jak szukać poniemieckich śmietnisk

Bunkry, podziemia, Wał Pomorski, koszary i tym podobne dyskusje.
http://www.walpomorski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
mateusz2005
Posts: 7
Joined: 18 Jul 2005, 16:10
Location: Pomorskie

jak szukać poniemieckich śmietnisk

Post by mateusz2005 »

witam!
ostatnio przeglądając wątki na różnych forach internetowych o wykopkach na poniemieckich śmietniskach zaczełem sie zastanawiać jak cos takiego zaleśc takaie smietnisko,po czym rozpoznać że akurat w tym miejscu warto kopać i można cos tam znaleść? z tego co wiem niema na to żadnej mapy gdize to znaleśc ale może ktos z was udizeli jakis rad o poszukiwaniu takich miejsc
wiem ze np w Bornym Sulinowie sa takie śmietniska gdzie ludzie kopią juz od lat i cały czas trafija nowe fanty....
Pozdrawiam
gg.7731775
User avatar
szperacz88
Posts: 102
Joined: 01 Mar 2005, 08:32
Location: Szczecin

Post by szperacz88 »

Chyba tylko rozmowa ze starszymi mieszkańcami. Na temat gdzie wywalali niemieckie rupiecie, albo gdzie były jakieś głębokie doły, a na pierwszy rzut oka widać gruz itd. A co do szczecineckiej trzesieki to wg. mapy jakieś źródełko płynęło, tam warto się rozejrzeć, niemcy uciekając lubili trochę tego i tamtego wrzucić do rzeczki :D
GG: 6137084
----------------------
szperacz jak zawsze
GIZIO

jak szukać po niemieckich śmietnisk

Post by GIZIO »

Na początek radziłbym postarać się o stare mapy danego terenu gdzie będą poszukiwania i dobrze je przestudiować.Można też zasięgnąć informacji od starych mieszkańców , no i najważniejsze to umiejętność czytania ziemi i obserwacji przyrody .A to o czym teraz napisałem wiedzą tylko weterani kopiący na śmietnikach.
Guest

Post by Guest »

Smietnik w doslownym tego slowa znaczeniu byl za wielka gora odpadow kronospanu. Moi rodzice mieli tam dzialke (w tej chwili stoi tam nowy dom) i gdy kopali to ja zawsze cos ciekawego tam wynajdywalem. Pozostalo mi z tych "wykopkow" troche fantow: niesmiertelniki, medale , wisorki, kawalki porcelany, szklane kulki. Byly tez inne fanty ale jako uczen szkoly podstawowej nie przywiazywalem do tego wielkiej wagi.
GIZIO

Jak szukać poniemieckich śmietników

Post by GIZIO »

Serwus

Z miłą chęcią zobaczyłbym foto tych fantów.Najbardziej zainteresowały mnie nieśmiertelniki i medale, ponieważ to ich od lat poszukuję na odnalezionych przezemnie śmietnikach.

Pozdrawiam.
GIZIO

Jak szukać poniemieckich

Post by GIZIO »

Korzystając z możliwośći-odnośnie starych zrzutów śmietnisk i nie tylko(miejsca godne pokopania) zwracam się z prośbą. Jeżeli znacie takie miejsca w Szczecinku i okolicy proszę o wiadomość. Napewno zwerifikuję to w terenie a o wynikach poinformuję na forum.Od lat szukam zrzutów z koszar po armii niemieckiej (jeden z nich zlokalizowałem niestety w tym miejscu nie da rady pokopać) podejrzewam ,żę tych miejsc może być pare.
User avatar
NASA
Posts: 186
Joined: 25 Jun 2006, 19:08

Post by NASA »

Mi się udało znależć taki smietnik na skraju lasu,Idąc znalazłem buteleczke apteczną chyba 20 g wystawała lekko z ziemi,rozglądnełem sie uważnie cos z ziemią było nie tak (nienaturalne fałdy).Po kilku godzinach wróciłem z ciężkim sprzętem (saperka)to był strzał w dziesiątke było tam wszystko :pełno szkła wszelkiego rodzaju,garnek żeliwny,spłonki po nabojach do dubeltówki ,szkiełka od okularów,kosci zwierząt,kawałki butów skórzanych,miedziana tabliczka z niemieckimi napisami a co ciekawe kilka muszli egzotycznych. :D
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Zaciekawiłeś mnie swoją relacją,jak można proszę o kontakt na priwa ,może wspólny wypad w teren.Posiadam wykrywacz,a nuż coś wyskoczy.Pozdro. 8)
andr45
Posts: 7
Joined: 02 Feb 2007, 21:20
Location: Bydgoszcz/Szczecinek

Post by andr45 »

Na Trasie do Bornego. Tam gdzie była Wartownia.(pierwsza) Teraz ruina.Za tą ruiną jest smietnik jeszcze po niemcach. Wyciągneliśmy tam 80 butelek po piwie(piękne -lubił piwo) Nie przekopaliśmy do końcabo zastała nas noc. Już tam nie wróciliśmy.Pewnie dużo zostało -POWODZENIA!!!
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Dzięki wiem gdzie to jest.Może coś jeszcze zostało?Ja przerabiałem śmietnik na wylotówce na Nadarzyce,jeszcze pare lat temu istne eldorado na wszelkiego rodzaju flaszki i nie tylko. :wink: Dziś to już prawie pustynia. :cry: Pozdro. 8)
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Ja w okopach czołgowych(radzieckich), tych na poligonie napotkałem część asortymentu czołgistów:
siekierka, łopata i metalowe pudełko(cel?) może po cygarach :lol:
Sam nie posaidam wiele znalezisk.
Szczecinek
GIZIO

Post by GIZIO »

Ruskie mnie tak nie rajcują :wink: ,ale znaleźisko,to znaleźisko.Pozdro. 8)
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

GIZIO wrote:Ruskie mnie tak nie rajcują :wink: ,ale znaleźisko,to znaleźisko.Pozdro. 8)
Mnie z kolei Niemieckie nie rajcuja 8)
Szczecinek
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

No to może mała wymiana posiadam klamry rosyjskie(samoróbki),ale nie tylko z IIwś.Mnie interesuje wszycho z uposażenia niemieckich żołnierzy(szczególnie nieśmiertelniki). :wink: Pozdro. 8)
User avatar
Krzysztof II
Posts: 578
Joined: 08 Apr 2006, 20:50
Location: Bromberg
Contact:

Post by Krzysztof II »

Ja niemieckie to mam butelki i naczynia, militariów nie posiadam... troszkę łusek, map, zdjęć, monet innych rzeczy nie zbieram, brak miejsca :(
Szczecinek
Post Reply