Niesmiertelniki niemieckie

Bunkry, podziemia, Wał Pomorski, koszary i tym podobne dyskusje.
http://www.walpomorski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply
Adr
Posts: 3
Joined: 26 May 2008, 06:41
Location: Aberdeen

Niesmiertelniki niemieckie

Post by Adr »

Hola

Chcialbym zapoczatkowac temat, w ktorym koledzy mogliby prezentowac wykopane, badz takie, w ktorych koledzy w posiadaniu sa, niesmiertelniki z ziemi Szczecinieckiej. Jestem bardzo ciekawy Waszych blach. Sam posiadam jedynie jednen niesmiertelnik, ktory pochodzi wlasnie z okolic Szczecinka:

11693737gb2.jpg
11693737gb2.jpg (70.83 KiB) Viewed 2446 times
M18
RAD K 6/46/1467

Meldeamt 18 Neustettin
RAD K 6/46/1467


Jest to dosc interesujacy niesmieretlnik czlonka Sluzby Pracy Rzeszy (RAD), bowiem niesmiertelnik ten prezentuje dosc dobrze uwidocznione slady noszenia, po sznurku, oraz jako ciekawostke mozna dodac, ze byl w epoce przez wlasciciela naprawiany. Niesmiertelnik ten pochodzi z 6. Kompanii 46. Batalionu RAD. Wybity na urzad meldunkowy wlasnie Neustettin (6. Abteilung, Arbeitsgruppe 46, Arbeitsgau 18 Neustettin). Litera K oznacza batalion z przydziałem na czas wojny. Coz wiecej na jego temat mozna dodac? Zapraszam rowniez kolegow do prezentowania swoich blach.



Pozdrawiam
Adrian
Za sprawe mojej Ojczyzny
w potrzebie krwi wlasnej ani zycia nie szczedzic
GIZIO

Post by GIZIO »

Serwo

Witam kolegę po fachu,dodam tylko,że duża literka K po napisie RAD oznacza,że żołnierz służył w oddziale liniowym RAD-u czyli brał udział w walkach np.obsługa dział przeciwlotniczych.Posaiadam też blachę tego oddziału z numerem żołnierza 1470.W temacie"Poszukiwania w terenie"jest pare zdjęć z moich i NASY pokopków na obozach lub zrzutach RAD-u wokół Szczecinka.Ostatnią moją zdobyczą dość ciekawą jest blacha ochotnika z RAD-u M16 RAD 6/43/11F.Duże F oznacza właśnie ochotnika.W najbliższym czasie organizuje wyprawę na poszukiwania kolejnego obozu RAD koło Szczecinka.Pozdro. 8)
Adr
Posts: 3
Joined: 26 May 2008, 06:41
Location: Aberdeen

Post by Adr »

Nie zapomnij sie pochwalic blachami :twisted:
Za sprawe mojej Ojczyzny
w potrzebie krwi wlasnej ani zycia nie szczedzic
Post Reply