Mapa 1932 ?

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
Post Reply
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Mapa 1932 ?

Post by izywec »

Przeglądając pliki graficzne w komputerze /swoim!/ natknąłem się na taką mapkę. Niestety nie zapisałem ani źródła ani poprawnego tytułu. Pewnie przekopiowałem "na szybko" i zapomniałem o niej. Ciekawią mnie polskie nazwy w większości jak współczesne. Zapewne Komisja do spraw nazewnictwa po II wojnie miała w tej mapie nie małą pomoc. Warto popatrzeć na mapkę i zastanowić się nad tym, że mogliśmy /potencjalnie/ nazywać Nasz Portal: "Szczytnieński portal Historyczny" He, he! :D
Mapa 1932.jpg
(674.09 KiB) Downloaded 248 times
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Mapa 1932 ?

Post by bronx »

Drogi izywec, mapka została pobrana z tej strony :)

http://www.szczecinek.org/forum/viewtop ... f=3&t=1984" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Re: Mapa 1932 ?

Post by izywec »

Dziękuję Szanowny Adminie!
Skleroza widać postępuje i trzeba wszędzie dawać notki albo linki do plików. Nie ma wyjścia to tak dla porządku.

Ciekawi mnie geneza tej mapy. Może wiadomo kto to wydał i co zamiarował? Gdyby to wydawał PRL to wiadomo, że dla propagandy ale 1932! Może przed wojną toczyliśmy z sąsiadami jakieś spory terytorialne? Nie wydaje mi się to realne.
Stasiu może Ty coś wyjaśnisz? Wszak jesteś specjalistą od działań polsko-niemieckich.
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
Post Reply