zagadka zioma- pole, pole, pole....

Zadaj lub odgadnij zagadkę związaną z naszym miastem.
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

zagadka zioma- pole, pole, pole....

Post by ziom »

W tej zagadce nie chodzi o to, ktora z pan jest babcia zioma :wink: , ale gdzie zostalo zrobione to zdjecie:
Attachments
6457dd0231b658f8.jpg
6457dd0231b658f8.jpg (154.53 KiB) Viewed 2402 times
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Biały Bór, ul. Dworcowa, na wysokości stadniny koni.
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Cholera, ale mi przylozyles, dla mnie to Szczecinek jest :? Musze sie jutro zapytac :?
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Mogło by pasować, parkowalem na tym polu w czerwcu podczas WKKW. tylko nie pamiętam czy tam taki chodnik leciał, ale coś mi się majaczy.

A jeżeli Szczecinek, to gdzie by to mogło być, albo gdzieś na Pilskiej, albo gdzieś na obwodnicy, innego pomysłu nie mam.
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Zdjecie jest z 1974 :?
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Moją wątpliwość wzbudziły jedynie drzewa na horyzoncie po lewej. Jakoś ich nie kojarzę. Ale skoro zdjęcie ma tyle lat... :). A teraz wymienię dowody, które świadczą o tym, że zdjęcie zostało zrobione w Białym Borze:

- Między panem a panią w niebieskiej bluzce widoczny jest budynek białoborskiej stacji kolejowej w charakterystycznym, beżowym kolorze.

- Przed budynkiem stacji widoczne są magazyny białoborskiego GS-u, a obok pierwszej pani z prawej strony widać wyraźnie komin białoborskiej piekarni.

- Za kominem widoczny jest dach kolejnego charakterystycznego budynku - willi, w której mieści się dyrekcja Stada Ogierów w Białym Borze.

- Na prawo od chodnika widać słupek wskazujący na to, że chodnik biegnie obok ważnej drogi (w 1974 raczej nie stawiano ich przy każdej drodze ;) ). W tym przypadku jest to DK25.

- Chodnik i słupy oświetleniowe - pozostały niezmienione chyba do dzisiaj ;).

Jak dla mnie nie może być innej opcji, trochę się tą drogą kilometrów jednak w życiu zrobiło ;).
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

czyli to jednak na tym polu parkowałem, szkoda że nie zrobiłem żadnej fotki
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

I takim oto sposobem zagadka zioma przekształciła się w zagwozdkę zioma ;). Przy najbliższej okazji postaram się zrobić tam zdjęcie, to porównamy stan obecny z ówczesnym ;).
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Cwieka mi wbiles strasznego :D :wink:
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Ziomie, a tak swoją drogą, jaka była Twoja odpowiedź :)?
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Ja stwialem na Polna, tak na wysokosci Karolinki, moze Mario jutro luknie jak bedzie do miasta jechal. Osiedla na Koszalinskiej moglo jeszcze nie byc, a ten plot(?) mogl byc poczatkiem jednostki.

Jutro bede u cioci, moze jeszcze pamieta gdzie to zdjecie bylo robione :)
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Dość wysoki ten "płot" ;). To są właśnie magazyny GS-u. Stoją do dzisiaj :).
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Witam
To napewno nie Polna bo tam chodnik jest po drugiej stronie ulicy, poza tym na terenie byłej jednostki rosną pokaźne drzewa liściaste a nie iglaste. Nie pasowało mi to właśnie do żadnego miejsca w Szczecinku.
Pozdrawiam
britneykiller
Posts: 161
Joined: 27 Feb 2005, 19:49
Location: Biały Bór / Szczecin

Post by britneykiller »

Przed chwilą pokazałem to zdjęcie dla innego mieszkańca Białego Boru - mojego brata ;). Nie miał nawet najmniejszych wątpliwości :).
User avatar
ziom
Posts: 1431
Joined: 11 Dec 2006, 19:29
Location: z dworca

Post by ziom »

Bylem, pytalem, po drodze wiadro popiolu sobie na glowe wysypalem :wink:

Z powodu braku odpowiednich miejsc w Szczecinku(wiem, wiem, byl pomorski) grupa Niemcow mieszkala w hotelu przy stadninie koni i w Bialym Borze byly te zdjecia robione.

Zdjecie jest podpisane 1974, ale zrobiono je latem 73 roku co potwierdza zdjecie z podpisem w Kreis Neustettin.
Post Reply