britneykiller - zagadka (pewnie prosta :) )

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Skoro już nazwa padła dwa razy, choć tylko w ramach domysłów, to udzielę odpowiedzi: tak, to jest Drawsko Pomorskie :). Budynek, o którym mowa znajduje się na rogu skrzyżowania, przy którym również stoją dwa czołgi, zaraz obok dużej szkoły, przy której zawsze zatrzymuje się autobus relacji Szczecin - Szczecinek.

Na planie miasta: http://www.inter.media.pl/nt-bin/drawsk ... miasta.htm jest to róg ulicy Pocztowej i Obrońców Westerplatte (kwadraty nie są oznaczone - jest to kwadrat, w którym znajduje się rynek).

Nie sądziłem, że zagadka będzie trudna, sądziłem, że odpowiedź udzielona zostanie szybko, bo przecież wielu z nas często jeździ przez Drawsko do Szczecina i z powrotem :).
Waldek

Post by Waldek »

Witam
Jakoć te trzy miasta mi nie podchodzą, bo na trasie nie przypominam takich budynków. Rozumiem że musimy odpuścić wszelkie stacje kolejowe raczej popatrzeć na główniejsze drogi a miastach. Ten napis ukazał się stosunkowo nie dawno a akutat niedawno leciałem na Szczecin to raczej bym zauważył w którymś z tych miast.

Brytnejkiler daj znać jak będziesz w Białym Borze to na pewno wpadnę choćby nawet na rowerku, zwiedzać to co już znam to nie atrakcja liczę że zauroczysz mnie czymś nowym czego nie znam. Oraz jak mam się wyekfipować pod krawat czy w poluchy, bo nie wiem czy wylądujemy w przybytku chmielowym czy gdzieś głęboko w kniei.
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Wygrałem!!! Zdadłem!!!
Szczecinek
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Waldek wrote:Ten napis ukazał się stosunkowo nie dawno a akutat niedawno leciałem na Szczecin to raczej bym zauważył w kturymś z tych miast.
Tego napisu nie zauważysz lecąc na Szczecin, a tylko w drodze powrotnej, gdyż znajduje się on przy drodze jednokierunkowej w stronę Szczecinka. Jeżeli chodzi o jego wiek, to wydaje mi się, że powstał pewnie w latach 50-60-tych.
Waldek wrote:Brytnejkiler daj znać jak będziesz w Białym Borze to napewno wpadnę choćby nawet na rowerku, zwiedzać to co już znam to nie atrakcja liczę że zauroczysz mnie czymś nowym czego nie znam. Oraz jak mam się wyekfipować pod krawat czy w poluchy, bo nie wiem czy wylądujemy w przybytku chmielowym czy gdzieś głęgoko w kniei.
OK, zapraszam, jeżeli będę w wakacje w Białym Borze trochę dłużej, to dam Ci znać :). Ja jestem zwolennikiem wycieczek rowerowych, więc chętnie wybrałbym się w plener rowerem, ale to zależy od tego, co już w BB udało Ci się zobaczyć.
Waldek

Post by Waldek »

Napewno (Amazonkę) troche z tyłu za jeziorem, tartak, Drzonowo ale nie okolice, Bielicę bo tam mam rodzinę. Napewno wszystkie leśniczówki i osady leśne bo taką miałem pracę.
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

No, to jeszcze jest trochę do zobaczenia. Ja sam jeszcze nie byłem np. na cyplu, na którym stał zamek. To jest bardzo podmokły teren i wyprawa tam, to już konkretna sprawa ;).
Waldek

Post by Waldek »

A byłam święcie przekonany że zamek stał na wylocie w kierunku Miastka po prawej stronie :cry:
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Zamek, a raczej zameczek, stał na cyplu na jeziorze Bielsko, przy wylocie na Szczecinek. Ciekaw jestem, czy latem w ogóle można byłoby do niego dotrzeć, bo obecnie cypel to jedno wielkie bagno.
Waldek

Post by Waldek »

Teraz w sam raz bo jest susza, właśnie wczoraj łaziłem po bagnach co widać na zdjęciu. Jedynie co się dawało we znaki to komary choć ja oberwałem tylko dwa ukłucia natomiast kolega mało co nie wpadł do rzeki tak go cięły.
p62034115lq.jpg
p62034115lq.jpg (64.44 KiB) Viewed 2294 times
Szczególnie w tym przypadku nie miał się jak bronić.
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Brrr, domyślam się, że nie było innej metody przejścia rzeki (to chyba Gwda, tak :)?). Tylko niech kolega teraz rower porządnie przeczyści i nasmaruje, bo widzę, że cały napęd zamoczył ;).
Post Reply