Bunkier przed Trzesieką

Bunkry, podziemia, Wał Pomorski, koszary i tym podobne dyskusje.
http://www.walpomorski.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Post Reply
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Bunkier przed Trzesieką

Post by izywec »

Gdy jeszcze biegałem do ogólniaka na 1-go Maja czyli przed 1957-mym tenże bunkier jako jeden z nielicznych był w miarę cały. Brakowało oczywiście wyposażenia ale sam beton był w przyzwoitym stanie i wystawał Trochę ze wzgórza, które panowało nad okolicą a w szczególności nad drogą do Trzesieki. W roku 1968 czy nieco później podczas przyjazdu samochodem /hehe! - syrenka 104 z drzwiami do łapania gęsi i innego ptactwa/ do Szczecinka ze zdumieniem zobaczyłem, iż tenże bunkier ma widoczne nie tylko ściany ale i posadowienie na filarach tak, że widać było nawet jego spód /tak przynajmniej mi się wydaje/. Po wzniesieniu nie było śladu /no może resztki/. Teraz znowu bunkier siedzi na ziemi i tak się zastanawiam czy ponownie go obsypano do podstawy czy też pozbawiony podsypki z dołu powoli opuścił sie do tego poziomu co dzisiaj? Może ktokolwiek ma jakąś dokumentację fotograficzną w tej kwestii. A może to jakiś zwid mojej pamięci? Może geodeci to wychwycili tzn. rzędne bunkra?
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
User avatar
robot humano
Posts: 1049
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Post by robot humano »

Latem 2005 wyglądał tak:

Image

A już jesienią tak:

Image

Może bronx wynajdzie zdjęcie zasypanego po strop i zrobi przemianą potrójną.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5471
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Post by bronx »

niestety nie mam takiej fotki :/ a z przyjemnością bym zobaczył.
Waldek

Post by Waldek »

Ja pamiętam jak był jeszcze zasypany oraz napis nad wejściem, ale w tym czasie aparat fotograficzny był szczytem marzeń.
User avatar
izywec
Posts: 716
Joined: 03 Apr 2007, 20:36
Location: 78-132 GRZYBOWO k/KOŁOBRZEGU

Post by izywec »

Waldek wrote:Ja pamiętam jak był jeszcze zasypany oraz napis nad wejściem, ale w tym czasie aparat fotograficzny był szczytem marzeń.
Ja dysponowałem aparatem /wprawdzie "Smiena"/ od 1956-go ale nie miałem takiego spojrzenia na rzeczywistość. "Gdybyż rozum był przy młodości...." /cytat z pamięci przedmaturalnej niech mi Imć Kochanowski wybaczy/ to teraz zasypał bym Was ikonografią. Szkoda!
Izydor Węcławowicz

[Verum].... nuli enim nisi audiituro dicendum est.
Lucii Annaei Senecae
Prawdę....należy mówić tylko temu, kto chce jej słuchać. L. A. Seneka
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Post by Stach »

Dla izywec z pozdrowieniami

Image


Pstryknął Kajetan Wlazło w 1978 r,
Post Reply