powojenna- szkolna- zagadka zioma

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
Post Reply
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

powojenna- szkolna- zagadka zioma

Post by ziom »

Pytanie brzmi: gdzie zostalo zrobione to zdjecie i pytanie specjalne do izywec: czy nauczycielem jest pan Eugeniusz K.?
Attachments
382e1b5b9413da50.jpg
382e1b5b9413da50.jpg (111.1 KiB) Viewed 6045 times
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Wejście do "dwójki" albo do "trójki". Dostanę 50% nagrody?
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Zagadka odgadnieta w 50 procentach :D :wink:
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Dwójka (bo apel do izywec).
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Dwójka (bo klinkierowe mury)
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Panowie, daje Wam ostatnia szanse :wink:

Pan Eugeniusz jest do dzisiaj bardzo mocno zwiazany z srodowiskiem zeglarskim, stad moj apel do izywec.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Zwróćcie uwagę na fryzurę nauczyciela. To odmiana bardzo wówczas modnej tzw. plerezy :-)
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

ziom wrote:Pan Eugeniusz jest do dzisiaj bardzo mocno zwiazany z srodowiskiem zeglarskim
tak to widać, trzy dziewczynki mają w ubiorze akcenty marynistyczne :D
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

w dwójce nie było klinkierowych murów, wiem, bo tam się kiedys edukowałem :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

tzn budynek był otynkowany?
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Post by izywec »

Ziom!
Przykro mi ale to chyba ani moja epoka ani moja buda bowiem u nas na 1-go Maja wejście było podwójne i nie było gzymsu /piszę o używanym wejściu od podwórza/. Zewnętrznego wejścia od ulicy nie pamiętam bo nie było używane. Pana Eugeniusza K. nie pamiętam /po fizis/ może nazwisko by nieco pomogło. Jestem ciekaw daty zdjęcia no i miejsca oraz oczywiście nauczyciela i jednocześnie żeglarza. Moja szkoła od podwórza wygląda w miarę współcześnie /brak tylko murowanego płotu odchodzącego z szczytowej ściany do sali gimnastycznej i nie było daszku nad wejsciem/:
Attachments
1majaszkoafm0.jpg
1majaszkoafm0.jpg (23.49 KiB) Viewed 6014 times
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Szkola, to oczywiscie trojka, a uczyl moja mame pan Gienek Kuzminski, mnie zreszta pozniej tez, ale nie mielismy najlepszego kontaktu, bo przez znajomosc z przystani wydawalo mi sie, ze wymaga ode mnie wiecej niz od innych. I ciekaw jestem czy to on jest tam nauczycielem. Ja pamietam go prawie takiego jakim z wygladu jest dzisiaj :)

Na SMOSie byl dyrektorem, a do dzisiaj zajmuje sie rejestracja lodek.

PS. Panie Izydorze, na dole mamy ShotBox gdzie mozna sobie pogadac, niech Pan tam zagladnie :)
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: powojenna- szkolna- zagadka zioma

Post by Drahim »

Nie uczyłem się w trójce, ale mam takie zdjęcie.
Dziewczyny, te ze zdjęcia mówią, że to nauczyciel z "trójki" p. Kuźmicki. Jeśli tak nie jest to proszę ten post usunąć.
fotka.jpeg
fotka.jpeg (18.84 KiB) Viewed 5879 times
User avatar
Stachu
Posts: 506
Joined: 14 Dec 2010, 11:26

Re: powojenna- szkolna- zagadka zioma

Post by Stachu »

Znam pana Kuźmickiego jako uczeń SP 3 niezgorzej,a to z tego powodu ,że był W-Fistą,a dodatkowo trenował reprezentację SP 3 w piłce ręcznej.Jeden z treningów zapamiętałem dość boleśnie,trenowaliśmy atak strefowy,my jako atakujący,a p.Kuźmicki w drużynie broniącej,podczas rzutu na bramkę całą siłą walnąłem go w nogę,po jego minie widziałem,że jego nie boli,a ja z kolei udawałem,że mnie nie boli.Co do zdjęcia, na 100% SP 3.Mam identyczne,tylko swoją klasę.W tamtym czasie (lata 50),główne wejście do szkoły było atelier fotograficznym.Następne zdięcie z klasy IV,było robione w roku 1961,ale już od strony ulicy Świerczewskiego,na tle płotu (był inny niż obecna ohyda).Tak więc,jak widać z biegiem lat,nawet miejsce robienia zdjęć klasowych,ulegało zmianie.Jeszcze jedna uwaga,chodzi o pana Eugeniusza Kuźmickiego,a nie jak niektórzy piszą pana Kuźmińskiego(podobnej pisowni
nazwiska,ktoś użył przy temacie,sadzenia topól) .Uwaga nie mylić z braćmi Kuźnickimi,piłkarzami Darzboru.
Przed poddaniem się operacji chirurgicznej zatroszcz się o bieżące sprawy.Możesz przeżyć.
Ambrose Bierce
User avatar
Stachu
Posts: 506
Joined: 14 Dec 2010, 11:26

Re: powojenna- szkolna- zagadka zioma

Post by Stachu »

Dla potwierdzenia słów o zmianie miejsc fotografowania,przesyłam fotkę z roku 1960/61 swojej klasy,ta piękna kobieta,to nasza wychowawczyni pani Julia Makarewicz,jeżeli przypadkiem obejrzy zdjęcie to ją serdecznie pozdrawiam
2a.JPG
2a.JPG (32.56 KiB) Viewed 5778 times
Przed poddaniem się operacji chirurgicznej zatroszcz się o bieżące sprawy.Możesz przeżyć.
Ambrose Bierce
Post Reply