Zagospodarowanie schronów

Bunkry, podziemia, Wał Pomorski, koszary i tym podobne dyskusje.
http://www.walpomorski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Ja jeszcze odnośnie tego sprzątania.Może załatwić to w ratuszu u burmistrza?Może by miasto zapewniło sprzęt i dowóz do miejsca sprzątania.Przecież to byśmy robili dla dobra ogółu,a nie tylko dla siebie.No to jak?Pozdro. 8)
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

No pewnie, że tak, sam o tym myślałem. Ale narazie najważniejsze jest ZEBRANIE paru LUDZI, bo bez tego ani rusz. Dla 3 worków na śmieci i 2 łopat nie ma co w ogóle biegać do ratusza. Samochód do transportu też się znajdzie.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
Seba
Posts: 5
Joined: 09 Jan 2007, 20:30
Location: Pomorze

Post by Seba »

Witam. Nie jestem ze Szczecinka, ale pomysł mi sie podoba. Postaram sie dołączyć jak by co. Podajcie tylko czas i miejsce spotkania. Może uda mi sie zebrać kilka osób od siebie. Pozdrawiam.
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

No nie,ludzie to co piszecie i deklaracje.Cholera jeszcze troche i dostane skrzydeł.Ale podoba mi się jak reagujecie.Ja proponuje wczesną wiosną.Co wy na to?Serdeczności. 8)
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

Też chętnie włącze się do akcji sprzątania terenu. Popieram pomysł że do akcji można władze miasta. Niech wiedzą że są w Szczecinku miłośnicy fortyfikacji którzy chcą coś zrobić pożytecznego. Ale jeśli nie będą zainteresowani to i sami mozemy to zrobić.
Pozdrawiam
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Spokojnie. Zbierze się ludzi to się wszystko ustali, a im więcej ludzi tym lepiej, bo znając życie 50% chętnych i tak się nie pojawi z różnych powodów. Czas narazie bliżej nieokreślony - tzn. jakiś weekend np. w marcu w zależności od pogody. Wczesna wiosna najbardziej realna. A zaczniemy od góry polamowskiej tzn. B-werk i garaż dla armaty.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
hammerstein-słomek

Post by hammerstein-słomek »

to niech władze wiedza ze z Czarnego tez sa miłosnicy fortyfikacji :)
Drasha
Posts: 5
Joined: 07 Mar 2007, 18:16
Location: Szczecinek

Post by Drasha »

No to ja też się piszę na to. Tylko na takie cuś trza mieć naprawdę dużo ludzia.
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Napewno władze nic z tym nie zrobią. Szkoda, że nie mieszkam w Szczecinku :(
Szczecinek
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

cieplej się robi, coś słychac w tej sprawie?
Waldek

Post by Waldek »

I tu jest dylemat, za który się wziąć, w trzesieckim jest względnie czysto, a za polamowski to ja bym odradził. Bo jak udrożnimy to złomiarze wyczyszczą, a obrońcy nietoperzy uderzą na alarm, a po drugie tam jest mase kamieni tak, że to ponad nasze siły.
Jedynie to, co spostrzegłem to pozostałe a szczególnie ten nad jeziorem jest zaśmiecony.
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Post by Łukasz »

Ależ nikt nie mówił o udrażnianiu. Zresztą byłaby to dłuższa praca. Chodzi o sprzątnięcie na zewnątrz i ewentualnie trochę w środku.
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
Wiecheć
Posts: 44
Joined: 24 Apr 2007, 14:14
Location: Szczecinek

Post by Wiecheć »

Bunkier ten dość dokładnie spenetrowałem w latach 60-tych. Wejście do niego było swobodne. Szukaliśmy przejść z niego do bunkra określanego przez nas jako sanitarny, ale nie znaleźliśmy. W tych latach były tam nawet resztki łóżek.
Szukaliśmy tam głównie źródeł do zasilania samopałów - czarny proch z nabojów. Lasek był wtedy jeszcze niewielki a zabudowy żadnej.
Gdyby odgruzowanie w przyzwoitym dla pracujących czasie i w tempie niezbyt stachanowskim (wiek już nie ten) - to się piszę
User avatar
sasio
Posts: 97
Joined: 28 May 2007, 13:46
Location: Szczecinek

Post by sasio »

Wiecie moze jaki nr ma bunkier ktory jest w lasku kolo ELDY.W tym lesie znajduje sie kilka obiektow jednak wszystkie w zlym stanie .Na polu kolo wiaduktu (wylotowa na koszalin) jest maly bunkier ktory najprawdopodobniej mial przejscie do tego duzego o ktory mi chodzi.Dodatm ze ten bunkier o ktory pytam jest jakies 20-30 m od wejscia w las.
Waldek

Post by Waldek »

Pod tym adresem na pierwszej i drugiej stronie jesat na temat tego bunkierka.

http://szczecinek.org/forum/viewtopic.p ... sc&start=0
Post Reply