Północna Grupa Rekonstrukcyjna Wału Pomorskiego

Bunkry, podziemia, Wał Pomorski, koszary i tym podobne dyskusje.
http://www.walpomorski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply
Szwed
Posts: 265
Joined: 14 Aug 2008, 20:45
Location: Szwecja

Północna Grupa Rekonstrukcyjna Wału Pomorskiego

Post by Szwed »

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych działaniem w ramach nowo powstającej grupy miłośników fortyfikacji Wału Pomorskiego, zarówno tych lubiących beton jak i mundury.
W swoich działaniach zamierzamy doprowadzić do „ożywienia” kilku obiektów jak również konsolidacji działań osób zainteresowanych tymi obiektami jak i historią z nimi związaną.
Swoim zakresem działań zamierzamy objąć odcinek od Nadarzyc do okolic Sępólna Wlk..
Na początek zamierzamy zaopiekować się B-werkiem Trzesieckim który miasto przekazało do użytkowania.
Planujemy jego dokładne oczyszczenie i zabezpieczenie przed niekorzystnym wpływem opadów które powodują jego niszczenie.
W dalszej kolejności zamierzamy odtworzyć niektóre elementy jego wyposażenia oraz otoczenia jak zapora przeciwpancerna , stanowisko armaty przeciwpancernej czy transzeje.
W przyszłości umożliwi to lepsze przedstawienie tego obiektu i funkcji jaką spełniał.

W terminie: 21 marca o godzinie 15,00 planujemy spotkanie zainteresowanych przy B-werku Trzesieckim.

Pozdrawiamy
Krzysztof Kucharski
Piotr Letki
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Północna Grupa Rekonstrukcyjna Wału Pomorskiego

Post by robot humano »

Szwed wrote:Zapraszamy wszystkich [...] lubiących beton jak i mundury.
Czyli kolejarze z PKP PR mile widziani.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

Żarty, żartami ale to jest bardzo potrzebna od dawna inicjatywa. Dobrze, że w końcu coś się dzieje w temacie szczecneckich bunkrów. Może zostaną w końcu jakoś sensownie zagosopodarowane i uwidocznione. Brawo Panowie za determinacje w dążeniu do celu.

Ps. Portal i forum jest do waszej dyspozycji w celach promocyjnych projektu, jak tylko będę mógł z chęcią pomogę.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Jak najbardziej. Żarcik był "dla paddierżenia razgawora".
User avatar
gruntos
Posts: 101
Joined: 29 Dec 2006, 22:04

Post by gruntos »

Również jestem zainteresowany udziałem w tym projekcie
"Wytrwałym Zwycięstwo"
Gregor
Posts: 241
Joined: 23 Mar 2005, 17:11
Location: Szczecinek

Post by Gregor »

No to można powiedzieć że z wiosną bierzemy się ostro do roboty 8)
Oczywiście tak jak rozmawialiśmy będe. Napisz tylko czy pierwsze spotkanie jest organizacyjne czy też odrazu wziąść jakiś sprzęt typu łopata, armata :wink: itp.
Mario
Posts: 991
Joined: 20 Mar 2005, 21:27
Location: Szczecinek
Contact:

Post by Mario »

na pierwsze spotkanie dobrego Ballantinesa, i worek pomysłów :)
łączę się w bulu i dziękuję za obiat
Pozdrawiam
Mario
Szwed
Posts: 265
Joined: 14 Aug 2008, 20:45
Location: Szwecja

Post by Szwed »

Jeszcze zobaczymy, jak by była pogoda to po sprawach organizacyjnych możemy wykopać te dwie butelki napoleona zakopane w pomieszczeniu dowódcy :wink:
Szwed
Posts: 265
Joined: 14 Aug 2008, 20:45
Location: Szwecja

Post by Szwed »

Na "dziś": są dwa zadania :

1. szukamy firm, osób które w najbliższym czasie bedą wywoziły ziemię(jakies budowy, równania gruntów) potrzebną mam do częściowego obsypania bunkra by zrobić dojście do głównego wejścia

2. szukamy firm lub hurtowni które wzamian za reklamę pomogły by nam w odbudowie 2 kazamat pancernych i pół kopuły

Jeżeli macie jakieś pomysły to proszę o kontakt na PW.
Szwed
Posts: 265
Joined: 14 Aug 2008, 20:45
Location: Szwecja

Re: Północna Grupa Rekonstrukcyjna Wału Pomorskiego

Post by Szwed »

Przypominam i zapraszam na jutrzejsze, spotkanie organizacyjne przy B-werku Trzesieckim (godz. 15).
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Północna Grupa Rekonstrukcyjna Wału Pomorskiego

Post by bronx »

ja już bardzo żałuje że byc nie bede mógł, siły wyższe
Waldek

Re: Północna Grupa Rekonstrukcyjna Wału Pomorskiego

Post by Waldek »

A u mnie wiosna pełną gębą, aż człowieka rwie w teren. Ale za daleko do Szczecinka, taki los takie czasy.
pioter
Posts: 65
Joined: 08 Oct 2007, 18:51

Re: Północna Grupa Rekonstrukcyjna Wału Pomorskiego

Post by pioter »

Przyjeżdżałem do Szczecinka z moim młodszym synem i piewsze hasło było: "idziemy do bunkra". Fajnie, sam bywałem tam kiedyś, rozumiałem potrzebę. Sam go tam zaprowadziłem. Drugi dzień pobytu i żądanie: "idziemy do bunkra" . No dobra, idziemy. Czego się dla dziecka nie zrobi? Trzeci dzień - ... nieee, nie idziemy do bunkra.
Drugi syn został zaprowadzony do do bunkra, kiedy już miał odpowiedni wiek. Nie każę Wam zgadywać, co było jego pierwszym tekstem, kiedy przyjeżdżaliśmy do Szczecinka.
ROZWALCIE TEN BUNKIER!!!
Oczywiście żartuję. Ta budowla, to kawał mojego dzieciństwa i kawał dzieciństwa moich dzieci.
A te dywagacje, czy jest połączony z bunkrem za jeziorem? Jest, czy nie?
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Północna Grupa Rekonstrukcyjna Wału Pomorskiego

Post by Stach »

pioter wrote: A te dywagacje, czy jest połączony z bunkrem za jeziorem? Jest, czy nie?
Serio pytasz? Bo nie wyczułem sarkazmu...
Szwed
Posts: 265
Joined: 14 Aug 2008, 20:45
Location: Szwecja

Re: Północna Grupa Rekonstrukcyjna Wału Pomorskiego

Post by Szwed »

Zawsze był połączony i będzie :wink:

Pierwsze spotkanie się odbyło.
Przystępujemy do pracy.
Podziękowania dla kolegi który zaserwował kiełbaski z ogniska.
Post Reply