Banery i telebim 700lecia.

Dyskusja o 700 leciu miasta, przygotowania oraz obchody w 2010 roku.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Banery i telebim 700lecia.

Post by robot humano »

bronx wrote:marzec

organizację uroczystej sesji Rady Miasta 18 czerwca i możliwość jej transmisji na telebimie,
To też kosztowne, a do tego mało interesujące.
User avatar
bronx
Site Admin
Posts: 5469
Joined: 25 Feb 2005, 10:18
Location: Nstn in Pomm.
Contact:

Re: Oficjalne informacje o pracach komitetu obchodów 700 lecia.

Post by bronx »

No właśnie, ostatecznej decyzji czy będzie telebim nie ma. SAPiK ma przedstawić burmistrzowi koszty i dopiero będzie podjęta ostateczna decyzja, chociaż z tych kwot jakie były orientacyjnie rzucane, to raczej wniosek że telebimu nie będzie.
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Oficjalne informacje o pracach komitetu obchodów 700 lecia.

Post by robot humano »

Na dotatek życie pokazuje, że im większą publikę ma osoba publiczna tym większe głupoty jest gotowa opowiadać. Najlepsze efekty osiągają zespoły bez dojścia do mediów - vide komisje śledcze: im więcej kamer tym więcej popisów, a mniej sensu. I kto za to płaci? Nieśmiertelne "pani płaci, pan płaci, społeczeństwo płaci". Teraz z innej beczki: przeczytałem o banerze na kamienicy - czy jest zamówiona promocja wydarzenia w innych miastach? Czy większe juble są koordynowane czasowo z innymi, regionalnymi, jak np. Zlot Militarny w Bornem? Sam zlot lub sam koncert może być zbyt mało atrakcyjny dla kogoś z Poznania czy Szczecina ale mając w perspektywie np. trzy dni zlotu z koncertem ulubionego szansonisty między nimi może się zdecydować.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Oficjalne informacje o pracach komitetu obchodów 700 lecia.

Post by Stach »

A oto i baner:
http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/misc?u ... 809&Ref=AR" onclick="window.open(this.href);return false;

Skomentowanie grozi naruszeniem regulaminu forum.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Oficjalne informacje o pracach komitetu obchodów 700 lecia.

Post by Drahim »

Stach wrote:Skomentowanie grozi naruszeniem regulaminu forum.
Strach się bać. Cytat z artykułu: Tak dużej reklamy jeszcze chyba w Szczecinku nie wieszano. i to jedyna wartość dodana.
Czasem dobrze jest mieszkać poza Szczecinkiem.
grubson
Posts: 128
Joined: 19 Apr 2008, 13:13

Re: Oficjalne informacje o pracach komitetu obchodów 700 lecia.

Post by grubson »

na Wyszyńskiego też zawiesili...
Attachments
baner.jpg
baner.jpg (27.46 KiB) Viewed 9003 times
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Oficjalne informacje o pracach komitetu obchodów 700 lecia.

Post by Stach »

Po prostu uparli się, by oszpecić moje miasto na 700-lecie. Zemsta jakaś? Za co?

No dobra, teraz poważnie: komu konkretnie przyszło do głowy, że akurat zieleń będzie tu najlepszym kolorem?
the press
Posts: 215
Joined: 05 May 2008, 16:20

Re: Oficjalne informacje o pracach komitetu obchodów 700 lecia.

Post by the press »

Gdyby dali różowe to czepalibyście się, dlaczego nie zielone? A zielone, bo takie są oficjalne barwy miasta.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Oficjalne informacje o pracach komitetu obchodów 700 lecia.

Post by Stach »

Hehe... Reakcja zgodna z oczekiwaniami :-)
No ale cóż, miłość jest ślepa.

PS. Tak, też byśmy się czepiali. Kolor różowy byłby bowiem w tym przypadku jeszcze bardziej syficzny. Ale rozumiem, że to strasznie trudno dostrzec.
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Oficjalne informacje o pracach komitetu obchodów 700 lecia.

Post by Drahim »

Nie jestem ze Szczecinka i mam pytanie, czy te osoby na plakacie to są jacyś bohaterowie miasta szczególnie związani z 700-leciem?
Z adresu http://www.szczecinek.pl" onclick="window.open(this.href);return false; wynika że jest to oficjalny plakat rocznicowy, a może tylko plakat promujący artystów.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Oficjalne informacje o pracach komitetu obchodów 700 lecia.

Post by Stach »

Małgorzata Ostrowska i Lombard - tak. Ci pozostali pewnie wystąpią na jakichś imprezach towarzyszących. Tyle tylko, że to jeszcze nie powód, by przyozdabiać banery ich portretami...

No ale cicho już, bo zaraz przyleci depres i dostaniemy kolejną zjebkę :(
User avatar
robot humano
Posts: 1047
Joined: 09 Oct 2006, 11:18

Re: Oficjalne informacje o pracach komitetu obchodów 700 lecia.

Post by robot humano »

Trochę tego nie rozumiem. Takie juble reklamuje sie tam gdzie mogą o nich nie wiedzieć a nie na swoich śmieciach. Openera nie reklamuje się w Gdyni, PaKi w Krakowie, a Pikniku C w Mrągowie. Tam wszyscy wiedzą, że to jest, trzeba atakowac publikę zamiejscową.
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Oficjalne informacje o pracach komitetu obchodów 700 lecia.

Post by Stach »

Miałoby to sens, ale tylko przy założeniu, że finansowane przez miasto banery mają jeszcze funkcję ukrytą. Chodzi o zbliżające się wybory. W tym przypadku adresatem jest miejscowa "ludzkość".
User avatar
Drahim
Posts: 596
Joined: 12 Mar 2009, 19:46
Location: kiedyś koło Gazowni

Re: Oficjalne informacje o pracach komitetu obchodów 700 lecia.

Post by Drahim »

Stach wrote: Chodzi o zbliżające się wybory. W tym przypadku adresatem jest miejscowa "ludzkość".
Odbiorcą tej REKLAMY (bo nie jest to baner rocznicowy) z pewnością jest ludność miejscowa i okoliczna. Ja odczytuję to tak: organizatorzy uważają, że najważniejsze dla ludu są "igrzyska", a że nie mamy Colosseum, to przy pomocy widowisk (o niskich kosztach) rozbawimy lud i za 30 lat obecne dzieci będą na forum pisać wspomnienia.
Poważnie, to liczę, że miasto ma w zanadrzu jeszcze coś bardziej ambitnego (chodzi mi o banery), kierowanego do trochę innego segmentu.
Z wyborami bym tego nie kojarzył. Ale jeżeli to jest baner oficjalny - to "kicha"
Stach
Posts: 3717
Joined: 28 Jan 2007, 23:31

Re: Oficjalne informacje o pracach komitetu obchodów 700 lecia.

Post by Stach »

Drahim wrote: Z wyborami bym tego nie kojarzył
Też nie sądzę. Odnotowałem po prostu, bo krąży po mieście taka interpretacja.

Myślę, że wytłumaczenie jest znacznie bardziej banalne. Zilustruję to takim smakowitym dialogiem z książeczki Z. Flisowskiego:
"- Mój drogi Scheer, co pan właściwie miał na myśli nakazując ten zwrot?
- No cóż... nic nie miałem na myśli Wasza Wysokość!"
Post Reply