Schrony bojowe na wzgórzu Bugno

Bunkry, podziemia, Wał Pomorski, koszary i tym podobne dyskusje.
http://www.walpomorski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Schrony bojowe na wzgórzu Bugno

Post by Gregor »

Dziś wysłałem takie pisemko do Konserwatora Zabytków - Delegatury w Koszalinie. Dawno już się z tym zbierałem ale że akurat miasto przystąpiło do zmiany miejscowego planu dla tego obszaru to jest szansa żeby zmiany wprowadzić.

Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie sytuacji obiektów będących elementami linii umocnień Wału Pomorskiego położonych na działce nr 7/2, obręb Szczecinek 004. W aktualnie obowiązującym Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego na tejże działce ochroną konserwatorską są objęte tylko dwa obiekty. Nie objęto natomiast ochroną pozostałych obiektów znajdujących się na tej działce – w tym dwukondygnacyjnego obiektu do obrony okrężnej tzw. schronu o klasie B-Werk (jeden z największych schronów na całej linii umocnień Wału Pomorskiego), schronu dla armaty przeciwpancernej (dobrze zachowany obiekt), schronu amunicyjnego (prawdopodobnie unikalna konstrukcja na Wale Pomorskim) i schronu bojowego 1-sektorowego wraz z sąsiadującym stanowiskiem do obrony okrężnej tzw. „Tobrukiem”. Poza tym w czytelnym stanie zachowały się też fortyfikacje polowe przy tych obiektach.
Obecnie Urząd Miasta Szczecinek przystąpił do zmiany Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla obszaru „Koszalińska-1” na którym wspomniane obiekty się znajdują. W związku z powyższym pojawia się możliwość objęcia ochroną pozostałych obiektów.
Proszę o poinformowanie mnie czy Zachodniopomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków zamierza podjąć jakiekolwiek kroki zmierzające do objęcia ochroną w MPZP wspomnianej przeze mnie reszty obiektów. W razie potrzeby służę pomocą przy wskazaniu tych obiektów.


Będe informował o dalszym toku sprawy.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

brawo Gregor !!! Czujny jesteś :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Szwed
Posts: 265
Joined: 14 Aug 2008, 20:45
Location: Szwecja

Post by Szwed »

No i super, najważniejsze to działać :!:
User avatar
Łukasz
Posts: 315
Joined: 07 Mar 2005, 20:48
Location: Sz-ek/Sz-n

Re: Schrony bojowe na wzgórzu Bugno

Post by Łukasz »

Bdb że mamy kogoś kto ma łatwy dostęp do informacji o planach zagospodarowania przestrzennego, może wyłapać jakieś nieprawidłowości i w razie czego zadziała lub chociaż da sygnał do zadziałania ;).
Posiadasz ciekawe namiary GPS ? Wymieńmy się.
Post Reply