Gdzie i co to jest?

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
Post Reply
Kocur
Posts: 18
Joined: 29 Nov 2009, 21:52

Gdzie i co to jest?

Post by Kocur »

Ostatnio na Forum w Galerii znalazłem zdjęcie, nie jest opisane.
Czy ktoś wie co i gdzie to jest, lub było?
coś.jpg
Attachments
coś.jpg
coś.jpg (220.36 KiB) Viewed 4032 times
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Gdzie i co to jest?

Post by robot humano »

Z którego roku to zdjęcie?
Kocur
Posts: 18
Joined: 29 Nov 2009, 21:52

Re: Gdzie i co to jest?

Post by Kocur »

Nie mam pojęcia. Ostatnio bronx dołączył to do galerii, jest tam więcej zdjąć tego obiektu.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Gdzie i co to jest?

Post by bronx »

Fotografie tą otrzymałem od Pana KJJ, (tak prosił aby go podpisać w galerii) w roku 2008. Przedstawia ona kościół z miejscowości Dołgie gm. Drzonowo w roku 1970.
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Re: Gdzie i co to jest?

Post by britneykiller »

Widok z tego zdjęcia przywołuje mi na myśl inną miejscowość, w której obecnie można zastać coś podobnego.

Gdy pociąg z Runowa Pomorskiego do Szczecinka wyjeżdża z lasu zaraz za Wiewieckiem, przejeżdża przez niewielką miejscowość Brzeźnica. Przy samych torach, od ich południowej strony, ukryty w kępie drzew na wzgórzu, stoi zrujnowany, bardzo podobny do tego ze zdjęcia kościółek, którego wieża została przerobiona na ambonę myśliwską. Zauważyłem go dopiero po 4 latach podróżowania tą linią. To taka ciekawostka z mojej strony, może ktoś z Was też go wypatrzył :).
User avatar
NASA
Posts: 186
Joined: 25 Jun 2006, 19:08

Re: Gdzie i co to jest?

Post by NASA »

Wiem o którym kościele mówisz ( Brzeźnica),murowany z cegły (pruski mur) datuje si go na rok 1887.Tak jak pisze britneykiller fajnie położony,każdego razu jak jadę tą trasą obserwuje ten zabytek.Britney dopatrzyłeś się tam może kościelnego cmentarza bo mi się wydaje że jest ,ale szukam potwierdzenia.
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Re: Gdzie i co to jest?

Post by britneykiller »

NASA wrote:Wiem o którym kościele mówisz ( Brzeźnica),murowany z cegły (pruski mur) datuje si go na rok 1887.Tak jak pisze britneykiller fajnie położony,każdego razu jak jadę tą trasą obserwuje ten zabytek.Britney dopatrzyłeś się tam może kościelnego cmentarza bo mi się wydaje że jest ,ale szukam potwierdzenia.
No to u mnie go niestety nie znajdziesz. Nigdy jakoś nie przyjrzałem się jego najbliższemu otoczeniu, a jakiś czas temu z bólem serca zmieniłem koła żelazne na swoje własne cztery, więc pociągiem jeżdżę od naprawdę wielkiego dzwonu.
Post Reply