Zagadka bolszewika

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
Post Reply
bolszewik49

Zagadka bolszewika

Post by bolszewik49 »

Co to jest. Ostatnio kopiąc natrafiłem na cuś takiego. Nigdzie tego nie ma i mam problem z identyfikacją. Jest to mała biała tabliczka z portretem matki kołyszącej dziecko w kołysce.
Pod spodem jest napisane: Kampft gegen die Not schutzt Mutter u Kind.
s:Pomijając umlauty.

Czyli walka z biedą chroni matkę i dziecko. A na odwrocie z kolei widnieje napis
KRISTER
Attachments
kampf1.JPG
kampf1.JPG (65.47 KiB) Viewed 6785 times
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Zagadka bolszewika

Post by Stach »

Tylko drobniutka korekta. Tłumaczyć trzeba nieco inaczej, bo tekst jest w drugiej osobie liczby mnogiej:

"Walczcie z biedą, chrońcie matkę i dziecko" (albo "...chrońcie matki i dzieci", w bardziej wolnym przekładzie).
bolszewik49

Re: Zagadka bolszewika

Post by bolszewik49 »

A no faktycznie taki jestem roztrzęsiiony że zapomniałem że to 2 os plural.
Dzięki Stachu :)

Prosze o pomoc w identyfikacji.
Wieniawa
Posts: 26
Joined: 04 Jun 2008, 15:35
Contact:

Re: Zagadka bolszewika

Post by Wieniawa »

Te, bolszewik. A nie lepiej było się nazwać nazista albo coś podobnego. W polskim prawie zabronione jest propagowanie ideologii totalitarnych, czyli również komunizmu (bolszewizmu).
http://godzislaw.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Zagadka bolszewika

Post by bronx »

Kolego Wieniawa, zajmij się może merytoryczną dyskusją na forum a nie ciągłym poprawianiem i przytykami w stosunku do innych użytkowników.

Nick Bolszewik tak samo mi się średnio widzi jak słynny już Witmann Gizia, jednak ani w tym przypadku ani w przypadku Gizia nie nalegałem na zmianę. Mam nadzieję, że nasz nowy kolega z czasem sam dojdzie do tego, że może należało by to zmienić tak jak zrobił to Gizio.
bolszewik49

Re: Zagadka bolszewika

Post by bolszewik49 »

Te kolego. A z kąd kolega ma takie pojęcie o prawie. Czy jeżeli nazwe się bolszewik to lamie prawo bo chyba nie. czy proklamuje ideologię ?? Nazwanie siebie jakoś tam nie jest łamaniem prawa i wiedz kolego że mój kolega jest prokuratorem i się go pytałem.
Nazwe zmienie tylko jak??
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Zagadka bolszewika

Post by bronx »

Napisz do mnie na PW lub maila jaka chcesz mieć a zmienię.

PS. nie radzę tu nikomu kontynuować wątku dotyczącego nicka.

Pytanie jest, co to jest za przedmiot.
leśny kosiarz
Posts: 277
Joined: 28 Jun 2009, 19:10
Location: Szczecinek

Re: Zagadka bolszewika

Post by leśny kosiarz »

Siema.
Przedmiot który wykopałeś jest z ceramiki ,seria pomoc zimowa WHW czyli Winterhilfswerk

http://www.dws-xip.com/reich/Kalendarium/nsv.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pod tym linkiem coś znajdziesz na ten temat.

Kolega Wieniawa miał trochę racji ,mi osobiście nick nie przeszkadza i uważam że każdy ma prawo mieć nick i awatar jaki chce ale tak jak napisał bronx
Wieniawa wrote:Nick Bolszewik tak samo mi się średnio widzi jak słynny już Witmann Gizia, jednak ani w tym przypadku ani w przypadku Gizia nie nalegałem na zmianę. Mam nadzieję, że nasz nowy kolega z czasem sam dojdzie do tego, że może należało by to zmienić tak jak zrobił to Gizio.
GIZIO

Re: Zagadka bolszewika

Post by GIZIO »

bolszewik49 wrote:Co to jest. Ostatnio kopiąc natrafiłem na cuś takiego. Nigdzie tego nie ma i mam problem z identyfikacją. Jest to mała biała tabliczka z portretem matki kołyszącej dziecko w kołysce.
Pod spodem jest napisane: Kampft gegen die Not schutzt Mutter u Kind.
s:Pomijając umlauty.

Czyli walka z biedą chroni matkę i dziecko. A na odwrocie z kolei widnieje napis
KRISTER
Sporo takich porcelanek znalazłem swego czasu w Połczynie-Zdroju.Może ma to jakiś związek z Lebensbornem?
marsi26
Posts: 3
Joined: 14 May 2013, 10:43

Re: biala tabliczka z matka kolyszaca dziecko

Post by marsi26 »

Hej jest to tabliczka Winterhilfswerk dzis znaleziona w moim ogrodzie . Powiedzcie mi czy moge to gdzies oddac do muzum ? czy przyjmuja takie rzeczy nie jest zniszczona . Prosze o odpowiedz :)
marsi26
Posts: 3
Joined: 14 May 2013, 10:43

Re: Zagadka bolszewika

Post by marsi26 »

tez znalazlam dzis taka tabliczke u siebie w ogrodzie co mge z Tym zrobic? czy to jest cos warte ?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Zagadka bolszewika

Post by bronx »

Muzeum pewnie, że przyjmie możesz oddać z punktu widzenia prawa to jest chyba jedna słuszna droga. A jeżeli chcesz sprawdzić wartość, to pozostaje tylko wystawić na allegro kokosów pewnie nie będzie, ale może się znajdzie chętny.
marsi26
Posts: 3
Joined: 14 May 2013, 10:43

Re: Zagadka bolszewika

Post by marsi26 »

dziekuje :) za odpowiedz :) ale czy moge dostac Link ze strony na allegro w jakim miejscu moge umiescic tą tabliczke ?:)
Post Reply