Jednostki Wojskowe w Szczecinku

Bunkry, podziemia, Wał Pomorski, koszary i tym podobne dyskusje.
http://www.walpomorski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
sza70
Posts: 4
Joined: 17 Nov 2008, 18:56

Szwejki

Post by sza70 »

Melduje się szeregowy z Batalionu Łączności i DPM z początku lat 90. Z tego okresu pozostała mi już tylko przepustka i zeszyt szkoleniowy (opieczętowany wciąż...).
Fota lotnicza została wykonana w okolicach lat 1995-1999 z pokładu śmigłowca wynajmowanego przez RDLP. Znam autorkę, więc mogę dopytać. Ponadto na N-K liczne grono oficerskie, w tym dowódcy jednostek 2. PDZ.
Anegdota z koszar:
Wpada kapral do naszej sali i pyta: - Czy jest tu Boniek?
- Nie, nie, nie... nie, nie - odpowiadamy po kibicowsku. Palenie na tempo też było pocieszne: - Wdech! Wydech! I tak dalej, ale coraz szybciej...
"Wielimowcy84"
GIZIO

Post by GIZIO »

No to może nie będzie anegdota,a raczej prawdziwa historia.Służąc w tej jednosce miałem nie przyjemnośc służyć pod rozkazami pewnego klijenta.A mianowicie szefa kompani,zwanewgo komandos.Facet został karnie wyje..... z jednostki w Krakowie za wyżywkę na żołnierzach i pech chciał,że został skierowany do Szczecinka.Człowiek ten zamiast mózgu miał tylko mięśnie i nic po za tym. Dodając do tego chorążego z Torunia,który nie miał ani jednego ani drugiego duet był zajebisty. 8)
pokora70
Posts: 12
Joined: 13 Nov 2008, 11:00
Location: Radomsko

Post by pokora70 »

Ten komandos o którym piszesz i to co piszesz o nim to całe szczęście że jak ja byłem to był już na emeryturze.Miał raz pogadanke na baterii przyniósł naszywki jednostek specjalnych i opowiadał jak tam było i że przewinienia żołnierzy były karane tylko ćwiczeniami fizycznymi.Był dosyć wysoki ale to chyba ten sam o którym piszesz.Ale swymi opowiadaniami nie zainteresował nas wcale.Ale było widać po sposobie zachowania że figo fago.Bo nosił czerwony beret.
sza70
Posts: 4
Joined: 17 Nov 2008, 18:56

?

Post by sza70 »

Czy aby ów komandos nie mieszka wciąż w Szczecinku przy ul. Mierosławskiego? Jeśli tak, to chyba wiem o kogo chodzi (chociaż nie pasuje mi odmalowany jego obraz, no ale w MON go nie znałem).
W kwestii precyzji słownej: anegdota to autentyczne zdarzenie humorystyczne.
"Wielimowcy84"
GIZIO

Post by GIZIO »

No fakt,ale wtedy nie było nam do śmiechu.Panowie nazwiskami i adresami nie będę sypał bo nie wypada. Zresztą dalsze losy tego typa nie interesowały mnie. Odnośnie gościa z Mierosławskiego to chyba chodzi o Bogdana.Też służył w komandosach,ale nie w Szczecinku i to wręcz przeciwieństwo tamtego typa.. Facet naprawdę był upierdliwy aż do bólu.Dokładnie wczoraj zgadałem się z kumplem,który był po mnie też w wojsku w Szczecinku i miał nie przyjemność służyć po rozkazami tego gośćia.Wspomnienia zachował też negatywne jak i inni żołnierze służący w tamtych latach.To tyle. 8)
sza70
Posts: 4
Joined: 17 Nov 2008, 18:56

Uff!

Post by sza70 »

Całe szczęście, że to nie p. Bogdan. A kretynów nigdy nie brakowało. Chociaż służba w samym Szczecinku była znośna, gorzej mieli w sąsiednich jednostkach dywizji.
"Wielimowcy84"
pokora70
Posts: 12
Joined: 13 Nov 2008, 11:00
Location: Radomsko

Koszary

Post by pokora70 »

Co do zdjęcia Bronxa to musiało być zrobione po likwidacji jednostki.Bo wczasie mej służby przy dyżurce oficera była dosyć duża tablica na której bylo wypisane 2 Pomorska Dywizja Zmechanizowana J.H.Dąbrowskiego pod spodem bylo godlo dywizjonu i numer 107.Wydaje mi się by nie robiono tablicy tylko na czas mej służby,a na fotce jej nie ma.
pioter
Posts: 65
Joined: 08 Oct 2007, 18:51

Post by pioter »

Sza70 ma rację. Dywizjon był naprawdę wyjątkowy. Miałem okazję wyjeżdżać do innych jednostek i zawsze nasze trepki pouczały : " bażant, jedziesz do obcej jednostki, zachowuj się jak cię na szkółce nauczyli, bo tam oficerowie nie są tak tolerancyjni jak my", i to była prawda. Nawet w batalionie łączności były inne trepy niż u nas. Czasem były zgrzyty z naszymi bażantami, bo nie mogli zrozumieć, jak podchorąży może olać sierżanta i nie "walić w dach".
loslos
Posts: 51
Joined: 06 Nov 2008, 17:37

Post by loslos »

Dywizjon był szczególny również z również z racji swojej niewielkiej liczebności.
Ilość wart i służb które odbywał, przeciętny żołnierz przynajmniej dwukrotnie przekraczała ich ilość w innych jednostkach. To powodowało takie a nie inne układy w jednostce.
pokora70
Posts: 12
Joined: 13 Nov 2008, 11:00
Location: Radomsko

Re: Jednostki Wojskowe w Szczecinku

Post by pokora70 »

Czołem.Czy można prosić o jakieś zdjęcia obecnych koszar ?.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Jednostki Wojskowe w Szczecinku

Post by Drahim »

Tyle zostało z świetności 26 dar.
Attachments
Koszary stołówka.JPG
Koszary stołówka.JPG (59.01 KiB) Viewed 10326 times
Koszary dyżurka.JPG
(67.82 KiB) Downloaded 5367 times
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Jednostki Wojskowe w Szczecinku

Post by bronx »

A kiedy robiłeś te zdjęcia, zdaje się, że na dzień dzisiejszy w miejscu gdzie stałeś robiąc pierwsze zdjęcie stoi budynek mieszkalny.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Jednostki Wojskowe w Szczecinku

Post by Drahim »

Zdjęcia robione 24.04.2009 godz.16:40:36
Niżej widok na budynek w którym kiedyś miał swoje lokum pluton sportowy czyli Lechia Szczecinek (bokserzy i piłkarze)
Attachments
Koszary 4kp.JPG
Koszary 4kp.JPG (72.71 KiB) Viewed 10325 times
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Jednostki Wojskowe w Szczecinku

Post by Drahim »

Koszary JW 3297 robią się coraz bardziej cywilne i cywilizowane.
Oto przemiana stołówki żołnierskiej.
Attachments
Koszary stołówka-przemiana.jpg
Stołówka żołnierska 26 dar w Szczecinku
(52.01 KiB) Downloaded 5141 times
pokora70
Posts: 12
Joined: 13 Nov 2008, 11:00
Location: Radomsko

Re: Jednostki Wojskowe w Szczecinku

Post by pokora70 »

Witam.Czy już całą jednostkę ,,przebudowano,,Czy park wozów bojowych też przebudowano?.
Post Reply