Armata Francuska

Bunkry, podziemia, Wał Pomorski, koszary i tym podobne dyskusje.
http://www.walpomorski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Armata Francuska

Post by Krzysztof II »

To dawno obiecane Waldkowi zdjęcia armaty francuskiej, która stała przy bramie jedniostki w Szczecinku, którą bydgoszcz podprowadziła.
Szczecinek
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

coś foty nie weszły
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Mały błąd, już podaje:
Image
Image
Zdjęcia robiłem telefonem komórkowym i przez kratę więc jakosć nie rozpieszcza, muzeum ponadto jest od jakiegoś czasu nieczynne.
Szczecinek
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

No tak szlag mnie tr..........ale jak to mówiąc prosto,brawo dla gamoni z zarządu miasta Szczecinuk. :twisted: Pozdrocho. 8)
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Niech ktoś przypomni w którym roku zabrali to nam do Bydgoszczy, bo pamięć ulotna ;). Zaraz po wojnie czy później.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Zabrali jak jednostke w Szczecinku zlikwidowali, a to następne zdjęcia:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Szczecinek
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Lekki bunkier i kopuła pancerna pochodzą z wału pomorskiego, w tym muzeum wiele pochodzi z rejonu Szczecinka, S-90(rakieta) pochodzi z Choszczna, T-55 najprawdopodobniej z Czarnego, czołgi pływające
PT-76B z 7DOW w Koszalinie.
Szczecinek
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Krzysztof II wrote:Zabrali jak jednostke w Szczecinku zlikwidowali, a to następne zdjęcia:
Myśle że zniknęły znacznie wcześniej bo ja ich w Szczecinku nie pamiętam, myśle że przed latami 80-tymi. Gdzieś kiedyś czytałem kiedy to było dokładnie ale nie jestem w stanie tego odszukać.
GIZIO wrote:No tak szlag mnie tr..........ale jak to mówiąc prosto,brawo dla gamoni z zarządu miasta Szczecinuk. :twisted: Pozdrocho.
A co tu ma zarząd miasta? Jeżeli to zginęło w latach 70/80 tak jak podejrzewam (albo i wczesniej) to samorządność była jakaś mocno ograniczona, to po co tu zarząd miasta w to mieszać?
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Armaty zniknęły jak jednostka jeszcze istniała.Zarząd miasta zawsze istniał Bronx,ale mniejsza o to.Poprostu gamonie nie spisali się.Pozdro. 8)
Last edited by GIZIO on 27 Jan 2007, 12:25, edited 1 time in total.
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Na pewno armaty nie zniknęły w latach 90-tych, bo bym je pamiętał.
Ta kopuła to dzwon obserwacyjny, na 90% jest z przesmyku jez. Wielimia i Dołgie. To bodajże 3 czy 4 obiekt licząc od jez. Wielim (musiałbym spojrzeć na mapę). A zwineli go nam (wysadzając) całkiem niedawno, bo na początku lat 90-tych.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
Kamil
Posts: 114
Joined: 14 Aug 2006, 14:17
Location: Gmina wiejska Szczecinek
Contact:

Post by Kamil »

Kopuła pochodzi ze schronu nr 4 na przesmyku.
Pamiętam mały szok, jaki przeżyłem, kiedy chciałem sobie obejrzeć rzecz in situ a tu... sorry. Wielka dziura.
I tak dobrze, że jej nie przetopili (na razie).
Pozdrowienia
Waldek

Post by Waldek »

Łukasz II
Ty MORDZIULO kochana, a już zwątpiłem w Ciebie.
Zuch chłopak dotrzymał słowa.
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

haaa Czarne rulez xD a ta kopułe to pamietam jak miałem 4 lata to na biwaku nad wielimiem ja ogladałem :P
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

hammerstein-słomek wrote:haaa Czarne rulez xD a ta kopułe to pamietam jak miałem 4 lata to na biwaku nad wielimiem ja ogladałem :P
Jesteście absolutnie pewni że to ta? A ten schronik pochodzi podobno z okolic białego boru 8)
Szczecinek
Waldek

Post by Waldek »

Kriegerdenkmal pominik wojenny, w tle Parkbrücke - pomost parkowy. Na pierwszym planie widoczna jest zdobyczna armata francuska, która po II wojnie światowej stała przed bramą koszar przy ulicy Kościuszki.
Image

A czy to ta armata, to wielki znak zapytania, chyba że od czasu zrobienia powyższego zdjęcia nastąpiła nam nieznana przeróbka :oops:
Last edited by Waldek on 31 Jan 2007, 19:29, edited 1 time in total.
Post Reply