piotra Skargi 3, ale takich skrzyneczek pewnie jest więcej, chociaż i zapewne co raz mniej. Zdziwiło mnie właśnie, że tego typu skrzynka przetrwała niedawny remont.
mini_P1233367.JPG
mini_P1233367.JPG (114 KiB) Viewed 1067 times
Robiąc tutaj zdjęcia, zauważyłem jeszcze jedną ciekawostkę która o dziwo przetrwała remonty elewacji. Pod blaszaną tabliczką z numerem domu, widać że zachowała się jakaś dawana tablica z nazwą ulicy. Dziwny wzór, bo to nie jest taka klasyczna granatowa z białymi napisami, ale wyraźnie widać napis P.SKARGI.
mini_P1233372.JPG
mini_P1233372.JPG (127.57 KiB) Viewed 1056 times
mini_P1233373.JPG
mini_P1233373.JPG (139.73 KiB) Viewed 1058 times
Przy okazji, pozdrowienia dla sympatycznego pana, który pojawił się w oknie kamienicy, z dużą podejrzliwością dopytywał co ja tam za zdjęcia robię. :) Swoją drogą jakaś nerwowość w narodzie się pojawiła, której nigdy wcześniej nie doświadczyłem, aparat wzbudzać zaczął popłoch i jakąś sensację niczym pojawiający się ze swoim aparatem Otto Thiele na ulicach Neustettin na przełomie XIX i XX wieku. Później tego samego dnia na Boh. Warszawy 16 jakaś sympatyczna pani WŁAŚCICIELKA naskoczyła na mnie, że powinienem mieć od niej pozwolenie na fotografowanie starych drzwi w kamienicy. I chociaż w późniejszej rozmowie taką zgodę łaskawie dostałem, to informuję wszystkich obecnych i przyszłych właścicieli, że będąc w przestrzeni publicznej (czyli na ulicy), tak jak wtedy, mogę fotografować co chcę i ile chcę bez żadnych ekstra pozwoleń. Oczywiście wszelkich właścicieli z Bohaterów Warszawy 16, jeżeli nas czytają, bez żadnej złośliwości, również serdecznie pozdrawiam. :)
Waldek
Posts: 667
Joined: 02 Mar 2010, 21:33
Location: Vejle- Szczecinek

Re: bronx zagadka 123 - co to? gdzie to?

Post by Waldek »

W tym budynku kiedyś był zakład energetyczny.
Post Reply