Zagadka nr 6 Krzysztof II

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
Post Reply
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Zagadka nr 6 Krzysztof II

Post by Krzysztof II »

Co znajdowało się, a dokładnie jakim sprzętem dysponowała Radziecka jednostka artyleri przeciwlotniczej ?
Szczecinek
Waldek

Post by Waldek »

Ale gdzie :?: :?: :?:
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

W Szczecinku. Przepraszam;)
Szczecinek
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

Na moje oko to uzbrojenie wyglądało tak : 4 proce atomowe,2 granaty, 3 kałachy i 17 pestek do nich. Tego bojowego wyglądu dopełniały jeszcze: płaszcz-pałatka i gwizdek na skunksy.
Tak na poważnie to nie bardzo wiem jakie uzbrojenie mogła mieć jednostka armii radzieckiej. Na pewno wyposażenie w broń tych jednostek regulowały jakieś przepisy i pewnie nie bardzo różniące się od norm wówczas obowiązujących w Ludowym Wojsku Polskim (tym ze świętem 12 października). Słyszałem, ale nie wiem tego na pewno, że w koszarach przy ul. Słowiańskiej były Scudy z głowicami jądrowymi, ale tylko słyszałem, prawda pewno leży gdzieś pośrodku.
Pozdrawiam
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Scudy napewno nie, one były w brzeznicy.
Szczecinek
Guest

Post by Guest »

Wiem
Napewno że w Szczecinku były rakiety na podwoziu czołgowym ( jedna) nie jestem ekspertem więc mnie poprawcie bo na teraz nie dysponuję takim zdięciem.
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Były to SZYŁKI lub NEWY
Szczecinek
gruntos

Post by gruntos »

witam co do brzeźnicy to nie było tam głowic a jedynie nosiciele, a cała baza była bazą do elaboracji głowic, czyli uzbrajania nosicieli. w Polsce głowice mogły być składowane tylko w dwóch miejscach, północ i południe, ale nie było to Borne. W razie W na lotnisku w Nadarzycach lądowały głowice, które były przewożone na teren kolonii brzeźnicy, tam następowało uzbrajanie systemu SS 20 i głowice były gotowe do zajęcia miejsc gdzies w okolicznych lasach. informacje te pochodzą pośrednio z wywiadów z generałami LWP Siwickim, Skalskim, Tuczapskim oraz z rozmów z ludźmi siedzącymi w tej tematyce:) takich baz jak brzeźnica było troche, zwłaszcza w NRD, ale również na przykład w Wołkodarze.
Post Reply