Zagospodarowanie schronów

Bunkry, podziemia, Wał Pomorski, koszary i tym podobne dyskusje.
http://www.walpomorski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
sasio
Posts: 97
Joined: 28 May 2007, 13:46
Location: Szczecinek

Post by sasio »

Nie moge sie go doszukac zadne foto mi nie pasuje jaki on ma oznaczenie??
User avatar
HORST
Posts: 121
Joined: 11 Jul 2007, 09:57
Location: Neustettin

Post by HORST »

Witam.Tak to prawda B-werki są coraz czeęściej rozkradane i wogle nasz burmistrz też by mógł coś zrobić odremontować te w naj lepszym stanie mówie o tym koło trzesieki i obok niego przy jeziorze.Byłoby to piękną atrakcją turystyczną. 8) 8) 8) :twisted:
Pozdrawiam
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Jest jeszcze jeden koło jez.Wilczkowo i nie tylko.Pozdro. 8)
User avatar
behemot
Posts: 80
Joined: 01 May 2007, 21:56
Location: szczecinek

Post by behemot »

Ciekaw jestem czy ktoś z kolegów bunkrowców przypomina sobie uziemienie BWerka Trzesieckiego.Instalacja uziemieniająca tego obiektu była wyprowadzona poza obiekt jakieś 0,5 metra od skrajnego wyjścia ewakuacyjnego tego od wyrobiska piaskowego, w postaci pręta miedzianego o średnicy 18-20mm zakończonego gwintem. Pręt ten wychodził poza obrys fundamentów na około 0,5m.Zabezpieczony był tuleją ochronną w postaci rurki stalowej z której "wystawał" na 0,2m.
Niestety podczas ostatnich moich oględzin obiektu jesienią 2006 ostała się jedynie tuleja. Któryś ze złomiarzy musiał "wyczaić " tak łakomy "kąsek" chociaż metal był idealnie pokryty patyną i nie rzucał się w oczy.Pusta tuleja świadczy o tym że został wykręcony np. kluczem hydraulicznym.
Ciekawe jaką miał długość ?
Obecnie miejsce posadowienia tulei jest obsypane ziemią.
User avatar
gruntos
Posts: 101
Joined: 29 Dec 2006, 22:04

Post by gruntos »

Witam

Panowie, w jednej z drużyn Czarnego Szczepu jest grupa kilkunastu chłopaków, którzy nakręceni są na fortyfikacje. Jest pomysł aby zabrać się za odgruzowanie kilku obiektów, oznaczenie szlaku i złożenie wniosku grantowego na parę tablic(albo szablonów z info historyczną,które namalowałoby się na żelbet, żeby nie zniszczyli). Wiem że kiedyś było już odgruzowanie, ale jest parę miejsc, gdzie można zrobić coś pożytecznego.
Co o tym sądzicie? Czy mogą liczyć na Waszą pomoc przy redagowaniu info o obiektach(tak żeby nie pisać samym "Miniewiczem" ;) )
Samo czyszczenie na pewno odbędzie się w wakacje, natomiast grant zostałby złożony w najbliższej turze konkursów dla organizacji samorządowych. Jeśli macie może jakieś propozycje czy uwagi, to będe bardzo wdzięczny.
"Wytrwałym Zwycięstwo"
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Właśnie wczoraj jechałem naokoło jeziora i jak zawsze przy okazji na schrony odcinka Las Klasztorny i zauważyłem że ktoś oznakował schrony swoim logo - 13 i znak harcerski. Teraz już wiadomo przynajmniej kto i po co. Każdy pomysł który pomoże tym obiektom jest godny pochwały i warto pomóc w jego realizacji. Myślę że troche osób do pomocy się znajdzie. Ja się piszę na to
Waldek

Post by Waldek »

I ja też pomogę, może następne pokolenie będzie mądrzejsze od poprzednich.
User avatar
gruntos
Posts: 101
Joined: 29 Dec 2006, 22:04

Post by gruntos »

Świetnie, Panowie wstępny termin sprzątania to któryś z dni między 5 a 11 lipca, szczegóły wkrótce, z naszej strony około 15 osób będzie w to zaangażowanych.
"Wytrwałym Zwycięstwo"
Post Reply